logo Disk

Sluchátka RØDE NTH-100 u mediálního tvůrce Jiřího Hobela Sluchátka RØDE se stala mým každodenním věrným parťákem.

Již nějakou dobu se věnuji střihu videa a úpravě fotografií, což je práce, kde je pro mě zvuk důležitým faktorem, a to nejen právě u videa. Dříve jsem dělal zvukaře – při této práci jsem si "zničil" svůj vjem zvuku jako takového a stal se ze mě zarytý audiofil.

Kategorie: Studio - Recenze | Film & Video - Recenze
Jiří Hobel | 20. května 2022

Značku RØDE taktéž znám již z tohoto zvukařského odvětví, a tak jsem se i tady rozhodl jí důvěřovat, když s ní již delší dobu pracuji.

Když jsem zahlédl, že tato značka chystá uzavřená sluchátka, věděl jsem, že je musím mít. A to nejen proto, že mám RØDE rád, ale zároveň kvůli tomu, že má stávající otevřená sluchátka mě začínají rušit. Respektive né sluchátka jako taková, ale hluk který propouští. Holt s narozením prcka jsem s tím měl tak nějak počítat. 

Tím se dostáváme k výhodám. Sluchátka přiléhají jak prdel na hrnec, krásně tedy tlumí okolní ruchy, což je u této kategorie vcelku běžné. To co běžné už není, je příjemné chlazení kolem uší. Materiál, ze kterého jsou vyměnitelné náušníky je magie. Prý alkantara, v níž je nějaký patentovaný gel. Za mě fakt povedená vychytávka, tak jako tvar náušníků - ten nejen, že dobře sedne kolem uší, ale zároveň sluchátka bez pohledu na ně nasadíte jen po hmatu správnou stranou na hlavu. Nemusíte koukat jestli máte pravý náušník na pravé straně a naopak. No a když už se jen pro jistotu podíváte, trefí vás velké písmeno do očí - tohle se povedlo stejně tak, jako možnost připojit kabel na jakoukoliv stranu. Vždy mi vadil kabel, který vedl skrz klín přes ruku a musel jsem se tomu přizpůsobit. Tady? Tady se sluchátka přizpůsobí vám.

Přečtěte si také:

Lukáš Fronk: NTH-100 jsou jedny z nejpohodlnějších sluchátek

Sluchátka jsou tu s námi v téměř nezměněné podobě již mnoho let. Samozřejmě s novými možnostmi přicházejí další vylepšení jako jsou: aktivní noise cancelling, bezdrátový přenos, zv…

Co se konstrukce jako takové týká, je plastovo-kovová – plast působí robustně, lícuje a nevrže. Náhlavník je podobně jako náušníky z alkantary, a ta jak víme z automobilového průmyslu, vydrží opravdu hodně. Například oproti syntetické kůži jí nevadí mastnota a pot. Co si budeme, venku horko, ty běháš po placu mastný, zpocený a potřebuješmonitorovat zvuk - kožená sluchátka po nějaké té sezóně KO. RØDE? Jak nové. Tedy alespoň tak působí. Jediné, co bych sluchátkům vytkl, je lesklá plocha v logu, která bude náchylná na škrábance a otisky, s tím je potřeba počítat. 

Ke sluchátkům dostaneme obal, barevné značení na kabel, zátku do nepoužívaného konektoru pro kabel, redukci jacku a kabel jako takový.

A zvuk? Ten jsem si nechal jako třešničku na dortu, protože přesně tak bych ho i popsal. Je opravdu znát, že RØDE zvuku rozumí a ví, co dělá. Zvuk se věrně blíží k otevřeným sluchátkům. Nejvíce mě však nadchla basová složka zvuku, právě ta je totiž podána přesně tak, jak je potřeba. Nic přehnaně neduní, je vyvážená a krásně čitelná. Výšky a středy jsou taktéž obstojné a není jim moc co vytknout. Díky tomu mám sluchátka NTH-100 rád i pro poslech hudby, který je pro mě nedílnou součástí upravování fotek. Bez hudby u mě nevznikla žádná fotka. 

Kam sedí nejvíc? Najdou si místo všude. Jak u mě ve studiu, u více hodinové práce ve střižně, tak při poslechu hudby v parku či obýváku. Rozhodně se neztratí u žádného tvůrce. 

Já tak mám nového parťáka pro každý den. Díky za ně RØDE.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jiří Hobel (@jihobel)

Koupit NTH-100 na shop.disk.cz

Najít nejbližšího prodejce RODE

Přečtěte si také:

RØDE Microphones: NTH-100

RØDE NTH-100 jsou profesionální sluchátka určená pro všechny formy tvorby obsahu. Ať už skládáte, mícháte, produkujete videa, natáčíte podcasty nebo streamujete, sluchátka NTH-100…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře