logo Disk

Výpis - Tag

Modelingové kytarové sety: jak je nastavit, aby hrály ještě líp?

V dnešní době řada prodejců nabízí kytaristům modelingové kytarové sety zcela zdarma. Najdete v nich simulaci efektů a procesorů, zesilovačů, kabinetů a mikrofonů. Víte ale, jak je správně ovládat a nastavit, aby hrály právě tak, jak daná skladba vyžaduje?

>>>
Tipy & Triky

U73b Compressor updatován

Zatím ve světě nejúspěšnější počin české firmy Audified (producenta řady Audiffex) U73b Compressor, simulace německého lampového kompresoru ze šedesátých let, v nedávné verzi získal možnost kalibrovat vstupní gain a vypínat hi-pass filter. Nyní prošel úpravami nutnými pro provoz v prostředí nejnovějších operačních systémů a DAW aplikací.

Tento plugin VST, AU a AAX byl nedávno recenzován ve slavné show Dava Pensada. Producent, který má za sebou taková jména, jako je Michael Jackson, Elton John nebo Beyoncé, prohlásil, že Audified U73b Compressor používá denně. I vy ho můžete na třicet dní zdarma zkusit. Stáhněte si trial verzi z www.audified.com.

>>>
Aktuality

Audiffex STA Effects v nové verzi

Sada lampových efektů českého výrobce Audiffex - STA Effects - se dočkala nové verze. V té se vylepšila kompatibilita s nejnovějšími operačními systémy a nejnovějšími DAW programy jako Pro Tools nebo Studio One 3. Update se týká i STA Phaseru, který Audiffex nabízí zcela zdarma. Pokud ho ještě nemáte, najdete ho na www.audified.com. Připomínáme, že na českém trhu mají efekty zcela nestandardně nízkou cenu. 

>>>
Aktuality

Festival v ulicích 2015

DISK a vzdělávací centrum Deccart se i letos stali součástí tradičního ostravského Festivalu v ulicích, který těsně předchází velmi oblíbenému multižánrovému festival Colours of Ostrava. Naši expozici jste mohli shlédnout na Masarykově náměstí v centru Ostravy.

>>>
Události

Richard Scheufler a inTone 2

Audiffex mohutně updatoval svůj program pro živé hraní inTone 2 (ale i inTone 2 Solo, který je zdarma). Protože je to dítě DISKu, využili jsme konexí s naším VIP uživatelem Richardem Scheuflerem a zaplavili jsme internet videem, které můžete vidět v tomto článku. A Richarda jsme se zeptali, proč inTone používá. 

>>>
VIP

inTone 2 Solo zdarma k dispozici na pár kliknutí

Nedávno jsme publikovali článek o tom, že Audiffex nabízí zdarma ke stažení software inTone 2 Solo. Cesta k němu nebyla nejrychlejší, protože licence se přidělovaly ručně. Audiffex má ale nový e-shop, díky němuž můžete inTone Solo zdarma získat během pár vteřin. Stačí kliknout na tento odkaz. Doufáme, že se vám program bude líbit. 

Jak inTone 2 Solo funguje a co všechno s ním dovedete? Koukněte na video.

 

>>>
Aktuality

inTone 2 - partner pro studium

Každá hudební škola se potýká s nějakými problémy. Nástrojovou aparaturu pro každého žáka někdy nemůže mít z důvodů finančních, jindy jí to nedovoluje prostor. Představte si, že tyhle problémy můžou odpadnout s obyčejným notebookem, který vám kromě aparatury nabídne ještě spoluhráče a možnosti nahrávání. Je jím Audiffex inTone2.

>>>
Školy

Profesionální odbavování zvuku inscenace

O systému SceneFlow, jehož pomocí odbavuje svá představení například Národní divadlo, jsme se už v DISK Magazínu zmiňovali několikrát. Teď jsme si k představení tohoto produktu, který DISK vyvíjí prostřednictvím své divize Audiffex/Audified, našli ještě další příležitost.

>>>
Divadla

Theatre Tech 2014

Možná jste se za námi nestihli zastavit na brněnském veletrhu Theatre Tech, na kterém jsme vystavovali 6.-9. listopadu. V tom případě tady máme krátkou reportáž o tom, jak to na veletrhu vypadalo.

>>>
Události

Zvuk, který vás posadí na zadek

Každý kytarista touží po zvuku, který posluchače přimáčkne ke stěně a nedá mu šanci se hýbat. Ruský kytarista Roman Varašev si ho udělal s ampLionem od Audiffexu. 

>>>
Tipy & Triky