logo Disk

Jak natáčet rozhovor v kraválu Bez klopáku ani ránu

Jak už jsme vás informovali, DISK se podílel na živém přenosu skupiny Mydy Rabycad. Při zpracovávání reportáže z akce jsme si uvědomili, jak zařízení doslova za pár korun může změnit celý výsledek natáčení. Ty případy jsou různé, ale tentokrát mluvíme o Rode SmartLav+. Z krátkého videa uvidíte, o čem je řeč. 

DISK | 30. března 2015
Témata: iOS

Natáčení rozhovorů v terénu je vždycky oříšek. Vedle továren soutěží o titul nejhoršího místa pro nahrávání i místo, kde se muzikanti připravují na koncert. Každý si do něčeho brnkne, bouchne, na něco zapidliká. Křičí na sebe technici a podobně.

Přestože v DISKu máme samozřejmě k dispozici veškerou techniku z našeho sortimentu, rádi děláme věci jednoduchým a levným způsobem - ideálně tak, aby vše obsloužil jeden člověk. V tomto případě nás zachránil Rode SmartLav+. Tenhle klopák se jednoduše připojí do libovolného smartphonu. Respondent si ho strčí do kapsy a jedem... Nestaráte se o propojení s kamerou, o baterky ve vysílačkách, o nastavení frekvencí o baterky v externích rekordérech. Jednoduché a prosté. 

Na následujícím videu můžete vidět, v jaké kvalitě bychom asi rozhovor nahráli bez něj... Podotýkáme, že zvuk je bez úprav. 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře