logo Disk

ESI: zvukové karty s výborným zvukem za lidovou cenu Kvalitní německé převodníky do domácích studií

Převodníky a zvukové karty značky ESI jso určeny spíš na doma nebo na cesty, neznamená to ale, že by je nepoužívali profesionálové. Naopak! Jsou mechanicky kvalitní - solidní a mají velice dobrý zvuk. 

Kategorie: Studio
DISK | 3. července 2017

Pro toho, kdo nemá peníze nazbyt

Jste student? Muzikant amatér? Začínáte s nahráváním? Tak tak dáte korunu ke koruně? ESI je pro vás ideální! ESI karty jsou prostě cenově dosažitelné v rozmezí od 2000 Kč do středních 5000 Kč, případně nadstandardních 9000 Kč.

V nejnižší cenové hladině máte sice k dispozici jen jeden mikrofonní a jeden linkový vstup. Ruku na srdce, ten kdo točí playbacky po večerech doma, prostě ví, že tohle pro základní práci stačí. A nebrání vám to vytvořit skvělé věci.

Chcete-li více vstupů, 4 nebo 6, pořiďte si prostě dražší kartu. Stále ale za hubičku

 

A jak ESI hraje? Neprzní za nízkou cenu zvuk?

Mrkněte na recenze v renomovaných německých, ale i britských technických časopisech a portálech. Hodnocení se pohybuje od 4 po 5 hvězdiček (z pěti celkem). Najdete tam přívlastky jako „Excellent sound quality“ nebo „Sturdy and noise free“. Například převodník Dr.DAC prime má dynamický rozsah 123 dB(a)!

Zajímavé odkazy: http://www.esi-audio.com/media/reviews/

Vydrží mechanicky?

Přestože na fotech některé převodníky vypadají, že jsou z bílého plastu, ve skutečnosti vykazují vysokou mechanickou odolnost. Kryt je vyroben z lehkého hliníku, co vydrží i náročné zacházení na pódiu či na cestách. Rovněž vstupy pro linky – ¼ jacky, XLR  samce nebo i USB kabel nejsou žádný „fake“, ale německá kvalita. Prostě festovní!

Lehké do kapsy, batůžku či obalu na laptop

Pro co jsou tyhle převodníky určeny? Pro nahrávání a práci na cestách – ve vlaku, na universitních kolejích, na návštěvě v pokojíku, na výletě ad. Řada z nich váží méně než půl kila a je co do rozměrů co nejúspornější. Stanou se nezbytným doplňkem muzikanta "on the road".

Co je Plug and Play?

Kdo často nahrává, dobře zná frázi ASAP – As soon as possible. Nezapojíš, nespustíš a přicházíš o nejhezčí spontánní záběry. A pokud vám třeba dojde šťáva u jednoho notebooku a kartu chcete rychle přehodit na druhý, tam ale nemáte nainstalován driver, ovej!  Budete za Jelimánka! Tohle u ESI nehrozí. Zapojíte je a karta si sama vytvoří audio komunikaci s počítačem. Odpadá prostě instalace extra driverů!

Jaký tedy typ?

Můžete si vybrat z lacinějších převodníků se dvěma vstupy, z dražších s více vstupy, ESI nabízí i převodníky pro DJs, ale také PCIe - zvukové karty. Řada z nich disponuje rozhraním S/PDIF jak v koaxiálním provedení (cinch), tak i v optice (TosLink). Díky ASIO ovladačům ESI mají nízké zpoždění. Jsou kompatibilní se všemi hlavními hudebními a DJ aplikacemi, jako je Cubase, Logic, Sonar, Reason, Reaktor, MixVibes, Traktor DJ Studio, BPM Studio a mnoha dalšími.

„Dobrou chuť!“

     
     
  Kde koupit produkty ESI  
     
     

Chcete se dozvědět více?

Pavol Behún

Pavol se dlouhodobě věnuje vybavení pro kytaristy, klávesisty i další hudebníky. Jako zkušený a dlouholetý kytarista a producent má k těmto produktům velmi blízko.

Kontaktovat jej můžete na esi@disk.cz 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře