logo Disk

Multifunkční divadelní sál na ZŠ Kunštát Světla i audiomonitory jsou úžasné!

Na ZŠ v Kunštátu modernizovali divadelní sál: pořídili si nové audio vybavení i nová světla. Došlo i k úpravě akustiky a slaboproudých rozvodů. Disk Multimedia dodal akustiku, slaboproud i projektovou dokumentaci. Jak jsou na škole spokojeni ? Ptali jsme se ředitele školy pana Vratislava Sedláka.

Kategorie: Studio - Reference
Ondřej Jirásek | 6. července 2017
Témata: -reproduktory

K čemu všemu vám slouží sál-divadélko, které vám pomáhal instalovat Disk Multimedia?

Využíváme ho k nácviku divadelních představení, tento rok jsme uspořádali dvě školní. Slouží ale i veřejnosti, protože už jsme letos přivítali dvě divadélka hostů a z toho jedno talkshow vystoupení z Prahy.

Realizujete v něm i hudební představení?

Ano. Provádíme tam koncerty, to je další využití. Máme v Kunštátu totiž dvě základní umělecké školy a vždy na konci školního roku probíhají koncerty všech dětí. Dohromady jsme zorganizovali celkem pět takových koncertů.

A další využití je pro výuku. Hala je vybavena interaktivním data projektorem, který jste nám tam instalovali i s ozvučením, takže může sloužit i pro výuku několika ročníků dětí zároveň. Vždy jim tam něco promítáme a pouštíme k tomu muziku. Zkrátka výukové programy.

 

A také jsme v divadélku realizovali besedy, například s místními potomky posledních majitelů kunštátského zámku. Zveme i různé umělce a využíváme směrový mikrofon, který od vás máme. Přesně pro tyto účely se využívá.

K čemu nejčastěji používáte audiomonitory Presonus AIR 12? Líbí se vám jejich zvuk?

Je úžasný. Byla tady Jitka Asterová z Prahy se svým programem, doprovázela ji její hudební skupina, která právě využívala tyto reproduktory. Muzikanti říkali, že monitory jsou na profi úrovni, chválili je.

Jsou snadno pochopitelné na obsluhu?

S obsluhou máme trošku problém, protože jsme laici. Ale Pavlík Vlachů nám dal stručný český návod, tak se s tím nějak popereme.

Jak jste spokojeni se světly?

Se světly jsme spokojeni velmi, jen je zatím neumíme pořádně programovat. Vždy jen něco nastavíme, změníme a necháme tak. Ale systém, abychom automaticky přepínali šest různých naprogramovaných světelných modelů, s tím se zatím ještě moc nekamarádíme. Ale jinak perfektní.

Co chystáme nového?

V nejbližší době nový nácvik divadelního představení pro děti. Ale budeme tu mít  pravděpodobně i dlouhodobé hosty. Radnice po našem vzoru plánuje předělávat zasedací místnost města, a tak zastupitelstva budou po dobu jednoho roku jednat v našem školním divadle, než si svou zasedačku přestaví. 

Disk Multimedia dodal do divadelního sálu vybavení:

Zvuk:

Mix pult : Presonus AR12 USB http://shop.disk.cz/studiolivear12-usb--presonus-/ 

Reproboxy: Presonus AIR 12 http://shop.disk.cz/air12--presonus-/ 

Bezdrátový mikrofon: Shure BLX24E/SM58

Multipárový kabel : Sommer Cable Mistral 16 

Osvětlení: 

Osvětlení Bílá: American DJ FlatPar TW12 - 6ks

Osvětlení RGB American DJ FlatPar QA 12X - 6ks

Ovládací Pult : Stairville LED Commander 16/2 

DMX Splitter: Enttec S-Split

 

Chcete se dozvědět více?

Pavel Vlach

Pavel se dlouhodobě věnuje technickému zajištění kompletních realizací pro studia, poslechové místnosti či konferenční nebo koncertní sály, včetně řešení akustiky prostoru. Pokud o akustické úpravě místnosti uvažujete, Pavel je tím nejpovolanějším odborníkem v našem týmu.

Kontaktovat jej můžete na pavel@disk.cz 

Zajímavé odkazy:

https://www.vicoustic.com/page/r-and-d-lab

https://www.vicoustic.com/page/project-team

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře