logo Disk

5 věcí, bez kterých se v létě neobejde žádný iOS fanoušek videa Zachyťte dokonale své letní zážitky

Léto vybízí k různým dobrodružstvím a užít si je naplno je svým způsobem jasná věc, nebylo by fajn si na ně i vytvořit určitou vzpomínku ve formě videa, které si budete moci přehrávat třeba v zimě, kdy třicítky za okny vystřídají třicítky nabalené v zimních bundách? Pokud je vaše odpověď ano a zároveň jste milovníky smartphonů, jste tu správně. 

DISK | 12. srpna 2019

iKlip Grip Pro - Pro dokonale stabilní záběry

Stabilní, nerozklepané záběry jsou alfou a omegou každého kvalitního videa. Docílit jich je při natáčení smartphonem či kamerou v ruce velmi obtížné, avšak se správným příslušenstvím zvládnete bez větších problémů i vy. Skvělým pomocníkem pro jejich tvorbu může být třeba multifunkční stojan iKlip Grip Pro. Do toho jednoduše svůj iPhone uchytíte, spolu se stojanem jej postavíte na kýžené místo a pak už si jen užíváte snímání nerozklepaného záběru, který můžete otáčením telefonu v kloubu různě korigovat. Zkrátka skvělý parťák pro mnoho příležitostí.

***

iKlip Xpand MINI - Když jsou tyče váš kamarád

K dokonale stabilnímu záznamu videa mnohdy nepotřebujete celý stojan. Bohatě si totiž můžete vystačit i s pouhým držákem připevněným na předměty v okolí. Například iKlip Xpand MINI vám podrží telefony s úhlopříčkou 3,5” až 6” (tedy všechny iPhony vyjma modelu XR a XS Max) a to na jakékoliv svislé či vodorovné tyči s průměrem do 3 cm. Problém ho tak není přichytit například na různé ploty, trubky či skutečně rovné stromky s holým kmenem. Možností je ale samozřejmě mnohem víc a je jen na vás, jak odvážní či kreativní v tomto směru budete.

***

iKlip Go - Zachyťte svět ze všech úhlů

Neroztřesené záběry jsou sice super, díru do světa však s nimi v případě, že budou stále z jednoho místa, neuděláte. Co se o ně tedy pokusit alespoň s kvalitní selfie tyčí, která jde vysunout až na 74 cm a ovládat smartphone na ní můžete i přes Bluetooth? Přesně taková totiž je tyč iKlip GO. Ta vám velmi spolehlivě podrží jak smartphony od 3,5” do 6” i v pouzdru (tedy opět všechny iPhony kromě iPhonu XR a XS Max), ale také třeba fotoaparáty či akční kamerky, které jsou v posledních letech neuvěřitelně populární. Super je navíc to, že tyč je ve složeném stavu velmi kompaktní a pokud byste si jí tedy například chtěli vzít na dovolenou, nemusíte se bát toho, že by vám zabrala v batohu či kufru tolik místa, že byste si museli po celý pobyt vystačit s jedněmi trenkami a ponožkami. Tato krizovka totiž rozhodně nehrozí.

***

VideoMic Me-L - Profesionálním zvukařem snadno a rychle

Od kvalitních nerozklepaných záběrů přejděme plynule k záznamu zvuku. I ten je totiž pro skvělá videa nesmírně důležitý a i ten lze, stejně jako stabilní záběry, naštěstí zajistit relativně snadno. Řešením může být třeba směrový mikrofon VideoMic Me-L, který posune úroveň záznamu zvuku na iPhonu o několik levelů výše. Dokonce i záznam zvuku nejnovějšího iPhonu XS, za který v obchodě zaplatíte minimálně 30 tisíc korun, je v porovnání s VideoMic Me-L slyšitelně horší. Pokud se tedy chystáte natáčet videa, ve kterých bude hrát kvalitní zvuk prim, rozhodně je dobré nespoléhat se pouze na mikrofon iPhonu, ale i na jiná, mnohdy citelně lepší, řešení. Věřte, že například ve větrných podmínkách je rozdíl neuvěřitelný.

Přečtěte si také:

Recenze: RØDE VideoMic Me-L (LetemSvětemApplem)

"Ačkoliv je záznam zvuku na iPhonech a iPadech velmi kvalitní, jeho úroveň se dá pomocí speciálního příslušenství ještě výrazně zvýšit. Díky tomu si pak můžete užít vaše videozázna…

Více o mikrofonech pro smartphony

***

cosMik Lav - Povinná výbava každého vlogera

Libujete si v zaznamenávání vašeho všedního života, který pak okolí prezentujete ve formě vlogů? Pak mi jistě dáte za pravdu, že i pro vás je kvalitní zvuk důležitý. Namísto směrového mikrofonu by se vám však mohl více hodit mikrofon klopový, který jednoduše připnete na své oblečení, připojíte k telefonu a voilà, můžete začít bezstarostně mluvit. Váš hlas bude totiž zaznamenáván naprosto perfektně a to ve všech směrech. Skvělou službu udělá třeba cosMik Lav, který potěší jak skvělými parametry, tak i velmi příznivou cenou. Tak na co čekáte? Fanoušci lačnící po událostech ve vašem životě čekají!

Více produktů pro smartphony

Přečtěte si také:

5 věcí, bez kterých se v létě neobejde žádný vášnivý iOS muzikant

Kdo by neměl rád léto. Období (většinou) zalité sluncem, které přímo vybízí k aktivitám, jenž si po zbytek roku nemůžeme kvůli počasí či nedostatku volného času dovolit, je zase tu…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře