logo Disk

Michal „Majkláč“ Novák: Při tvorbě online kurzů je technika stěžejní Jak vznikají online kurzy v umělecké škole Artmaster?

Hudební školu Art Master založili Radim Vysoký s Michalem „Majkláčem“ Novákem v roce 2018. Nabrali skvělé lektory a během několika měsíců se s individuálními kurzy roztrhl pytel. Ani online kurzy na sebe nenechaly dlouho čekat a právě při jejich výrobě vznikla naše vzájemná spolupráce.

Kategorie: Studio - Aktuality | Studio - VIP | Podporujeme
DISK | 14. června 2021

Michale, můžete nám přestavit celý projekt Art Master? A kde vznikl nápad založit školu?

Art Master je moderní hudební škola, která vznikla prapůvodně jako školní projekt mého kolegy a zakladatele Radima Vysokého. V průběhu několika let se škola etablovala a získala několik desítek lektorů a stovek žáků. Výuka v rámci Art Masteru je specifická zejména svým důrazem na rychlé výsledky a co nejrychlejší postup k zahrání první oblíbené písničky. To je totiž tak silný zážitek pro většinu začínajících hráčů, že cvičení na nástroj a chuti se ve hře zlepšovat často zcela propadnou a začnou se posouvat opravdu velmi rychle dál. Naši lektoři jsou často absolventi konzervatoře, ale zároveň aktivní hráči se zkušenostmi z praxe. Na klávesy u nás učí např. člen kapely Bena Cristovaa, náš kurz kytary vede kytarista z kapely Miro Žbirky, bicí učí Adam od Lenny atd. 

Přechod do online kurzů byl záměrem už delší dobu nebo to byla reakce na situaci spojenou s covidem?

Bavili jsme se o tom s Radimem už několik měsíců, že škálovatelnost online kurzů v sobě skrývá obrovský potenciál, ale v tom denním shonu s žáky, lektory, učebnami apod. jsme neměli chvíli se nad tím v klidu zamyslet. Proto, když přišlo Covid období a vláda nám uzavřela učebny jsme se konečně pořádně nadechli a začali připravovat natáčení uplně prvního testovacího online kurzu. 

Jak vypadá příprava takového online kurzu? Narazili jste na nějaké zádrhely a omezení? Jaká technika Vám pomohla nebo usnadnila práci?

Už od první chvíle jsme věděli, že jestli budeme natáčet nějaké kurzy, musejí vypadat opravdu dobře. Denně nás tou dobou už bombardovaly reklamy na blízký americký projekt Masterclass a my chtěli, aby naše kurzy byly ještě lepší a kvalitněji natočené. Abychom toho docílili, bylo zřejmé, že se musíme spolehnout na co nejkvalitnější techniku i odborníky. Naší výhodou byly moje zkušenosti s natáčením různých hudebních pořadů a videoklipů, věděl jsem tedy poměrně rychle komu zavolat a koho oslovit. Většinu našich kurzů natáčíme s úžasným Jakubem Mahdalem, který točí videoklipy pro mnoho předních českých umělců, jako jsou Chinaski, Pokáč, Sebastian, apod. Zvuk jsme si chtěli obstarat sami. Pro kytaru i zpěv používáme mikrofony RODE, které nám plně vyhovují zejména svým vynikajícím poměrem cena/výkon. K nim přimícháváme zvuk z "klopáku" hlavního lektora připojeného do bezdrátového systému Sennheiser. Ten se dál upravuje v API recording channel a převádí se do Cubase přes zvukovku RME Fireface 800. Pro náhodné hosty jsme si oblíbili malinkatý praktický systém RODE Wireless GO. Malá šikovná věcička, která slouží zároveň i jako backup pro hlavní Sennheiser. 

Přečtěte si také:

ART MASTER: 5 online lekcí Ableton LIVE zdarma pro nové zákazníky

DISK ve spolupráci se školou ART MASTER nabízí všem novým zákazníkům (kteří zakoupí Ableton Live nebo Push 2 přes shop.disk.cz) 5 dílný online kurz ZDARMA.Kurz je přehledný a dobře…

Proč jste ke spolupráci oslovili právě DISK?

Já sám se v hudební branži pohybuji už přes dvacet let. Vlastním spoustu techniky a mám mnoho přátel mezi aktivními muzikanty, producenty i majiteli nahrávacích studií. Všichni bereme produkty od DISKu, všichni na DISK nedáme dopustit a nikdy jsme neměli žádný problém. Je to asi jediná firma na trhu, která i přes svůj obrovský záběr si stále udržuje ducha malého nadšeneckého startupu. Za ty leta jsem občas řešil i nějakou reklamaci a vždy bylo vše tak příjemné a pohodlné, že bych prostě už ani nechtěl zkoušet jiný obchod. To že má DISK divizi, která vyvíjí i např. audio pluginy, je jen další ukázka toho, jak přemýšlí "out of the box" a snaží se stále koukat dopředu. Když jsme se Radimem bavili, kdo by naši rychle rostoucí škole měl dlouhodobě pomáhat technicky zajišťovat její činnost, nepřemýšlel jsem ani na chvíli o jakémkoliv jiném obchodu. Měli jsme opravdu velikou radost, když nám DISK kývl na nabídku spolupráce. 

Můžete nám prozradit co plánujete do budoucna?

Kolem Art Master se nyní dějí šílené věci. Nemůžeme ty největší pecky zatím veřejně anoncovat, ale počítáme s tím, že z Art Masteru se stane globální firma, která nabídne uplně nový přístup k hudebnímu vzdělávání celosvětově. Podařilo se nám pro tyhle ambiciózní kroky zajistit investory a další partnery a vše se nyní připravuje. Zrovna před pár dny se nám podařilo získat doménu Artmaster.com, což byl jeden z klíčových kroků další expanze. Paralelně s těmito plány se chystáme i nadále pokračovat v natáčení českých kurzů, tak abychom pomohli zejména naší domácí hudební scéně, ke které máme stále nejbližší vztah. Věříme, že se na této cestě budeme stále moci opírat o DISK a budeme vždy rádi vzpomínat na uplně první kurzy, které jsme s podporou DISKu kdysi natáčeli.

Děkujeme za rozhovor.

Michal Novák

Hudební producent a zakladatel bandzone.cz – největší československé databáze kapel a interpretů. Založil crossoverovou kapelu The.Switch. Věnuje se hledání nových talentů v mediální agentuře RedHead Music, která zastupuje mnoho umělců jako např. Sebastian, Pokáč nebo Pavel Callta.

Přečtěte si také:

Art Master: Akustická kytara pro začátečníky on-line

Chcete se konečně naučit hrát na kytaru, zábavně a rychle? Honza Ponocný vás provede od úplných začátků. Jak třeba vůbec naladit kytaru, držet trsátko, chytnout první akord, až po…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře