logo Disk

Sport i tanec ve správném tempu? Řešení pro jednoduché ovládání tempa hudby při sportu, tanci nebo cvičení

Pohyb je pro člověka přirozenou a prospívající činností, ať již ve formě sportu, tance nebo cvičení. Aby byl pohyb opravdu člověku prospěšný a současně příjemný, měl by být prováděn v určitém tempu. Ale jak nastavit to správné tempo?

Kategorie: Instituce
DISK | 9. října 2015

Nejpřirozenější způsob jak si při cvičení, sportu nebo tanci udržet správné tempo je poslouchat rytmickou hudbu. Každý pohyb, tanec nebo druh cvičení ovšem proto, aby byl pro tělo co nejefektivnější, většinou vyžaduje své specifické tempo, a hledat pro každý takový pohyb tu "správně rychlou" skladbu nemusí být vždy zrovna jednoduché.

Pokud však můžete s tempem skladby jednoduše pracovat - plynule měnit její rychlost - pak si můžete pro jakýkoli pohyb přizpůsobit takřka jakoukoli skladbu, třeba právě tu vaši nejoblíbenější.

Standardní přehrávače tuto funkci bohužel nenabízí, ale my jsme připravili takové řešení, se kterým budete mít ovládání tempa naprosto ve svých rukou. Včetně speciální akční cenovky.

Přehrávač: Regulace rychlosti pro CD, MP3 i USB Flash disk

Numark NDX500 je stolní přehrávač, který zvládne nejen klasická CD včetně těch s MP3, ale umí číst také USB flash disky. Nabízí možnost plynulé regulace tempa přehrávání, a to v rozsahu až +/- 100 % původní rychlosti. Dokáže rozeznat originální rychlost skladby a přizpůsobit ji nastavenému tempu a na podsvíceném displeji vám ukáže například na jakou skladbu a v jakém tempu právě cvičíte nebo tančíte.

Pokud by se vám místo stolní verze hodila spíše varianta do racku, můžete sáhnout po přehrávači MP103 USB od téže značky, který je vybaven všemi funkcemi jako přechozí NDX500. 

Ozvučení: čistě a dostatečně nahlas

Oblíbená skladba ve správném tempu udělá ze cvičení rázem úplně jiný zážitek. Pro udržení správného tempa je ovšem důležité, abyste skladbu slyšeli čistě, dobře a dostatečně nahlas. K tomu velmi dobře poslouží kompaktní reproboxy N-WAVE 580. Jsou vybaveny 5" basovým a 1" výškovým reproduktorem a jejich hlasitost můžete jednoduše regulovat přímo na předním panelu. K propojení s přehrávačem stačí jediný stereo cinch kabel.

 

Akční cena na celý komplet

Celý komplet složený z přehrávače (NDX500 nebo MP103USB) a reproboxů N-WAVE580 nabízíme za 

akční cenu 9 990 Kč vč. DPH

Oproti nákupu samostatných položek tak ušetříte i více jak 1 300 Kč!

Ohlasy přímo z praxe

Hodnocení speciálně navržené sestavy pro taneční obory Základní umělecké školy Dolní Němčí    

Sestavu používáme u nás v základní umělecké škole při výuce tance a baletu v tanečním oboru. Jako bonus a co jsme u normálního CD nebo MP3 přehrávače nenašli, je ovladač plynulé změny tempa skladby, vstup pro USB flash paměti, USB propojení s počítačem pro přehrávání hudby (kterého využíváme nejvíc) a dotekové ovládání programů.

Nejlepšími funkcemi je automatické tempo s možností zadání tempa „tapováním“ a start/stop, když potřebujeme zastavit choreografii a nebo ji opakovat znovu.  Nemusíme čekat na to, až se k určitému místu dostaneme, jako na normálním přehrávači.

Velkou výhodou je textový displej s podsvícením a vysokým kontrastem, na kterém máme všechny informace, které potřebujeme.

Jsme velmi spokojeni, usnadňuje nám to práci a především a na prvním místě je zvuk, který je pomocí reprobeden stoprocentně lepší, než na co jsme byli doposud zvyklí. 

Klára Tvrdoňová
učitelka tanečního oboru

Mgr. Klára Kolajová
zástupkyně ředitele ZUŠ Dolní Němčí

V ZUŠ Dolní Němčí používají sestavu:

  • Přehrávač CD/USB/MP3 - Numark NDX500 s možností plynulé regulace tempa
  • ozvučovací systém Numark N-WAVE 580    

Řešení přesně pro vás

Zaujala vás naše nabídka? Objednávku pošlete emailem na disk@disk.cz nebo přímo zavolejte na 516 802 488 případně 608 666 340. 

Pokud si nejste jistí, jestli bude tato sestava pro vás ta pravá, případně máte-li specifické požadavky na ozvučení tělocvičny, fitcentra, posilovny, tanečního sálu nebo třeba konferenční místnosti, napište nám na disk@disk.cz případně zavolejte na 516 802 488 / 608 666 340. Rádi připravíme řešení ušité přímo na míru vašim požadavkům a představám.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře