logo Disk

Banana D.I.: Všestranný DI Box otestoval Jan Zemánek Zní DI box od Monkey Banana stejně dobře jako jejich studiové monitory?

DI box je nepostradatelnou součástí každého studia a téměř každého muzikanta, který hraje na nějaký nástroj. Ať už potřebujete oddělit signál kvůli brumu nebo impedančně přizpůsobit nástroj, pak se bez DI boxu neobejdete. Banana D.I. od Monkey Banana otestoval Jan Zemánek z BlackToneMusic.

Kategorie: Studio - Recenze | Pódium - Recenze
DISK | 28. listopadu 2016

Pro pokračování našeho hudebního pořadu BlackToneMusic jsme potřebovali rozšířit naši techniku používanou pro audiozáznam a to konkrétně pár D.I.boxů. Požadavek byl jednoduchý - aktivní di-box napájený +48V, zvukově neutrální s vysokým dynamickým rozsahem. Pro testování jsem od DISKu dostal zapůjčen model Monkey Banana -  Banana D.I.

Monkey Banana je německá firma, která se zabývá spíše výrobou studiových monitorů, takže jsem byl k tomuto „zařízení“ trochu skeptický. Ale naopak, už po vybalení mě překvapil kvalitní kovovou konstrukcí a použitými konektory. Po obvodu jsou tlačítka pro odzemění signálu, útlum -15db a zapnutí a vypnutí přístroje. Uprostřed je display, věc, která u D.I.boxu není tak častá a stomp tlačítko. Display vás informuje o stavu zařízení a zda-li je ve vstupu připojen konektor. Co je ale velice příjemné - display indikuje i sílu signálu, což vám umožní rychle reagovat a už při zapojení nástroje použít útlum. Stomp tlačítkem pak vypnete nebo zapnete výstup, což se hodí zejména při přepojování nástrojů, popřípadě může přímo hudebník utlumit nepoužívanou akustickou kytaru atp.

Zvukově je D.I. box velice neutrální a to jak na linkové signály (klávesy, sampler) tak i pro HiZ výstupy například z akustické kytary. Při přímém srovnání s D.I.boxy BBS AR133 jsme při přepínání poslechu nenarazili na žádný zvukový rozdíl a díky funkcím Mute a indikátoru síly signálu padl výběr právě na model Banana D.I. 

Jan Zemánek | BlackToneMusicO autorovi:

JAN ZEMÁNEK: duchovní otec a zvukař pořadu BlackToneMusic má na starosti mix výsledného zvuku. Už šestým rokem se živí jako fotograf na volné noze. Mimo práci je především hudebník. Pro svou kapelu, kde hraje na bicí, krom jiného skládá písně a píše texty, stará se o nahrávání a mix zvukových záznamů. Miluje svého psa Barču, volnost, přírodu, hudbu a práci se zvukem.

www.janzemanek.com / www.blacktonemusic.com 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře