logo Disk

RØDE VideoMicro II Ultrakompaktní kamerový mikrofon

Společnost RØDE představila novou generaci nejprodávanějšího kamerového mikrofonu na světě. Nový VideoMicro II přebírá vše, díky čemu byl původní model tak úspěšný, a přináší několik nových funkcí, čímž nově definuje zlatý standard ultrakompaktního zvuku pro fotoaparáty, kamery a mobilní zařízení.

DISK | 1. prosince 2022

Jedná se o skutečný kondenzátorový mikrofon se superkardioidní směrovou charakteristikou, který se zaměřuje na to, na co je namířen, a zároveň redukuje šum v pozadí. 

Tělo mikrofonu bylo zcela přepracováno a využívá revoluční technologií kruhových portů RØDE pro bezkonkurenční transparentnost a přirozený, plný zvuk. Přepracovány byly také obvody, které nabízejí zvýšenou citlivost a nižší vlastní šum.

Vzhledem k neuvěřitelným kompaktním rozměrům a nízké váze (pouhých 39 g) nabízí VideoMicro II neuvěřitelně kvalitní zvuk a jeho použití je stejně jednoduché jako u původního modelu. K provozu nejsou potřeba žádné baterie ani složité ovládání, a proto je ideálním mikrofon pro tvůrce, kteří chtějí okamžitě a bez starostí zvýšit kvalitu zvuku ze svého fotoaparátu nebo chytrého telefonu.

Jednou z nejvýraznějších novinek u VideoMicro II je elegantní červený závěsný držák HELIX™, vysoce inovativní systém tlumičů vyvinutý ve společnosti RØDE speciálně pro VideoMicro II. Díky průkopnické konstrukci, vytvořené přesně podle specifikací mikrofonu, řeší mnoho problémů, se kterými se potýkají jiné pružící držáky při použití s kompaktními a lehkými mikrofony. Je vylisován z jediného kusu vyspělého termoplastu Hytrel® a plně izoluje kapsli od vibrací, které vznikají při nárazech, úderech a běžném zacházení, což může mít za následek dunění a další zvukové artefakty v nahrávce. Je navržena přesně na míru velikosti a hmotnosti mikrofonu, čímž zajišťuje optimální stabilizaci a akustický výkon a zároveň je velmi nízko profilový. Je také vybaven praktickými otvory pro vedení kabelů a standardním držákem pro upevnění na botičku fotoaparátu a 3/8palcovým závitem pro montáž na rameno a další příslušenství.

VideoMicro II se dodává s luxusním pěnovým a kožešinovým návlekem pro ochranu před nárazy větru. Mikrofon tak lze pohodlně využívat pro nahrávání v nejrůznějších prostředích, v interiéru i v nepříznivém počasí. Součástí balení je také kabel TRS 3.5 mm na TRS pro připojení ke kamerám a kabel TRS 3.5 mm na TRRS pro připojení ke smartphonům.

Koupit VideoMicro II

Přečtěte si také:

RØDE: Interview PRO – bezdrátový mikrofon a mnohem víc

Dlouho očekávaný produkt australské značky RØDE je na světě! Bezdrátový mikrofon Interview PRO je všeuměl dotažený k dokonalosti. Můžete jím doplnit sady Wireless, nebo jej použít…

RØDE: Phone Cage a Magnetic Mount – pro vaše dokonalé video

Jste YouTubeři, Vlogeři nebo tvůrci jiného multimediálního obsahu? Používáte k práci svůj milovaný iPhone nebo smartphone? A chcete dosáhnout špičkové kvality svých produktů v jaké…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře