logo Disk

DJ Lowa vs. Numark NS7II Praktická recenze DJ konzole od DMC šampiona

Není to tak dávno, co jsme rozebírali téma DJ konzolí. Tehdy padlo, že je divné, že ještě nikdo nepřišel s konzolí, která by měla přímý náhon tak, aby se přiblížila mixování na gramofonech. Světe div se, Numark představil novou mašinu s označením NS7 II.

Kategorie: DJing - Recenze | DJing - VIP
DJ Lowa | 28. ledna 2015

Na první dojem se jedná o dost masivní a těžký stroj, který působí robustním dojmem a rozhodně to není žádná umělohmotná princezna. Celá NS7 je vyrobená z kovu a váží přes patnáct kilogramů. Určitě se nemusíte bát razantnějšího turntablismu, právě pro tyto účely byla tato konzole vyvíjena a právě turntablism byl hlavní důvod mého testu. Numark byl většinou mezi turntablisty vnímán jako značka, která vyráběla průměrné gramofony a mixážní pulty. Ovšem na druhou stranu na nich francouzský team C2C vyhrál světové finále DMC. Tudíž jsem byl velmi zvědavý, jak si Numark poradil s tímto strojem.

První plus pro schratchové DJs je, že celá NS7 frčí na Seratu. Jde o nejrozšířenější software pro digitální DJing mezi turntablisty, tzn. DJs s vysokou technickou dovedností mixování, kteří využívají techniky jako například scratch nebo beat juggling. NS7 má kompletní podporu pro ovládání celého softwaru pouze přes konzoli, a to včetně kvalitních padů pro sampler či mapování všech možných efektů.

Co se týká rozhraní a různých nastavování, je NS7 velmi slušně vybavena. Najdete zde vše, co by v dnešní době měl obsahovat špičkově vybavený mixpult, a to včetně nastavení křivky crossfaderu, což je další plus pro NS7. Pokud bych byl velmi rýpavý, tak nastavení křivek záběru hlasitosti by snesly i fadery pro jednotlivé kanály.

Pojďme se tedy podívat hlavně na to, co turtablisté řeší nejvíce, a to je samotný crossfader. Zde by kluci z Numarku mohli ještě zamakat na vývoji, ale s trochou tréninku si zvyknete. Za mě šel trošku ztuha a samotný plast úplně nepadne do ruky. Co se týká talířů s přímým náhonem, tak s velikostí sedm palců mohl být Numark trošku velkorysejší, takový desetipalec by udělal daleko více parády a mixování by bylo rozhodně daleko komfortnější. Jde hlavně o to, že sedmipalcový vinyl neklade téměř žádný odpor, tudíž k němu musíte přistupovat téměř s hodinářským citem a při skoku z klasického gramofonu je třeba si chvíli zvykat.

Závěrem mohu říci, že pokud někdo hledá alternativu za tahání dvou gramofonů a mixpultu, tak je NS7 jediná rozumná volba a při troše tréninku se z ní dá dělat vše, na co jste zvyklí u klasického setupu. Jen se trošku nataháte s patnácti kily, což je ovšem daň za stroj, který má v sobě dva kvalitní motory na přímý náhon, bez kterých se neobejde. Pokud bychom známkovali jako ve škole, tak s klidným srdcem mohu dát NS7 chvalitebnou, a to hlavně z pohledu technicky zaměřeného DJe. Ovšem pokud bychom měli čas se delší dobu sbližovat, tak věřím, že bych si ji zamiloval, a to hlavně z úhlu pohledu všech možných vychytávek, které si prostřednictvím midi můžete na NS7 namapovat. V tomhle tato konzole patří mezi top produkty na trhu. 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře