logo Disk

Základní škola akademika Heyrovského - Chomutov

Základní škola akademika Heyrovského využívá naši videotechniku pro vzdělávání a volnočasové aktivity žáků. Ve škole je realizován IPTV rozvod a žáci 5. až 9. ročníků vyrábí svoje vlastní zpravodajství, vysílání sportovních utkání, akademií, společenských a dalších akcí z tělocvičny, které pak vysílají do tříd a obrazovek rozmístěných po škole.

Kategorie: Film & Video - Reference
DISK | 13. ledna 2023

reportáž z Déčka České televize o Základní škole

odkaz - HeyTV - rocestník s odkazy na Youtube kanál a jednotlivé reportáže.

Celá instalace Multimediálního vybavení by se dala rozdělit do několika částí s vlastním zaměřením, ale samozřejmě je koncipována tak, aby se vše dalo využít současně na jednom projektu. Výbavu si můžete prohlédnout níže v galerii fotografií. Součástí výbavy jsou produkty od značek Rode, JVC, Newtek, PTZ Optics, Presonus a další.

 

1. část:
Online učebna

Velká interaktivní tabule - pro běžné prezentace a zábavnější formu výuky.

Videokonferenční počítač pro kantora - možnost vzdálené výuky a komunikaci online.

3x PTZ kamera od PTZ Optics pro možnost komplexního záznamu dění v učebně a případného streamingu divadelních představení na straně Greenscreen studia.

2. část:
Greenscreen pro virtuální studio

Zelené pozadí na míru s upravitelnou šířkou / podlahou

Sada dálkově ovládaných světel Ledgo

3x reportážní kamera JVC GY-HM250 - pro záznam studio, ale sada kamer také je snadno přenosná s možností streamingu z terénu pomocí LTE modemu

Reportážní kamera JVC GY-LS300 s velkým čipem a 3 výměnné objektivy Samyang specializované na video.

Bezdrátové mikrofonní sady RODE Filmmaker kit pro účinkující

Interkom Riedel pro komunikaci s režií

3. část:
Režie pro živou videoprodukci

Střižna pro live video střih Tricaster Mini HD4 - až 8 video kanálů, video přehrávače, grafika, klíčování pozadí pro virtuální studia, záznam a streaming.

Ovládací pult pro světla, interkom základní stanice, audio mix Presonus StudioLive 16, specializovaný pult pro ovládání videostřižny, joystick pro ovládání PTZ kamer

Počítač pro střih videa a postprodukční úpravy s kompletním softwarovým vybavením HitFilm Pro, Vegas Pro, vMix,(a další), a periferiemi pro nabírání videa.

Monitoring pro video a audio je samozřejmě také řešeno značkou Presonus konkrétně Eris E4,5 a Eris E3,5

4. část:
Studio pro audio záznam

Kompletní vybavení pro nahrávky zpěvu, mluveného slova, studiové mikrofony RODE NT1-A a nástrojové mikrofony NT5, audio mixážní pult Presonus StudioLive 16, a záznamový počítač, na kterém může probíhat i postprodukční úprava zvuku. 

 

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře