logo Disk

Warm Audio WA-87 v hlavní roli klipu "Spolu dokážem víc" Jak to vypadá (a zní), když dají kantoři hlasy dohromady?

Vítězslav Křivánek, majitel studia Deltaphon records, autor, kytarista, zvukař, producent a v neposlední řadě také učitel hudby, napsal před jednadvaceti lety hymnu pro Mikroregion Němčicko. Nedávno se zrodil nápad natočit její novou verzi, kde budou účinkujícími právě kantoři z němčické ZUŠ - a to jako hudebníci a zpěváci.

Kategorie: Studio - VIP | Instituce - Školy
DISK | 31. května 2021

Na díle "Spolu dokážem víc“ se začalo pracovat v době koronovirové. A protože nebylo možné se ve větších počtech osobně setkávat, natáčely se záběry samostatně po jednotlivcích. Kromě bicích a nástrojů, které "šly" linkou (klávesy a baskytara), se všechno nahrávalo na jeden mikrofon - WA-87 z dílny Warm Audio, napojený přes lampový channel strip PreSonus Studio Channel.

"Byla to skvělá příležitost, jak tento mikrofon testnout v akci. Všechno se nahrávalo na něj. Šlo o zhruba dvacet různých hlasů - muži/ženy, akustické kytary, akordeon, dechy - alt sax, trubka, pozoun, klarinet, hoboj, příčná flétna, suzafon... zkrátka vše, u čeho je mikrofon v klipu vidět, se na něj skutečně natáčelo.

Musím říct, že jakožto věrný klon U87 se WA-87 projevil coby skutečně univerzální mikrofon, který je možno bez většího přemýšlení použít takřka na cokoliv. Někde zůstal zvuk z mikrofonu v mixu úplně bez korekcí, někde se dobarvovalo. Většinou se tedy ve vhodné míře spíše přiostřovalo.

WA-87 je velmi vkusně umírněný (rovný) na vysokých kmitočtech, stejně jako jeho vzor U87, což já osobně preferuji. Raději si stopu v mixu dodatečně přiostřím, než abych ji nahranou na některý jiný - více korekčně nabroušený mikrofon, musel tupit, případně hledat frekvenci, kde se ona ostrost přesně nachází a tu následně ubrat..." 

Vítězslav Křivánek
ZUŠ Němčice nad Hanou
Studio Deltaphon records

Koupit WA-87 na shop.disk.cz

Najít nejbližšího prodejce značky Warm Audio

Přečtěte si také:

Recenze: Warm Audio Foxy Tone Box (Muzikus)

Warm Audio Foxy Tone Box je věrná reinkarnace původního "foxy" fuzz efektu se 100% analogovou, plně diskrétní signálovou cestou. Jedná se o kytarový efekt ("krabičku"), který formo…

Recenze: Ondřej Fiedler - mikrofon WA-47 zní famózně

Producent Ondřej Fiedler dělá muziku pro Lenny, Kazmu, pracuje s Kryštofem i dalšími kapelami. Domácí i velká studia jsou pro něj běžným pracovním prostředím, a když si u nás vybra…

Warm Audio WA-67: Hladký a krémový mikrofon

Americká značka Warm Audio si získala dobré jméno mezi studiovými zvukaři po celém světě zejména díky svým skvěle zpracovaným klonům inspirovaným vintage legendami jako Neve, API,…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře