logo Disk

PreSonus Revelator: USB mikrofon a podcasting studio Všestranné použití a integrovaný zvukový Studiolive procesing pro dokonalé výsledky

Ať už hledáte USB mikrofon pro streamování, podcasting nebo hlasové komentáře k videu, PreSonus Revelator vám vždy poskytne vyladěné a profesionálně znějící výsledky. Má 16 snadno použitelných profesionálních presetů, pro skvělý zvuk i bez zvukaře, integrovaný sluchátkový výstup, virtuální mix i elegantní vzhled. A to stále není vše, co vám nabízí.

Kategorie: Studio - Aktuality
DISK | 3. února 2021

Získejte zvuk jako z rádia

Tajemství „rádiového zvuku“ je jednoduché: správný talent a správný mikrofon se správným množstvím ekvalizace a komprese. Téhle dokonalé kombinace můžete nyní dosáhnout i vy díky elegantnímu a snadno použitelnému USB mikrofonu Revelator. Jediná věc, která mu chybí, je váš hlas. Ať už hledáte mikrofon pro vlogování, podcasting nebo jednoduché řešení nahrávání pro hlasové komentáře nebo domácí studio, Revelator je ideální volbou, protože poskytuje vyladěné a profesionálně znějící výsledky.

Více o mikrofonu Revelator

Skvělý zvuk na jeden klik

Profesionálové v oblasti rozhlasového vysílání mají vždy po ruce zvukového inženýra, který se stará o to, aby aktér zněl co nejlépe. Revelator je ovšem vybaven 16-ti snadno použitelnými profesionálně vytvořenými presety, které poskytnou stejné výsledky a dají vyniknout vašemu hlasu i bez profesionálního zvukaře. Ekvalizace a komprese jsou tajemstvím studiového zvuku, který všichni tak dobře známe. Nyní je stejný EQ a kompresor používaný v mixážních pultech PreSonus StudioLive k dispozici pouhým stisknutím tlačítka, takže vytvořit zvuk ve studiové kvalitě pro vás bude ohromě jednoduché – a to i bez technických zvukových zkušeností.

StudioLive procesing pro dokonalý hlas

Jste připraveni vyladit si svůj zvuk? Vytvořte preset stejně jedinečný jako je váš hlas! Otevřete aplikaci Universal Control na počítači Mac nebo PC s Windows a ponořte se hlouběji do editace StudioLive Fat Channel. Fat Channel je vybaven hi-pass filtrem, gatem, ekvalizérem, kompresorem a limiterem, tedy všemi potřebnými procesory pro dokonalé přizpůsobení zvuku. Navíc v něm naleznete i nepřeberné množství hlasových efektů, díky nimž získáte téměř jakýkoli šílený sci-fi zvuk, který vás jen napadne. A nejlepší ze všeho je, že si přímo do svého Revelatoru můžete uložit až čtyři vlastní presety a používat je, aniž byste se museli potýkat s jakýmkoli dalším softwarem.

Virtuální mix

Konference přes Zoom nebo Skype, záznam zvuku z počítačové hry, nebo představování videa z YouTube, které chcete doprovodit vtipným komentářem - přiznejme si, že je to tak trochu žonglování. Aplikace třetích stran jsou těžkopádné a kombinovat jejich zvuk, to už je skoro peklo. Naštěstí je tu Revelator, který odstraní všechny tyto bolesti pomocí dvou stereofonních zpětných streamů. Díky tomu můžete kombinovat a nahrávat zvuk ze dvou různých aplikací v počítači spolu s hlasem – a to vše najednou. Výstupní úroveň můžete řídit v každé aplikaci samostatně ... nebo pokud potřebujete trochu větší kontrolu, otevřete si Universal Control a míchejte!

Čistý a elegantní design

Pokud do svých produkcí přidáváte video, je klíčové profesionálně vypadající prostředí. Elegantní stolní stojan mikrofonu Revelator se zabudovaným kabelovým managementem udržuje vysílací prostor čistý, takže vás nebude ničím rušit. Integrovaný monitoring a sluchátkový zesilovač vám umožní poslouchat váš výkon v reálném čase. Díky napájení ze sběrnice kompatibilní s USB-C je připojení Revelatoru k vašemu počítači nebo tabletu hračkou. Takže ať už nahráváte ve Studiu One nebo živě na Instagramu, Revelator je tu s vámi, abyste zněli i vypadali profesionálně.

Přečtěte si také:

Honza Zemánek: PreSonus Revelator je pro mě mikrofon roku

PreSonus Revelator není jen další z řady USB mikrofonů. Na první pohled tak sice může vypadat, ale když přidáte pohled druhý, zjistíte, že v sobě ukrývá mnohem víc. Úplně stejně to…

Recenze: PreSonus Revelator (Nový Populár)

Presonus Revelator je novým přírůstkem do dnes již široké nabídky USB mikrofonů. Díky těmto mikrofonům můžete pořizovat vysoce kvalitní nahrávky na počítači tím nejjednodušším způs…

Kompletní vysílací studio

Revelator přichází s kompletní sadou profesionálního softwaru, který posune vaše nahrávky na vyšší úroveň. Studio One Artist usnadňuje finalizaci nahrávek díky bleskově rychlému drag-and-drop workflow a šablonám pro snadné a rychlé nastavení celého projektu. Přidejte do svých podcastů mikrospoty, několik komentářů a mnohem více - to vše díky síle a snadnému použití Studio One, která je jednou z nejpopulárnějších nahrávacích aplikací na světě. S nástroji Revelator a Studio One Artist máte vše, co potřebujete, abyste dosáhli profesionálních výsledků, ať už právě začínáte nebo pracujete na získání ceny Gold Play Button.

Přečtěte si také:

Poznáváme Studio One aneb praktický videoprůvodce krok za krokem

Jestliže jste začátečník nebo mírně pokročilý uživatel programu Studio One od firmy PreSonus, určitě narážíte na řadu otázek, které byste potřebovali rychle zodpovědět. Níže je vám…

Co nového přináší PreSonus Studio One 5?

Pátá generace DAW PreSonus Studio One posouvá možnosti hudební produkce o další pořádný kus dopředu. Ať už jde o aranžování, editaci, nahrávání, mix nebo živé vystoupení, Studio On…

Tři mikrofony v jednom

Mikrofony jsou navrženy tak, aby zachytávaly zvuk se specifickou směrovou charakteristikou - tedy ze specifického směru. S mikrofonem Revelator máte možnost využít celkem tři různé modely směrových charakteristik, čímž získáte obrovskou flexibilitu a možnost využití mikrofonu v mnoha různých situacích. Kardioidní charakteristiku použijte pro komentáře nebo vystoupení, kde by měl být zachycen pouze jeden hlas. Tato směrová charakteristika ignoruje zvuk přicházející z místnosti a snímá pouze váš hlas. Děláte podcastový rozhovor se dvěma lidmi? Přejděte na osmičkovou charakteristiku a umístěte Revelator mezi sebe. Nyní bude jedna strana mikrofonu snímat tazatele a druhá hosta. A pokud diskutujete u kulatého stolu nebo nahráváte více nástrojů, přepněte na všesměrovou charakteristiku a snímejte zvuk po celém obvodu mikrofonu. Ať už je vaše aplikace jakákoli, Revelator se přizpůsobí vašim potřebám.

Koupit Revelator na shop.disk.cz

Najít nejbližší prodejce PreSonus

Video: novinky Studio One 5 přehledně a česky

Tomáš Nykl (oToman Studio), který pro vás tvoří sérii tutoriálů Poznáváme Studio One, se už s předstihem podíval do útrob novému Studio One 5 a natočil celkem 8 krátkých videí, ve kterých shrnul ty nejzásadnější inovace, funkce a vylepšení nové verze. Všechny pohromadě je najdete v playlistu na našem youtube kanálu. 

Prohlédnout videa o novinkách ve Studio One 5

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře