logo Disk

Epiphan Pearl - live video produkce pro každého

Kanadská firma Epiphan Systems Inc. nedávno uvedla na trh kompaktní produkční box pro live zpracování videa a zvuku s velmi jednoduchým uživatelským ovládáním, se kterým si poradí i uživatelé bez hlubších znalostí v oblasti live střihu, záznamu a streamování.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Ing. Michal Kyjonka | 19. května 2016

Epiphan Pearl je kompaktní zařízení typu "vše v jednom", které umožňuje živé zpracování videa včetně zvuku, jehož výsledný programový výstup lze zobrazovat na obrazovce nebo projektoru, je možno jej nahrávat na interní HDD a taky streamovat v lokální síti nebo na Youtube či jinou CDN.

Epiphan pearl disponuje 6 videovstupy, je vybaven 2x vstupem HD-SDI, 2x HDMI a 2x VGA a pro externí zvuk jsou k dispozici dva stereo linkové vstupy přes jack 6,3mm, jako další zvukové zdroje lze využít zvuk embedovaný v HDMI a SDI vstupech. Výstupní signál je odesílán do dvou výstupů mini DisplayPort a na předním panelu je k dispozici dotykový display, který poskytuje náhled a umožňuje snadné ovládání dotykem.

Konfigurovat a ovládat Pearl je možno také přes web rozhraní z počítače připojeného v síti, přes které se také v administrátorském režimu vytvářejí konfigurace. Velmi atraktivní je rovněž možnost ovládání z chytrého telefonu nebo tabletu pomocí speciální aplikace. Pearl umožňuje přizpůsobovat velikost videa a poměr stran (scaling), vytvářet složené obrazové kompozice - obraz v obraze apod. a ukládat je do předvoleb. Celkem dokáže najednou zobrazit až 4 vstupy. Umožňuje rovněž vkládání jednoduchého titulku, data, času, a grafických objektů.

Záznam lze provádět jednokanálový i multikanálový, celkem umožňuje synchronně zachytit až 4 obrazové zdroje 1080p/30 do jednoho složeného souboru. (tzv. ISO recording) Typ souboru je volitelný, AVI, MP4, MP4-Fragmented, MOV or MPEG-TS, soubory jsou enkódovány kodekem H.264 s datovým tokem 100 - 9999 kbit/s. Kapacita záznmu ve formátu HD je díky internímu 1TB disku až 260 hod. Záznam je možno automaticky dávkově přenášet na určený FTP server, pokud dojde k zaplnění interního disku, je starší záznam postupně z disku smazán.

Epiphan Pearl je vybaven také enkodérem pro live streaming, podporuje celou řadu formátů multicast i unicast streamování včetně FLV, ASF, MJPEG, MPEG-TS, stream je možno odesílat do CDN včetně Youtube apod., ale také streamovat lokálně do playeru v počítači (např. VLC) nebo IP settopboxů.

Vyrábí se ve třech provedeních, jako stolní varianta Epiphan Pearl, dodávaná v robustním transportním kufru, dále racková varianta Pearl RM s jedním systémem a racková varianta Pearl RM TW s duálním systémem, tj. jeden box obsahuje dva nezávislé zařízení.

Svou konstrukcí, možnostmi a způsobem ovládání je Pearl ideální nástroj pro odbavení přednášek, výuky, školení, vzdělávacích kurzů, ale také zasedání, porad apod. Všude tam, kde je potřeba jednoduchým způsobem ale profesionálně v reálném čase zkombinovat více obrazových i zvukových zdrojů a výsledek zobrazit, zaznamenat a publikovat v síti či do internetu.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře