logo Disk

Songwriting Camp: Cesta k úspěchu vede přes spolupráci I hit světového formátu může vzniknout na hotelovém pokoji na Šumavě

Projekty jako Songwriting Camp v česku dlouho chyběly a my máme obrovskou radost, že se do toho Honza Vávra pustil a spojil umělce nejen z česka, ale i zahraničí. A náš dík mu patří také proto, že i my můžeme být součástí tohoto skvělého projektu. Je nám ctí.

Kategorie: Co se děje - Události
DISK | 17. září 2019
Témata: podporujeme

Songwriting Camp CZ propojuje české a zahraniční producenty, textaře, skladatele a interprety. Formát, který v zahraničí funguje jako "líheň na hity" byl úspěšně v ČR představen v roce 2018. Vyzkoušeli jej například producent Ondřej Fiedler, Jan Steinsdörfer (Chinaski), Xindl X, Albert Černý a řada dalších. A první úspěch se dostavil hned po skončení campu. Píseň Friend Of A Friend, která zde vznikla, se skrz Eurovision Song Contest za pár měsíců od napsání dostala díky skupině Lake Malawi do finále této soutěže a slyšelo ji přes 200 milionů diváků z celého světa.

V září se tedy opět v klidném prostředí poblíž Lipna sejde bezmála třicet vybraných českých a zahraničních hudebních profesionálů v zastoupení různých hudebních žánrů, aby společně tvořili a předávali si své zkušenosti. Principem songwriting campu je vytváření tvůrčích týmů a tvorba dema písně za jeden den. Kromě čtrnácti českých autorů se zúčastní campu i obdobný počet autorů z Velké Británie, Holandska, Norska, Dánska, Rakouska, Polska, Slovenska nebo Maďarska. Cílem je především promíchání kreativního potenciálu českých autorů s umělci ze zahraničí, vznik nových spoluprací a potenciálních hitů.

Jaký byl loňský Songwriting Camp?

„Nejdůležitější je naučit se spolupracovat. Tímto způsobem vzniká většina světové produkce pop music, proč by na ní nemohla být česká stopa," dodává Jan Vávra ze spolku Songwriting CZ, který akci pořádá.

Díky podpoře OSA a technické podpoře společnosti DISK Multimedia, s.r.o. mají autoři k dispozici v improvizovaných studiích špičkové hudební vybavení a tak výsledná dema zní jako by autoři strávili několik dní ve studiu.

Organizátoři songwriting campu se shodují: „Dnes už k napsání úspěšné písně nepotřebujete velké investice, stačí to správné vybavení a celosvětový hit může za dostupné peníze klidně vzniknout i v hotelovém pokoji."

Přečtěte si také:

Z hotelového pokoje do éteru

Songwriting camp je unikátní projekt, při kterém dochází k propojování producentů, autorů a umělců. A ze společné práce na hotelovém pokoji pak vzniká nejeden hit. Jako třeba song…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře