logo Disk

Jak automatizovat záběrování v PTZ kamerách Canon CR-N500 a CR-N700

Canon PTZ kamery CR-N500 a CR-N700 se pyšní řadou kvalitně zpracovaných funkcí. Spolehlivé automatické ostření, kvalitní optika, ovládací prvky společné s ostatními high-end Canon kamerami, pro snadné kombinování v broadcastovém prostředí. Nově si můžete přikoupit plugin, funkci Autotrackingu, ke které se objevila druhá zajímavá funkce Auto Loop.

Kategorie: Film & Video - Tipy & Triky
Vít Valenta | 25. září 2023

Na první pohled se může zdát, že se jedná o funkci Patrol z bezpečnostních kamer. Je ovšem značně doplněná o efektní doladění pohybu kamery, tak aby výsledek vypadal, jako od živého kameramana.

  • Výsledkem jsou opakující se záběry s nastavitelnou rychlostí přesunu až mezi čtyřmi uloženými pozicemi.
  • Nastavte pro každou pozici jiný čas, po jaký se má pozice udržet, také rychlost přesunu mezi pozicemi a nastavení nebo zapnutí efektu Fade (plynulé zastavení a rozjezd).
  • Výběr mezi režimem smyčky (směr vpřed nebo vzad) – z poslední přechází na první, nebo opakující se tam a zpět – na posledním presetu změní směr a jde po pozicích pozpátku.
  • Můžete uložit až pět smyček s využitím čtyř presetů a přepínat mezi nimi.

Využití si aplikace najde na koncertech komorní hudby, na orchestrálních koncertech, v performačním umění, v broadcastových studiích, v přednáškových místnostech, na konferencích i sportovních stadionech. Minimalistické využití této funkce by bylo plynulé střídání detailu a polocelku při dlouhé přednášce. V televizním světě můžete spustit přesně časované přesuny mezi moderátory nebo při výkladu plynulý zoom tam s několika mezi-pozicemi.
Kamera pro vás udělá perfektně plynulý pohyb a operátor se může věnovat jiným věcem ve video střižně.

Před instalací funkce je nutné kameru updatovat na nejnovější verzi firmwaru. A také před využívání aplikace Auto Loop se odporučuje provést prvotní nastavení kamery, vyčistit expoziční nastavení, než začnete ukládat presety pro danou scénu či prostor.

Pokud je automatická smyčka aktivní, ovládání jinými způsoby než aplikací Auto Loop, může smyčku přerušit a způsobit nestandardní chování kamery.

Každý majitel kamery CR-N700, CR-N500 či venkovní CR-X300 může funkci zdarma vyzkoušet na 30 dní v rámci trial verze. K trvalému používání je nutné zakoupení licenčního klíče.

V našem pražském showroomu máte možnost funkci otestovat na předváděcích kusech. Stejně je možné otestovat AutoTracking. Zarezervujte si termín na video@disk.cz a rozhodněte se na základě své zkušenosti, zda funkci využijete.

 

Nákup Licence můžete provést přes náš eshop:

Licence pro Auto Tracking na eshopu

Licence pro Auto Loop na eshopu

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře