Zorientovat se v současné nabídce malých zvukových karet je nezáviděníhodný úkol na několik dlouhých večerů. Trh je malými zvukovkami s 1 až 2 mikrofonními vstupy, všech možných tvarů, barev doslova zaplaven a výrobci se předhánějí různými „zbraněmi“, ať už je to audio rozlišení, připojený softwarový balíček, design či jiné funkcionality.
>>>Značka RME je synonymem kvality a jejich produkty jsou již považovány za standard, podle kterého se posuzují kvality konkurence. S novým audio rozhraním RME Fireface UCX II ale konkurence jen stěží udrží krok. Nástupce oblíbeného Fireface UCX, nový UCX II, je nejvýkonnější rozhraní o velikosti 1/2U racku, jaké kdy v RME vytvořili. Flexibilní a mobilní UCX II není pouze USB audio rozhraní pro Mac/PC a iOS, ale zastane také práci dobře vybaveného digitálního mixpultu či vícestopého rekordéru a to s možností plné kontroly pomocí předního panelu, tedy bez použití počítače. Je tak vhodný pro jakoukoliv aplikaci, ať už ve studiu či při živém nahrávání.
Jen několik údajů: 40 kanálů (20-in/20-out), 24bit/192 kHz, ADAT, AES, SPDIF, word clock, výkonné mikrofonními vstupy, software TotalMix FX s parametrickým ekvalizérem, zpracováním dynamiky a prostorovými efekty pro každý kanál, DigiCheck pro měření, testování a analýzu digitálních audio streamů, MIDI I/O a mnohem více. Do jednotky o velikosti polovičního racku se tedy vešla taková konektivita a funkce, které se často rozkládají na dvou až třech 19 palcových panelech. Proč je RME Fireface UCX II bezkonkurenční zařízení, které stojí za pozornost, se podrobněji dočtete v recenzi zvukového mistra MgA. Ing. Ondřeje Urbana Ph.D.
Koupit Fireface UCX II a shop.disk.cz
Je tomu už 17 let, co německá značka RME vypustila na trh svoje první externí audio rozhraní Fireface 800. Byl to vůbec první počítačový audio převodník s rozhraním FireWire 800 a …
Novinkový model audio rozhraní Fireface UCX II je menší verzí rackového UFX II. Vedle funkcí klasického USB audio rozhraní je UCX II i plnohodnotným multitrackovým audio rekordérem…
Novinkový model audio rozhraní Fireface UCX II je menší verzí rackového UFX II. Vedle funkcí klasického USB audio rozhraní je UCX II i plnohodnotným multitrackovým audio rekordérem a přehrávačem na/z USB úložiště bez nutnosti připojení k počítači. Nabízí celkem 20 vstupů a výstupů, z toho 8 analogových (2x mikrofonní a 2x kytarový vstup), ADAT, AES/EBU a SPDIF. Mezi již osvědčenou výbavu patří aplikace TotalMix FX - DSP mixer/router/patchbay s integrovanými efekty, dále kompatibilita s iPadem, měřící software DIGICheck a možnost připojení dálkového ovládání ARC USB. UCX II je bezesporu nejvšestrannější zařízení v půlrackovém provedení na trhu.
Aktuální cena a dostupnost Fireface UCX II
Produkty značky RME na shop.disk.cz
Recenze zvukových karet vám přinášíme poměrně často. Cenově dostupných řešení je nespočet. Dnes se však podíváme na druhou stranu cenového spektra. Řeč bude o RME Fireface UCX, ext…
Je tomu už 17 let, co německá značka RME vypustila na trh svoje první externí audio rozhraní Fireface 800. Byl to vůbec první počítačový audio převodník s rozhraním FireWire 800 a …
"Německá značka RME má dlouhou tradici výroby digitálních rozhraní především pro potřeby profesionálů v oboru zvuku. Vzhledem k tomu, že její konstrukce se ale vyznačují často mimo…
Je tomu už 17 let, co německá značka RME vypustila na trh svoje první externí audio rozhraní Fireface 800. Byl to vůbec první počítačový audio převodník s rozhraním FireWire 800 a pyšnil se sloganem „Nejvýkonnější audio rozhraní na světě“. Nutno dodat, že naprosto po právu. Řekneme vám proč.
>>>"Někdy v roce 2011 jsem měl možnost testovat kartu UFX, o které výrobce tvrdil, že je to jeho vlajková loď v audio rozhraních, a dost se mi to líbilo. Značku RME považuji za výbornou, co se týká poměru možností/kvality/ceny, i když cena obvykle malá nebývá. Pak byla verze UFX II, kterou jsem nějak minul a která, alespoň podle dostupných technických informací, vylepšovala všechno, co jsem v testu zmínil. Teď je tady UFX+, o které výrobce tvrdí, že ji vytvořil k dvacátému výročí firmy, a která přináší zase nějaké možnosti navíc. Není to revoluce, ale důkladná evoluce určitě."
Přečtěte si recenzi Oldy Turečka. Jaké pokroky a změny v sobě nese evoluce v podobě RME Fireface UFX +?
Je tomu už 17 let, co německá značka RME vypustila na trh svoje první externí audio rozhraní Fireface 800. Byl to vůbec první počítačový audio převodník s rozhraním FireWire 800 a …
Zahajovací i závěrečný ceremoniál Olympijských her musí snést ta nejpřísnější měřítka po všech směrech. I z toho důvodu si dodavatel kompletních audio služeb vybral jako základ sys…
RME představuje svou nejnovější zvukovou kartu, Fireface UFX III, která přináší revoluční zvukový zážitek pro profesionály i hudební nadšence. Tato karta je postavena na zbrusu nov…
Zahajovací i závěrečný ceremoniál Olympijských her musí snést ta nejpřísnější měřítka po všech směrech. I z toho důvodu si dodavatel kompletních audio služeb vybral jako základ systému rozhraní RME Firaface UFX+.
>>>Pavel Bohatý je respektovaný český studiový zvukař a muzikant, který si kromě práce v jednom z nejrenomovanějších českých studií (SONO Records) velmi slušně vybavil i osobní domácí studio. Jaké produkty vybral?
>>>David Deyl už v létě připravoval album Moje Vánoce. Jak jeho písničky vznikají? Jak mají v týmu rozdělené role? Jaké hudební programy a VST instrumenty společně užívají? Jak vypadá jeho home recording studio a jak cestovní set?
>>>Jelikož řada externích zvukových karet RME se stále rozrůstá a je doslova nadupaná bohatou výbavou, přinášíme zde přehledné srovnání výbavy a funkcí jednotlivých modelů pro lepší orientaci při výběru. Najdete v něm už i novou vlajkovou loď, kterou je USB 3.0/Thunderbolt audio rozhraní .
>>>Pokud jste slyšeli o německé firmě RME, tak to možná bylo v souvislosti se zvukovou kartou FireFace 800, kvalitním zařízením za rozumnou cenu. Je tomu deset let, co kolega Oldřich Tureček psal na tuto zvukovou kartu recenzi jako na horkou novinku. Mezi tím výrobce dospěl k nové verzi Fireface 802.