logo Disk

Bezdrátové ovládání PTZ kamer z iOS Bezdrátové ovládání PTZ kamer z iOS

PTZ Kamery se vzdáleným polohováním umožňují efektivnější produkci ať už živých přenosů nebo záznamu nejrůznějších akcí. K ovládání kamery je ale potřeba speciální ovládací pult, případně počítač, který je s kamerou propojen kabelem, případně je možno použít aplikaci pro zařízení s iOS.

Kategorie: Film & Video
Ing. Michal Kyjonka | 25. srpna 2017

Kamery se vzdáleným polohováním, tzv. PTZ kamery, umožňují efektivnější produkci ať už živých přenosů nebo záznamu nejrůznějších akcí - přednášek, koncertů, bohoslužeb atd. K ovládání kamery je ale potřeba speciální ovládací pult, případně počítač, který je s kamerou propojen kabelem, případně je možno použít aplikaci pro zařízení s OS Android a nově též z iOS.

V nedávné době se na iTunes objevila aplikace PTZOptics iOS Camera Control, která umožňuje majitelům zařízení s iOS jako iPhone, iPad, a iPod touch ovládat kamery bezdrátově s využitím wifi sítě. Aplikace umožňuje:

  • snadné bezdrátové PTZ ovládání přes wifi
  • ovládání až 4 kamer
  • uložení až 10 záběrových pozic
  • ovládání joystikem s variabilní rychlostí
  • manuální ovládání Zoom & ostření
  • provoz na   iPhone, iPad and iPod touch
  • volitelně nastavit unikátní rychlost pan, tilt a zoom pro manuální ovládání a pro přednastavené pozice (unikátní také pro každou kameru)

Aplikace vyžaduje iOS 8.0 a vyšší a je kompatibilní s iPhone, iPad, a iPod touch.

Aplikace v iPad


Aplikace PTZOptics iOS Camera Control umožňuje ovládání PTZOptics kamer za pomoci VISCA protokolu přes IP síť. Díky multi dotykovému ovládacímu rozhraní je možno ovládat pan, tilt polohování a zoom včetně variabilní rychlosti pro dosažení maximálně hladkého záběru. Aplikace umožňuje ovládání až 4 kamer současně a také uložení až 10 záběrových pozic pro každou kameru. Při práci pouze s jednou kamerou aplikace umožňuje hladší přechody mezi uloženými pozicemi, což podstatně zlepšuje výsledný obraz.


Aplikaci, která vyžaduje iOS 8.0 a vyšší a je kompatibilní s iPhone, iPad, a iPod touch, jistě ocení každý, kdo chce efektivním způsobem bez velkých investic ovládat své (až 4) kamery, ať už se jedná o dobrovolníka, který zajišťuje snímání a přenos bohoslužeb, nebo producenta sportovních přenosů s nízkým rozpočtem. Aplikace PTZOptics iOS Camera Control za cenu 10 USD poskytuje v určitých ohledech vyšší komfort než mnohem dražší speciální kontrolery.

Aplikaci můžete za cenu 10 USD do svého iOS zařízení stáhnout z iTunes.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře