logo Disk

Nové reportážní kamery JVC s NDI HX a upgrade pro starší modely GY-HC500EN, GY.HC550EN a GY-HC550ENSB

Od dubna 2023 je možné zakoupit kamery JVC se schopností streamingu NDI HX nebo upgradovat modely GY-HC500E, GY-HC550E a GY-HC550ESB a dodat jim tuto funkci dodatečně.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 4. dubna 2023

Požadavek na NDI výstup z jakékoliv kamery je čím dál častější, není se čemu divit - NDI je pohodlný způsob přenosu obrazu, jednodušší kabeláž, automatická detekce zdrojů a pro internetová studia je to ten nejsnazší a nejlevnější způsob, jak docílit kvalitní vícekamerové produkce. Proto i JVC se ubírá tímto směrem se svými PTZ kamerami a nově i reportážními kamerami s IP funkcionalitou. Tyto modely i bez NDI umí streamovat na sociální sítě RTMP protokolem a video na profesionální servery s SRT protokolem, a s možností dálkového ovládání přes IP.

JVC GY-HC500EN, GY-HC550ENGY-HC550ESBN

Pro funkci jako NDI HX kamera vyžaduje spuštění režimu NDI streamingu, který výhradně pracuje v rozlišení 1080p a není v možné v tomto režimu dělat záznam v kameře. Tento režim je určen pro multimediální studia založené na IP technologii, využívající střižny Tricaster nebo vMix, případně OBS je také kompatibilní s příslušným pluginem. Střižna také zasílá kameře informaci o střihu a podle střiženého kanálu se rozsvítí červené/zelené (program/preview) Tally světlo na kamerách. Funkcionalita SDI a HDMI výstupů není ovlivněna, je možné pořídit záznam z kamer na externím záznamovém zařízení, případně také ve střižně.

Nové verze kamer je možné zakoupit přímo na našem eshopu a pro vlastníky verzí bez NDI režimu je možné kamery zaslat do Evropské centrály na instalaci. Proces trvá přibližně 2 týdny, podle vytíženosti centrály. Upgrade stojí 9 578,51 Kč bez DPH což je 11590 s DPH. V případě zájmu nás prosím kontaktuje přímo na video@disk.cz

 

Tisková zpráva, oznámení kamer:

https://magazin.disk.cz/cs/jvc-oznamuje-svou-ndi-broadcastovou-kameru

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře