logo Disk

RODECaster Pro II, mašinka pro tvůrce audio obsahu Víš jak vypadá zvukové obrovské studio včetně operátora v kostce? Přesně takhle!

Ne, opravdu nepřeháním. Dnešní doba je technologicky kouzelná a dává nám možnosti, kterých je potřeba se chopit a využít je. Nový RØDECaster Pro II je tomu jen důkazem.

Kategorie: Studio - Recenze | Film & Video - Recenze
Jiří Hobel | 8. září 2022

Důkazem toho, že zvuk dnes dokáže produkovat kdejakej jouda jako jsem já, na dvě tři kliknutí hotový zvuk bez další postprodukce? To chceš! Vlhký sen každého tvůrce podcastů a nejen jich. RØDECaster si dokážu představit jako hlavní centrální bod zvuku kdejakého streamera, voiceovera, komentátora, youtubera… Jednoduše jedno zařízení pro všechno, co ti přijde pod ruce.

A že si profík a nechceš hotový zvuk, potřebuješ to ladit přesně podle svých potřeb nebo se chceš odlišit zvukem? Pojď do toho a uprav si každý parametr zvlášť, všechno je tady plně k dispozici. Ne jako u minulé verze zapnuto/vypnuto, ale všechno hezky v parametrech po krocích. Nastavit, uložit jako vlastní „preset“ a hotovo.

Od RØDE by se tady mohli učit mnozí tvůrci software pro všechny možné platformy. Všechno na pár kliknutí po ruce. Přehledně přesně tam, kde byste to čekali. I když nevíš, co hledáš, tady to najdeš. 

Netřeba říkat, že nový RØDECaster je zpracovaný na jedničku, všechno co je na RØDECasteru, má hlavu a patu, ať už mluvíme o rozmístění padů nebo naklopeném displeji. Ano, RØDE poslouchá uživatele a staví produkty pro ně, přesně tak jak jim to vyhovuje a jejich vylepšení budete mít rádi. U první verze displej ležel. RØDECaster jste posunuli dál od sebe. A? Neviděli jste nic. Tady tohle odpadá. 

„Slovo nejde tady neexistuje. Připojíte RØDECaster k počítači, zapnete aplikaci… a rovnou můžete importovat audio, upravit nastavení.“

To, že jde RØDE za potřebami svých zákazníků a myslí prakticky, ukazuje i kolekce barev. Nemluvím tady o designu, design je pěkná věc, ale přeci jen tohle je železo určené pro profíky. Barvy tady mají čistě praktický důvod. Krásně si barevnými sadami odlišit jednotlivé speakery a při rozhovoru pak hned víte, že například Pepa má modrý kabel u mikrofonu, takže když do něj moc křičí, stáhnete na RØDECasteru modrou šavli ihned a bez váhání, pokud jste si to zapojili modrou k modré. :-) Ano, to znamená, že RØDECaster je plně barevně korigovatelný a vy si ho vyladíte přesně podle vašich potřeb. 

Slovo nejde tady neexistuje. Připojíte RØDECaster k počítači, zapnete aplikaci RØDECentral – aplikace nabídne aktualizaci RØDECasteru, pokud je k dispozici a rovnou můžete importovat audio, upravit nastavení. Zase halda možností na pár kliků podobně jako v RØDECasteru samotném.

A hele, vy jste do mě připojili mikrofon, který znám. To bude PodMic, ok! Optimalizuji vám nastavení přesně tak, jak si myslím, že by měl znít. A hele i sluchátka NTH–100, které znám, tenhle zvuk vám do nich pustím. Jen si nastavte barvičky, ať máte okamžitý přehled. Jsem nadčasový a dobrý, řekne vám RØDECaster při každém kroku, který se budete chystat udělat. 

Asi se naučím mluvit a začnu natáčet podcasty, tohle je mega zábavný!

Více o RØDECaster Pro II

Co se týká zvuku? Poslechněte si ve videorecenzi, která nemá nijak postprodukčně upravený zvuk. V úvodu NTG RØDE připojený do foťáku. Poté RØDECaster společně s PodMic, dále krátké přepnutí do interního mikrofonu fotoaparátu a raději rychlý návrat do RØDECasteru. Aphex processing je boží věc.

Přečtěte si také:

Martin Hájek: Mít tak RODECaster Pro dřív, vše by bylo jednodušší!

Dostává se mi do ruky další krabička, kterou kdybych měl na začátku devadesátých let, kdy jsme začali “dělat” rádio, bylo by to pravděpodobně mnohem jednodušší. Na druhou stranu je…

RODECaster Pro II: Stvořeno pro všechny tvůrce

Po 4 letech přichází RODE s druhou generací revolučního all-in-one řešení pro všechny tvůrce zvukového obsahu. Nejedná se o pouhou evoluci původního zařízení RODECaster Pro, ale o …

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře