Modelingové mikrofony od firmy Universal Audio jsou výjimečné mnohostí podob, které na sebe dokážou, podobně jako bájný bůh Próteus, brát. Jedná se ovšem o přesné nápodoby? Jaké mají rezervy a proč tento typ mikrofonu zvolit? To vše jsem se pokusil objasnit obsáhlým testem ve studiu Soundevice.
>>>Tento mikrofon jsem uvítal ve studiu shodou náhod při dotáčkách zpěvů. Jak jinak posoudit jeho kvalitu než porovnáním s klasickým modelem NT1 a pro zjištění opravdové kondice s klasickou U 87.
>>>
PodMic USB je pokračováním inovativní řady mikrofonů RØDE s připojením XLR i USB. Vychází z broadcastových dynamických mikrofonů značky, je ale vymazlen k dokonalosti.
Můžete jej použít jako:
Tak PodMic USB zapojíte do standardního mixu nebo zvukovky ve studiu, nebo jej pomocí USB-C jednoduše připojíte rovnou k počítači. V tom případě máte navíc k dispozici:
Pro eliminaci hluků má mikrofonní vložka plovoucí uložení a celý mikrofon je opatřen polohovatelným závěsem. Poctivá konstrukce s polohovatelným závěsem a vnitřní pop filtr dokonalost jen podtrhují.
Zkušenosti RØDE s vývojem studiových, broadcastových i USB mikrofonů současně s DSP procesováním se protnuly v mikrofonu PodMic USB.
RØDE PodMic USB na shop.disk.cz
Podcasty, rozhovory všeho druhu a komentovanými či reakčními videi se dnes zabývá ohromná skupina tvůrců. Možná patříte mezi ně, možná se do podobného projektu teprve chcete pustit…
Australská značka RØDE přišla s revolučním řešením univerzálního mikrofonu. Nový NT1 5th Generation můžete totiž připojit pomocí standardního XLR kabelu k mixu nebo preampu ve stud…
Společnost RØDE představila sedm novinek a aktualizací stávajících produktů. Jedná se tak o největší meziroční přírůstek nových produktů v historii společnosti.…
Společnost Avantone nastoupila na zajímavou cestu, kdy se snaží hudebníkům a zvukařům nabídnout produkty, které vycházejí ze skvělých a mnohokrát kvalitativně ověřených předloh, ale nejsou to pouhé kopie. Je tak možné jít cestou moderních výrobních postupů, ale i měnit původní typy součástek za vhodnější.
>>>Existuje několik unikátních mikrofonů, které obstály ve zkoušce času a od druhé poloviny minulého století až do dnešních dnů se podílely a stále podílejí na těch největších dílech novodobé hudební historie.
>>>Rodinka 47 Warm Audio má nový přírůstek v podobě kondenzátorového mikrofonu WA-47F. V nabídce jsou nyní tři mikrofony typu 47, pojďme si vybrat ten nejlepší pro vás.
>>>
Od 60. let se na zvuku světových nahrávek významně podílí legendární mikrofon Neumann U87, který během několika desetiletí dostál více podob. Každá má své kouzlo, ale všechny obnášejí nemalý zásah do peněženky. Vývojáři United Audio Technologies proto pro UT Twin87 rekonstruovali obvody i membránu dvou nejpopulárnějších typů a výsledek obohatili na zakázku vyvinutým výstupním transformátorem. Pokud se o UT Twin87 chcete dozvědět více a poslechnout si i zvukové ukázky, mrkněte se na recenzi, kterou pro portál Audiozone.cz vypiloval studiový odborník a muzikant Petr Los.
Které menší studio si může dovolit ten přepych vlastnit dva typy konstrukčně odlišných top mikrofonů, které jsou velmi drahé a samozřejmě že vyžadují i drahé příslušenství v podobě předzesilovačů a kompresorů. Jediná mikrofonní cesta pak vyjde možná i na několik set tisíc korun. V mikrofonu UT Twin87 však dostáváte naprosto zaručenou analogovou kvalitu a tento skutečně „dvojitý“ mikrofon se tak může stát hlavním mikrofonem vašeho studia.
Petr Los
Přečíst celou recenzi na audiozone.cz
Koupit UT Twin87 na shop.disk.cz
Americká značka United Studio Technologies uvádí na trh výjimečný mikrofon s převratnou technologií, který poskytne jak žádaný vintage zvuk, tak i moderní transparentní barvu. UT T…
V tomto článku se budu věnovat velice podařenému mikrofonu, a to United UT Twin87. „Tento mikrofon zachycuje podstatu původních klasických i moderních inkarnací designu mikrofonu v…
Důležitou roli při propojování nástrojů, mikrofonů, předzesilovačů i efektových procesorů hrají nejen kabely, ale také impedanční úrovně vstupů a výstupů. Podívejme se, co ve spektru dokáže správné propojení zachovat a jaká zařízení bychom měly správně vést na jaké impedanční vstupy.
>>>Vybíráte mikrofon do studia nebo na jeviště? Nebo k mobilu či kameře? Projděte si všechny vlastnosti a technické záležitosti, které byste měli vzít v potaz. A pokud budete chtít vědět více, stačí kliknout na desítky odkazů, které vás přesměrují na články s podrobnějšími informacemi.
>>>Ondřej Jirásek píše hudbu různých žánrů, učí na JAMU instrumentalisty i skladatele, na VUT audio inženýry. Ve studiu Škroupova má roztočený koncert pro fagot, kde hrají i bicí. Zaznamenával je přes mikrofony Avantone Pro. Co říká na jejich zvuk? Ptá se ho Jarda Musil. Poslechněte si hrubé vzorky bicích ze studia!
>>>