logo Disk

Warm Audio WA-87 v hlavní roli klipu "Spolu dokážem víc" Jak to vypadá (a zní), když dají kantoři hlasy dohromady?

Vítězslav Křivánek, majitel studia Deltaphon records, autor, kytarista, zvukař, producent a v neposlední řadě také učitel hudby, napsal před jednadvaceti lety hymnu pro Mikroregion Němčicko. Nedávno se zrodil nápad natočit její novou verzi, kde budou účinkujícími právě kantoři z němčické ZUŠ - a to jako hudebníci a zpěváci.

Kategorie: Studio - VIP | Instituce - Školy
DISK | 31. května 2021

Na díle "Spolu dokážem víc“ se začalo pracovat v době koronovirové. A protože nebylo možné se ve větších počtech osobně setkávat, natáčely se záběry samostatně po jednotlivcích. Kromě bicích a nástrojů, které "šly" linkou (klávesy a baskytara), se všechno nahrávalo na jeden mikrofon - WA-87 z dílny Warm Audio, napojený přes lampový channel strip PreSonus Studio Channel.

"Byla to skvělá příležitost, jak tento mikrofon testnout v akci. Všechno se nahrávalo na něj. Šlo o zhruba dvacet různých hlasů - muži/ženy, akustické kytary, akordeon, dechy - alt sax, trubka, pozoun, klarinet, hoboj, příčná flétna, suzafon... zkrátka vše, u čeho je mikrofon v klipu vidět, se na něj skutečně natáčelo.

Musím říct, že jakožto věrný klon U87 se WA-87 projevil coby skutečně univerzální mikrofon, který je možno bez většího přemýšlení použít takřka na cokoliv. Někde zůstal zvuk z mikrofonu v mixu úplně bez korekcí, někde se dobarvovalo. Většinou se tedy ve vhodné míře spíše přiostřovalo.

WA-87 je velmi vkusně umírněný (rovný) na vysokých kmitočtech, stejně jako jeho vzor U87, což já osobně preferuji. Raději si stopu v mixu dodatečně přiostřím, než abych ji nahranou na některý jiný - více korekčně nabroušený mikrofon, musel tupit, případně hledat frekvenci, kde se ona ostrost přesně nachází a tu následně ubrat..." 

Vítězslav Křivánek
ZUŠ Němčice nad Hanou
Studio Deltaphon records

Koupit WA-87 na shop.disk.cz

Najít nejbližšího prodejce značky Warm Audio

Přečtěte si také:

Recenze: Warm Audio Foxy Tone Box (Muzikus)

Warm Audio Foxy Tone Box je věrná reinkarnace původního "foxy" fuzz efektu se 100% analogovou, plně diskrétní signálovou cestou. Jedná se o kytarový efekt ("krabičku"), který formo…

Recenze: Ondřej Fiedler - mikrofon WA-47 zní famózně

Producent Ondřej Fiedler dělá muziku pro Lenny, Kazmu, pracuje s Kryštofem i dalšími kapelami. Domácí i velká studia jsou pro něj běžným pracovním prostředím, a když si u nás vybra…

Warm Audio WA-67: Hladký a krémový mikrofon

Americká značka Warm Audio si získala dobré jméno mezi studiovými zvukaři po celém světě zejména díky svým skvěle zpracovaným klonům inspirovaným vintage legendami jako Neve, API,…

Warm Audio sbírá ocenění!

Warm Audio sbírá se svými produkty jedno prestižní ocenění za druhým. Mikrofony WA-87 R2, WA 8000, WA-67 a kompresor BUS-COMP získali ocenění zvučných jmen – MusicTech Gear Of The Year 2021, SoundOnSound a Reverb. Společnost Warm Audio byla navíc zařazena do seznamu nejrychleji rostoucích privátnícvh firem Inc. 5000.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře