logo Disk

Native Instruments: Novinky pro rok 2019 Nové produkty a aktualizace, které vám pomohou soustředit se na to nejdůležitější - vaši tvorbu

Nový drobný keyboard, který je stejně tak zábavný a snadno použitelný, jako je cenově dostupný; dvě nová audio rozhraní; nová aplikace TRAKTOR DJ 2 pro zatím nejsnadnější způsob mixáže a sdílení hudby s přáteli; nová a zcela volně dostupná knihovna zvuků, nástrojů a efektů; a spousta dalších softwarových doplňků. To jsou letošní novinky značky NI.

Kategorie: Studio - Aktuality | DJing - Aktuality
DISK | 28. ledna 2019

Rok 2018 byl pro společnost Native Instruments rokem významným: Byla spuštěna platforma Sounds.com; na scénu se s novým hardwarem i softwarem vrátil TRAKTOR, uvedli jsme novou řadu klávesových kontrolerů A-Series, třetí generaci MASCHINE MIKRO, nové kolekce Expansion, nové nástroje, efekty a mnoho dalšího.

Toto vše s jediným cílem: pomáhat tvůrcům s vyjádřením jejich hudebních nápadů bez ohledu na to, zda jsou teprve na začátku své tvůrčí cesty, zda jsou ostřílení profesionálové nebo cokoliv mezi tím. Na začátku roku 2019 nyní Native Instruments přichází s několika dalšími a neméně vzrušujícími novinkami.

KOMPLETE START

Produkční sady KOMPLETE představují již dlouhou dobu spolehlivé řešení pro řadu umělců a hudebních tvůrců. Nyní se v NI rozhodli představit zcela volně dostupnou kolekci, díky které může zvuky a kouzlo KOMPLETE „ochutnat“ úplně každý. Podle názvu jistě není těžké uhodnout, že KOMPLETE START se soustředí především na začátek vaší hudební dráhy. Tato kolekce bude dostupná již během února.

KOMPLETE KONTROL M32

První ze dvou hardwarových novinek je drobný kontroler KOMPLETE KONTROL M32, který navazuje na úspěch řad S-Series a A-Series. Podpora NKS standardu, funkce Smart Play a mnoho dalších vlastností je zde vtěleno do nejmenšího, mimořádně přenosného a cenově nejdostupnějšího klávesového kontroleru, který  kdy v NI vyrobili. S veškerou softwarovou výbavou, kterou potřebujete pro tvorbu hudby, je M32 ideálním řešením pro situace, kdy máte sice nedostatek času a prostoru, ale zároveň překypujete inspirací.

KOMPLETE AUDIO 1 a 2

V podobných situacích nepochybně využijete také KOMPLETE AUDIO 1 a 2 – dva modely nové generace audio rozhraní. Jejich pomocí můžete snadno zaznamenat zpěv, nástroje a vše, co připojíte ke dvěma čistě znějícím vstupním kanálům. Pro odbavení potřeb nahrávání, zpracování zvuku a dokončení projektů, jako jsou skladby či podcasty, jsou tato rozhraní doplněna i o vhodný software.

TRAKTOR DJ 2

Novinkou, která je plánována na letošní jaro, je také TRAKTOR DJ 2 – aplikace pro iPad a desktop, určená pro použití s kontrolerem TRAKTOR KONTROL S2 a koncipovaná jako ideální řešení pro sdílení hudby z house party mezi přáteli. Díky nové platformě SoundCloud Go+ máte na dosah ruky takřka nekonečnou hudební kolekci, díky které vám nikdy nedojdou tracky a vaše „publikum“ nepřestane tancovat.

 

Sounds.com

Platforma se smyčkami a samply – Sounds.com – zaznamenala během uplynulého roku rychlý vývoj. Podařilo se navázat spolupráci s mnoha zajímavými umělci, jako jsou Diplo, Junkie XLRobot KochKid Capri apod. Rovněž se NI vydali do nových zvukových teritorií a rozšířili tuto knihovnu o více než jeden milion samplů a smyček. S funkcí Collection můžete navíc objevovat více než 200 playlistů a nebo vytvářet a sdílet své vlastní.

A co víc, od února plánuje značka NI integrovat Sounds.com do softwarů MASCHINEKOMPLETE KONTROL, jejichž workflow tak bude přímo napojeno na tento bezedný zdroj hudební inspirace. To mimo jiné znamená, že jako uživatelé budete schopni procházet Sounds.com online a následně – jediným kliknutím – synchronizovat vybrané samply s použitým softwarem. Tyto samply a smyčky jsou nyní navíc dostupné s podporou standardu NKS a s intuitivním tagováním, díky kterému velmi snadno najdete typ zvuku, který právě hledáte.

NKS

Native Kontrol Standard (NKS) je standardem, s jehož pomocí jsou naše klávesové kontrolery i ostatní hardwarová zařízení propojeny se stovkami softwarových nástrojů, efektů a nyní také smyček a samplů. To znamená, že tyto zvuky, nástroje a efekty jsou přesně tam, kde je potřebujete: pod konečky vašich prstů.

Prostřednictvím standardu NKS rozvíjíme spolupráci napříč celým průmyslem a snažíme se propojit různé nástroje a platformy tak, aby byl tvůrčí hudební proces pro každého co nejpříjemnější. S nadcházející aktualizací KOMPLETE KONTROL na verzi 2.1 získáte například kontrolu nad všemi těmito plug-iny pomocí MIDI kontroleru – bez ohledu na jeho výrobce. „Pouze tento způsob spolupráce může proměnit přístup v oblasti hudební tvorby,“ vysvětluje Mate Galic, vedoucí centra inovací ve společnosti Native Instruments. „Chtěli bychom vidět nástroje a platformy propojené způsobem, který pomůže všem hudebním tvůrcům. Je to vize, kterou jsme odhodláni uskutečnit.“

Daniel Haver, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Native Instruments k uvedení nových produktů dodává:

„Chceme odstranit co nejvíce překážek, které by mohly stát v cestě hudební tvorbě. V loňském roce jsme se na tuto cestu vydali představením dosud největšího množství nových produktů a aktualizací našich platforem, které měly za úkol učinit práci s hudbou lepší a také intuitivnější. Našimi současnými novinkami jsme nadšeni, protože víme, že nás směrem k tomuto cíli posouvají o další velký krok.“

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře