logo Disk

Z hotelového pokoje do éteru Na songwriting campu vznikají současné hity

Songwriting camp je unikátní projekt, při kterém dochází k propojování producentů, autorů a umělců. A ze společné práce na hotelovém pokoji pak vzniká nejeden hit. Jako třeba song Lake Malawi, který nás reprezentoval na Eurovizi nebo aktuální píseň Ewy Farne. DISK je už od počátku tohoto projektu součástí.

DISK | 6. září 2021

Songwriting je dnes už odvětvím, které propojuje hudbu, text, ale i produkci a zvuk. To dnes nasvědčuje kreativnímu tvoření v týmech lidí, kteří každý svým dílem přispějí ke zdárnému výsledku. A není náhodou, že dnes pod aktuálními světovými hity najdete podepsaný tým čtyř a více lidí.

Přečtěte si také:

Songwriting Camp: Cesta k úspěchu vede přes spolupráci

Projekty jako Songwriting Camp v česku dlouho chyběly a my máme obrovskou radost, že se do toho Honza Vávra pustil a spojil umělce nejen z česka, ale i zahraničí. A náš dík mu patř…

Princip práce na songwriting campu je zdánlivě jednoduchý, ale o to víc dobrodružnější. Je to intenzivnější setkání více autorů dohromady. Na začátku dne jsou účastníci rozděleni do skupin o 3-4 lidech a úkolem je do večera přijít s co možná nejdotaženější novou skladbou. Z hotelových pokojů se tak, i díky dnes už přenosné a dostupné technice, na chvíli stanou malá nahrávací studia a mozkové závity jedou naplno. Stačí vlastně studiové monitory, midi klávesy, mikrofon a nějaké ty hudební nástroje.

Podívejte se, jak to probíhalo v roce 2020, kdy se účastnili třeba Mirai Navrátil, Ewa Farna, Beata Hlavenková nebo David Stypka.

Právě Ewa Farna napsala v roce 2020 na campu svoji aktuální píseň "No Ne", která pojednává o umění říct ne. V česko-polsko-švýcarském týmu vznikl song, který nyní funguje jak v češtině, tak v polštině. Tým kvůli pandemii covidu musel čelit i výzvě, kdy švýcarský producent mohl být k dispozici jen on-line. I tak vznikla píseň, která téměř "do roka a do dne" koluje českým i polským éterem.

Ewa Farna No Ne

Poprvé se u nás songwriting camp konal v roce 2018. A hned první rok zde vznikla píseň, která do jisté míry ambice této akce potvrdila. Albert Černý na Songwriting campu napsal píseň Friend Of A Friend, se kterou se skupina Lake Malawi probojovala do finále Eurovision Song Contest v roce 2019. Nejde však jen o Eurovizi, ale o to, že hudba Lake Malawi tímto dostala nový impuls a camp poskytl prostor pro navázání nových hudebních spoluprací (na campu mimo jiné vznikl i další singl Lake Malawi "Stuck in the 80s").

O cestě písně "Friend Of A Friend" ze songwriting campu až před miliony diváků

DISK se akce jako partner účastní již od začátku a jsme rádi, že songwriting camp i díky zvukové technice našich značek, dává české hudbě nový impuls a mezinárodní rozměr.

Přečtěte si také:

Songwriting Camp: Cesta k úspěchu vede přes spolupráci

Projekty jako Songwriting Camp v česku dlouho chyběly a my máme obrovskou radost, že se do toho Honza Vávra pustil a spojil umělce nejen z česka, ale i zahraničí. A náš dík mu patř…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře