logo Disk

Změna DAW? Má smysl, když... Jste se svým DAW spokojeni? Po změně budete možná ještě spokojenější.

Přejít na jiné DAW nebývá zrovna obvyklou záležitostí. Proč taky, když s tím svým jste spokojeni a učit se v novém už nechcete. Máte pravdu, ale je tu i pár důvodů, proč tuto myšlenku hned úplně nezatracovat. Možná, že budete překvapeni, co všechno vám může přinést.

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
DISK | 1. dubna 2016

Proč přecházet na jiné DAW?

Určitě si tuto otázku kladete také, že? Proč přecházet na jiné DAW, když s tím svým jste i po letech práce spokojeni, víte, co kde hledat, kam kliknout nebo jak nastavit požadované parametry, a učit se pracovat s nějakým novým programem už nechcete? Ano. To jsou naprosto zřejmé argumenty, proč zůstat u svého starého DAW. Ale, co když ...

Ale co když se objeví nové DAW, které není úplně svázáno dlouhou tradicí svého vývoje, ale naopak v sobě dokáže spojit to nejlepší ze všech ostatních produkčních programů a práce v něm je svižnější, jednodušší a intuitivnější? Ne, není to sci-fi. Přesně takhle totiž popsiují DAW PreSonus Studio One ti, kteří na něj v minulosti přešli z jiných DAW. 

Rychlejší, efektivnější, tvořivější

Při vývoji programu Studio One si v PreSonusu dali za cíl nabídnout umělcům všech úrovní, od začátečníků až po ostřílené profesionály, plnohodnotnou alternativu k široké nabídce nahrávacích SW, které jsou v současné době považovány za standardy. Od uvedení na trh Studio One získal několik prestižních ocenění, producenti, muzikanti a inženýři konečně dostali do rukou to, co potřebovali. Kreativní, přehledný a intuitivní DAW.

Důvody jsou jednoduché: Studio One jim umožňuje pracovat rychle a efektivně a přináší funkce, které potřebují a také dokonalou zvukovou kvalitu, kterou žádají. Když můžete pracovat rychleji, tvořivě a snadno, tak dělat hudbu je ještě větší zábava.

Než se rozhodnete, nejdřív vyzkoušejte..

Ostatní mohou vychvalovat jak chtějí, skákat po hlavě do nových vod může být i tak docela riskantní. Jak se dnes říká, youtube snese všechno a s DAW je to jako s autem, dokud se v něm nesvezete, nemůžete vědět jaké skutečně je. Takže je na čase se v něm prostě svézt :)

Za zkoušku nic nedáte. Zkušební verze programu Studio One Professional vám umožní vyzkoušet všechny výkonné editační a masteringové funkce programu včetně celé sady Native Effects™ plug-inů po dobu 30 dnů zcela zdarma. Jak je stáhnout a nainstalvat jsme popsali v článku: Vyzkoušejte si PreSonus Studio One zdarma

Studio One 3 Professional

Jednoduché ovládání i moderní a rychlý způsob práce

Studio One je komplexní nahrávací a produkční software nabízející vše od záznamu do stop přes mixážmastering, až po konečnou distribuci. Je to tvůrčí prostředí navržené pro intuitivní použití, rychlou a efektivní práci a přesto je dostatečně robustní pro nejkomplexnější projekty.

Ačkoli produkční program Studio One od americké značky PreSonus patří mezi nejmladší DAW na trhu, řadí se mezi ty nejoblíbenější. Našel si své místo nejen ve studiích profesionálních producentů a muzikantů, ale díky nativní české lokalizaci je perfektním řešením i pro začínající hudební tvůrce. Přečtěte si recenzi jeho 3. generace, kterou pro portál Audiozone a časopis Pixel napsal Mirek Píša.

 

Chcete se dozvědět více?

Milan Včelař

Milan se dlouhodobě věnuje produktům pro studiovou práci, profesionální mixáž i živé ozvučení a to nejen jako zkušený produktový specialista, ale především jako dlouholetý uživatel.

Kontaktovat jej můžete na presonus@disk.cz 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře