logo Disk

Ze Songwriting Campu vzešel zástupce Eurovize i hit do reklamy Již popáté se uskuteční Songwriting Camp a propojí autory, producenty a umělce z Česka a zahraničí

Projekt na jihočeském Lipně proměňuje hotelové pokoje na jednoduchá studia. Partnerem je už od počátku DISK Multimedia a projekt podporuje základní myšlenku: ke stvoření hitu není potřeba kdovíjak složitého a drahého vybavení, hlavní je ale ten správný tým lidí.

Kategorie: Co se děje - Události
DISK | 16. září 2022

Není to nijak objevné. Víc hlav víc ví. V době, kdy ve veškerých oborech lidské činnosti nabírá na důležitosti schopnost spolupracovat v týmech, ani v hudbě to není jinak. Songwriting Camp je pak příležitost jak spolupráci využít na maximum. Každý den zde jsou napříč žánry a národnostmi rozřazeni účastníci do tří až čtyřčlenných týmů s jednoduchým zadáním. Večer chceme slyšet hotovou píseň.

Po technické stránce stačí monitory, zvuková karta, MIDI klávesy, mikrofon, sluchátka a nakonec producent, který to vše propojí do vlastního notebooku. Ostatní už je v hlavách tvůrců, kteří jsou okolo. A může se jet!

V roce 2021 se songwriting campu účastnilo na třicet umělců, autorů, producentů nebo textařů.

Hned pár měsíců po Campu se tři písně probojovaly do sedmičlenného národního finále Eurovize (Annabelle - Running Out of F* Time, GIUDI - Jezinky, We are Domi - Lights Off) a nakonec skupina We are Domi se skladbou Lights Off nás reprezentovala v Turíně v květnu 2022 a vybojovala si účast i ve velkém finále, na které se dívalo přes 160 milionů diváků po celém světě.  Samotné skladbě se dařilo a daří i nadále. Obě její verze už na streamovací platformě Spotify nasbíraly dohromady přes deset milionů přehrání.

Skupina Lake Malawi, která úspěšně reprezentovala ČR na Eurovizi v roce 2019, se pak se skupinou We Are Domi spojila a natočila duet High-Speed Kissing, který úspěšně boduje nyní i v českém éteru. Není od věci, že skladba vznikla na Songwriting Campu v roce 2019 a Albert Černý dlouho hledal s kým by duet natočil. Nakonec propojení těchto umělců dává velký smysl.

Lake Malawi zároveň ohlásili na říjen 2022 novou desku The Great Video Game Crush a můžeme se těšit i na další nadupané písně, které na campu vznikly.

To, že si některé písně musí na svůj pravý čas počkat, ukazuje i aktuální song skupiny Mirai Narozeniny. Ta se trochu tvorbě kapely vymyká a je slyšet, že na Songwriting Campu i umělec, který má svůj rukopis, může jít daleko za hranu toho, co se od něj očekává. Kapela jí ale v pravý čas vytáhla na světlo a propojila s obrovskou reklamní kampaní, kdy jsou tváří McDonalds a vznikl hravý klip, který se okamžitě zařadil na YouTube do trendů.

Ostatně za desku Maneki Neko (kde kromě Narozenin je ještě ze songwriting campu z roku 2020 ještě píseň Akorát) získala skupina Mirai za rok 2021 cenu Anděl.

Co asi přinese letošní ročník Songwriting Campu? Další ceny v Eurovizi či jiných soutěžích a festivalech?  Zajisté ano. Ale také určitě hezké písničky a skvělé texty, a to je to hlavní.

Přečtěte si také:

Songwriting Camp: Cesta k úspěchu vede přes spolupráci

Projekty jako Songwriting Camp v česku dlouho chyběly a my máme obrovskou radost, že se do toho Honza Vávra pustil a spojil umělce nejen z česka, ale i zahraničí. A náš dík mu patř…

Z hotelového pokoje do éteru

Songwriting camp je unikátní projekt, při kterém dochází k propojování producentů, autorů a umělců. A ze společné práce na hotelovém pokoji pak vzniká nejeden hit. Jako třeba song…

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře