logo Disk

Hlas přes mikrofon v počítači? NIKDY! Pořiďte si USB mikrofon! 10 x PROČ nahrávat nebo vysílat s USB mikrofonem?

Vysíláte na internetu? Vytváříte voiceovery, točíte video na you tube, hrajete hry na síti? A nechcete, aby byl váš hlas zahuhňaný či zašuměný? Zkrátka nečitelný a trapný? Aby se vám ostatní nesmáli? Je tu řešení, na které budou vaše finance jistě stačit. USB mikrofon!

Kategorie: Studio - Tipy & Triky
Ondřej Jirásek | 30. listopadu 2018
Témata: usb mikrofon

Proč si koupit USB mikrofon?

1. Úplně jiný zvuk než přes mikrofon v tabletu či mobilu

Zvuk USB mikrofonu se vůbec nedá srovnat s mikrofony a převodníky zabudovaným do mobilních telefonů, laptopů, tabletů či počítačů. Zaznamená váš hlas či hudební nástroj nesrovnatelně kvalitněji. Tak, jak zní v televizi nebo na profesionálních nahrávkách. Váš kredit u kamarádů nebo v komunitě strmě stoupne!

Rode NT-USB Mini je elegantní, kompaktní USB mikrofon, který umožňuje nahrávání studiovou kvalitou přímo do počítače nebo tabletu.

USB mikrofony nabízejí srovnatelný rozsah od basů do výšek jako tradiční mikrofony studiové. Obvykle mají i nízký vlastní šum, a proto i velice čistě zaznamenají lidský hlas. Šum hlas zkrátka neruší, nezamazává. A záznam je tak krystalicky čistý.

Podívejte se, jak je s mikrofonem Rode NT-USB spokojený "youtuber" Tom. Jak se zlepšil zvuk v jeho příspěvcích.

2. Nízká cena

USB mikrofon stojí mnohem méně než tradiční mikrofony! Jeho cena se ve střední třídě běžně pohybuje od 2.000 do 3.000 Kč. Pořídíte si jej, aniž se příliš plácnete přes kapsu. Pokud toužíte po třídě vyšší, tam cena leží kolem 5.000 Kč.

Poslechněte si, jak zní hlas a hudební nástroje přes mikrofon v počítači:

3. „Vytuněný“ design

Má krásné tvary. Obvykle je oděn do „vintage“ šatů. Není žádný suchar, hýří sytými barvami. Prostě patří před kameru. Na you tube s ním budete vypadat božsky. Buďte cool!

Řada iRig Mic od IK Multimedia patří prostě designově k iphonům, tabletům i laptopům!

4. „Zvukovka“ a mikrofon v jednom

Ušetříte. Nepotřebujete žádnou zvukovou kartu navíc! USB mikrofon totiž zároveň poslouží i jako zvukový převodník. Na vašem stole tak zbude místo na spoustu dalších věcí!

5. Ovládací prvky leží přímo na těle mikrofonu

Vše, co potřebujete pro nastavení a ovládání zvuku, najdete na těle: otočný knoflík pro vstupní úroveň/hlasitost, pro úpravu barvy, přepínače směrové charakteristiky, otočný knoflík pro hlasitost sluchátek ad.

M-Audio Uber Mic má mimo jiných na těle i otočné kolečko pro hlasitost sluchátek nebo funkci Mute (Umlč).

6. Funguje v režimu Plug and Play

Nemusíte instalovat žádný speciální program nebo ovladač. Nervovat se, že se zvukovka seká, přerušuje nahrávaný signál. Zapojíte kvalitní USB mikrofon a on hned běží. Spolupracuje se všemi důležitými nahrávacími programy!

Poslechněte si, jak zní hlas zaznamenaný přes mikrofon USB RODE NT Mini:

7. Napájí se energií přímo z počítače

Vmžiku jej propojíte pomocí USB kabelu a USB vstupu s počítačem, laptopem nebo tabletem. A samozřejmě ušetříte za phantom nebo za baterie, které vyžadují robustnější tradiční mikrofony. Je zkrátka energeticky úsporný!

Mikrofon Hapa Banana napájíme USB kabelem z počítače.

8. Je lehký – odnesete jej kamkoliv

Váží od půl do dvou kilogramů, do jeho výbavy patří běžně i ochranné pouzdro. Pokud plánuje interview mimo váš domov nebo kancelář, přibalíte jej k laptopu nebo do batůžku. Na místě máte pak váš nahrávací set zprovozněný za pár minut!

9. Nepotřebujete žádný velký stojan

Řada USB mikrofonů je navržena s vlastním designově krásným stojanem nebo trojnožkou. Stačí je tak položit před moderátora, zapnout a točí se!

Rode NT-USB má vlastní stojan - trojnožku.

10. Napojíte na něj sluchátka!

Přes 3,5 mm výstup na něj připojíte tzv. minijackem sluchátka a kontrolujete kvalitu snímaného signálu. Pokud je úroveň slabá, otočným knoflíkem na těle přidáte intenzitu, pokud je barva temná, přidáte treble – výšky. A je to!

Poslechněte si, jak zní hlas zaznamenaný přes podcastingový mikrofon REVELATOR od PreSonus:

Přečtěte si také:

M-Audio: Uber Mic

Uber Mic je všestranný kondenzátorový USB mikrofon pro nahrávání prakticky jakéhokoli signálu ve vysoké studiové kvalitě. Výborně poslouží nejen pro snímání mluveného slova, vokálů…

Proč si pořídit USB mikrofon?

Vysíláte na netu? Na facebooku? Anebo prostě pořizujete mobilní nahrávky v terénu? Nechce se vám tahat zvukovka nebo ji i složitě doma připojovat k počítači? Přemýšlíte, že si poří…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře