logo Disk

RODECaster Pro II, mašinka pro tvůrce audio obsahu Víš jak vypadá zvukové obrovské studio včetně operátora v kostce? Přesně takhle!

Ne, opravdu nepřeháním. Dnešní doba je technologicky kouzelná a dává nám možnosti, kterých je potřeba se chopit a využít je. Nový RØDECaster Pro II je tomu jen důkazem.

Kategorie: Studio - Recenze | Film & Video - Recenze
Jiří Hobel | 8. září 2022

Důkazem toho, že zvuk dnes dokáže produkovat kdejakej jouda jako jsem já, na dvě tři kliknutí hotový zvuk bez další postprodukce? To chceš! Vlhký sen každého tvůrce podcastů a nejen jich. RØDECaster si dokážu představit jako hlavní centrální bod zvuku kdejakého streamera, voiceovera, komentátora, youtubera… Jednoduše jedno zařízení pro všechno, co ti přijde pod ruce.

A že si profík a nechceš hotový zvuk, potřebuješ to ladit přesně podle svých potřeb nebo se chceš odlišit zvukem? Pojď do toho a uprav si každý parametr zvlášť, všechno je tady plně k dispozici. Ne jako u minulé verze zapnuto/vypnuto, ale všechno hezky v parametrech po krocích. Nastavit, uložit jako vlastní „preset“ a hotovo.

Od RØDE by se tady mohli učit mnozí tvůrci software pro všechny možné platformy. Všechno na pár kliknutí po ruce. Přehledně přesně tam, kde byste to čekali. I když nevíš, co hledáš, tady to najdeš. 

Netřeba říkat, že nový RØDECaster je zpracovaný na jedničku, všechno co je na RØDECasteru, má hlavu a patu, ať už mluvíme o rozmístění padů nebo naklopeném displeji. Ano, RØDE poslouchá uživatele a staví produkty pro ně, přesně tak jak jim to vyhovuje a jejich vylepšení budete mít rádi. U první verze displej ležel. RØDECaster jste posunuli dál od sebe. A? Neviděli jste nic. Tady tohle odpadá. 

„Slovo nejde tady neexistuje. Připojíte RØDECaster k počítači, zapnete aplikaci… a rovnou můžete importovat audio, upravit nastavení.“

To, že jde RØDE za potřebami svých zákazníků a myslí prakticky, ukazuje i kolekce barev. Nemluvím tady o designu, design je pěkná věc, ale přeci jen tohle je železo určené pro profíky. Barvy tady mají čistě praktický důvod. Krásně si barevnými sadami odlišit jednotlivé speakery a při rozhovoru pak hned víte, že například Pepa má modrý kabel u mikrofonu, takže když do něj moc křičí, stáhnete na RØDECasteru modrou šavli ihned a bez váhání, pokud jste si to zapojili modrou k modré. :-) Ano, to znamená, že RØDECaster je plně barevně korigovatelný a vy si ho vyladíte přesně podle vašich potřeb. 

Slovo nejde tady neexistuje. Připojíte RØDECaster k počítači, zapnete aplikaci RØDECentral – aplikace nabídne aktualizaci RØDECasteru, pokud je k dispozici a rovnou můžete importovat audio, upravit nastavení. Zase halda možností na pár kliků podobně jako v RØDECasteru samotném.

A hele, vy jste do mě připojili mikrofon, který znám. To bude PodMic, ok! Optimalizuji vám nastavení přesně tak, jak si myslím, že by měl znít. A hele i sluchátka NTH–100, které znám, tenhle zvuk vám do nich pustím. Jen si nastavte barvičky, ať máte okamžitý přehled. Jsem nadčasový a dobrý, řekne vám RØDECaster při každém kroku, který se budete chystat udělat. 

Asi se naučím mluvit a začnu natáčet podcasty, tohle je mega zábavný!

Více o RØDECaster Pro II

Co se týká zvuku? Poslechněte si ve videorecenzi, která nemá nijak postprodukčně upravený zvuk. V úvodu NTG RØDE připojený do foťáku. Poté RØDECaster společně s PodMic, dále krátké přepnutí do interního mikrofonu fotoaparátu a raději rychlý návrat do RØDECasteru. Aphex processing je boží věc.

Přečtěte si také:

RODECaster Pro II: Stvořeno pro všechny tvůrce

Po 4 letech přichází RØDE s druhou generací revolučního all-in-one řešení pro všechny tvůrce zvukového obsahu. Nejedná se o pouhou evoluci původního zařízení RØDECaster Pro, ale o …

RØDE: Backpack – kompletní studio na cestách

  Australská značka RØDE uvedla na trh multifunkční batoh Backpack, který potěší všechny mobilní zvukové nadšence i profesionály. Umožní vám totiž mít vždy a kdekoli při sobě komp…

RØDE: Streamer X – jednoduchý a dokonalý

Značka RØDE rozšířila svou nabídku o jedinečný produkt, který elegantně zaceluje díru na trhu. Streamer X je konzole „all in one“ - ideální pro gamery, YouTubery, podcastery a tvůr…

RODE: RODECaster Duo – malý všeuměl

Do portfolia pracovních stanic RØDE přibyl RØDECaster Duo jako další krok ve vývoji progresivní australské značky. Kromě standardních funkcí a neodmyslitelné profi kvality je vybav…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře