logo Disk

5 věcí, bez kterých se v létě neobejde žádný vášnivý iOS muzikant Co by ve vaší letní výbavě rozhodně nemělo chybět?

Kdo by neměl rád léto. Období (většinou) zalité sluncem, které přímo vybízí k aktivitám, jenž si po zbytek roku nemůžeme kvůli počasí či nedostatku volného času dovolit, je zase tu. Pokud jej milujete i vy, jste zároveň vášnivými jablíčkáři a navíc i hudebníky srdcem i duší, následující řádky by vás mohly zaujmout. 

DISK | 5. srpna 2019

iLoud Micro Monitor - Když je třeba skvěle ozvučit letní party

Začneme hned poměrně zostra. K létu neodmyslitelně patří pořádné letní party, které se mnohdy přes celou noc protáhnou až do časných ranních hodin. Kromě obrovského množství alkoholu všeho druhu a sličných dívek nesmí na podobných akcích chybět ani perfektní hudba. A právě tu vám zajistí monitory iLoud Micro Monitor. Ty zaujmou jak svým elegantním designem, tak i velmi kvalitním zvukem, který oceníte ve 23 hodin v noci i v 6 ráno s pořádnou opicí.

Přečtěte si také:

iLoud Micro Monitor: „Posadily mě na zadek...už dnes jsou klasikou!“

Dvě producentské ikony, Eddie Kramer a Dave Pensado dostaly do rukou iLoud Micro Monitory od IK Multimedia. Jaké byly jejich první spontánní reakce? Jak tyhle "bedýnky" slyší uši,…

***

iRig Keys I/O 25 - Vezměte zábavu do své vlastní režie

Neřadíte se do skupiny holdující mainstreamové hudbě a zároveň máte v malíku hru na klavír či klávesy? Skvěle! Pak není nic jednoduššího, než na party nepouštět hudbu, kterou slyšel každý v rádiu už tisíckrát, ale postarat se o ní sám. V tom vám skvěle pomůže třeba klaviatura iRig Keys I/O 25, která je nejen kvalitní a kompaktní, ale lze jí velmi jednoduše připojit k vašemu iPhonu či iPadu. Zábavu s ní si tak můžete užít prakticky kdekoliv, jelikož jste závislí jen na tom, co máte zrovna v kapse - tedy na telefonu.

Přečtěte si také:

Recenze: IK Multimedia iRig Keys I/O (Muzikus)

Přesto, že je iRig Keys I/O zařazen mezi klávesové kontroléry, nabízí o něco víc než klasické kontroléry. Jedná se totiž o klávesový MIDI kontrolér s audio rozhraním. Vyrábí se v č…

***

iRig 2 - Když je po ruce kytara

Zůstávat ale samozřejmě nemusíte jen u kláves. Ostatně, ty nejsou s létem ani zdaleka tak spjaty jako kytara. Právě ta se totiž u táboráků či grilů, u kterých mnozí z nás s láskou při dlouhých letních večerech vysedávají, objevuje minimálně v našich končinách suverénně nejčastěji. Co když si ale chcete zabrnkat i o něco profesionálněji a to i u ohně? Pak by vám mohl přijít vhod iRig 2, tedy mobilní kytarové rozhraní pro iZařízení či smartphony a tablety s Androidem. Ten do nich zapojíte přes 3,5 mm jack konektor, do rozhraní pak připojíte kytaru, zesilovač a voilà, vaše kytara a potažmo celé večery dostanou díky obrovskému množství možností, které rozhraní nabízí v kombinaci s aplikacemi, zcela nový rozměr.

***

Rode SC6-L - Důraz na hlas váš i vašeho kolegy

Nač ale zůstávat jen při zemi, když léto nabízí daleko víc, než jen divoké party. Mnozí hudebníci jej totiž velmi rádi využívají ke své sebeprezentaci na různých festiválcích, hudebních přehlídkách či jen při pěkných dnech, které chtějí na určitém místě ozvláštnit svým talentem. Nebyla by však škoda, kdyby nemohli svá vystoupení zaznamenat a později je v klidu analyzovat či je snad za pár let přehrát vlastním dětem? Myslím, že ano. Zatímco v případě sólisty se nejedná o příliš velký oříšek, pokud jsou již hudebníci dva, může být záznam mírně problematický. S rozbočovačem SC6-L od Rode se však všechny problémy vypaří. Stačí totiž, abyste jej přes Lightning konektor zasunuli do svého iPhonu a do zbylých portů připojili jeden či dva mikrofony a třeba i sluchátka. Zvukový záznam na tyto mikrofony bude v iPhonu zaznamenán na jedničku s hvězdičkou a vy tak budete mít jistotu, že sebe i svého kolegu či kolegyni uslyšíte prvotřídně.

Více o mikrofonech pro smartphony

***

iKlip 3 Deluxe - Podrží vám nejen noty

Hrát či zpívat z paměti je sice super, čas od času se však noty či text do hlavy zkrátka nevejdou. Naštěstí však žijeme v moderní době a není nic jednoduššího, než svůj veškerý repertoár nahrát například do smartphonu či ještě lépe tabletu. Jeho displej je totiž na čtení not, akordů či textů díky velikosti o poznání přívětivější a navíc máte jistotu, že vám jej neodfoukne vítr, což u klasického papíru hrozí. Problém však může nastat v situaci, kdy u sebe nemáte nikoho, kdo by vám tablet s vašimi hudebními taháky podržel. Řešení je však i pro tento případ jednoduché. Nese název iKlip 3 Deluxe a jedná se o univerzální stojan na tablet, díky kterému si můžete své “pracovní prostředí” skvěle přizpůsobit a poté už se jen věnovat sami sobě a hudbě.

Kde koupit produkty IK Multimedia?

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře