Se samplery vstoupil do hudby i zcela nový způsob aranžování. Samplery však mohou být různé kvality a jejich použití super vhodné nebo zcela naopak. Podívejme se, jak při výběru sampleru do domácího studia postupovat a jak s ním pracovat, abychom skladbě co nejvíce pomohli.
>>>Dobrý sampler obsahuje kvalitní banku precizně upravených a perfektně znějících vzorků. Při jejich přehrávání jde ale poznat, že jsou spojovány uměle. Pokud k nim živým nástrojem dohrajete další spoje či vrstvy, melodie, figury a akordy ožijí. A nemusí jít o nijak složité pasáže.
>>>Vytvořte si podklady, ze kterých přidáním živých nástrojů a zpěvu, vyrobíte naprosto profesionálně znějící písničku. Stačí vám k tomu notační program, databáze dobrých zvuků: ať ze samplerů nebo z virtuálních nástrojů. A v dalším kroku dobrá zvuková karta, kvalitní mikrofon a správná akustika nahrávací místnosti.
>>>Katarína Máliková, slovenská zpěvačka a skladatelka se věnuje žánru world music. Kombinuje např. tradiční lidové melodie s alternativní elektronickou hudbou. Nyní si pořídila Komplete Ultimate Collectors Edition od Native Instruments. Jak se jí pozdává?
>>>Kdo by dnes v domácím studiu nepoužíval sampler! Některé ale znějí živěji, jiné přes všechny snahy unyle a mrtvě. Čím to? A proč pomocí nich řada muzikantů vytvoří parádní skladby a jiným prostě nehrají? Jak vypadají vlastně samplery zevnitř a jak je správně používat?
>>>Trigrování bicích a následné doplnění o samply z databanky patří dnes k běžným zvukařským standardům. Budete se divit, že k téhle operaci vlastě nic moc nepotřebujete. Vše máte ve vašem nahrávacím a editačním programu. Jak to ale udělat, abych měl spojení s původní akustickou nahrávkou co nejlepší? To už tak snadné není.
>>>Italská firma IK Multimedia přichází s další generací legendárního programu SampleTank. Nová verze této skvělé softwarové sample&groove pracovní stanice přichází s masivně rozšířenou knihovnou vzorků (8000 nástrojů, 250GB zvukového materiálu) a kompletně přepracovaným uživatelským rozhraním, které umožňuje plynulou změnu velikosti a tak se perfektně přizpůsobí potřebám uživatele nebo monitoru. Bylo také vylepšeno samotné jádro, které díky nové technologii umí velmi efektivně načítat a streamovat vzorky přímo z disku a tak snižuje nároky na RAM paměť. Kromě toho také nabízí 13 nových efektů (celkem 70), pokročilejší úpravu parametrů, nový rychlejší Mix, unikátní Live mód a tisíce nových MIDI patternů a smyček. SampleTank 4 také nově nabízí rychlou integraci s kontrolery iRig Keys I/O, i když jej samozřejmě využijete i s jakýmkoli jiným MIDI kontrolerem. SampleTank 4 je k dispozici ve třech verzích (4SE/4/4MAX), které se liší velikostí zvukové banky (30/100/250GB).
Produkty IK Multimedia na shop.disk.cz
Jordan ukazuje, že Sampletank je skutečně multifunkční nástroj. Tentokrát se pustil do rytmů z Karibiku.
SampleTank 3 a Radek Banga jsou fenomény, které není třeba představovat. Určitě vás ale bude zajímat, jak fungují dohromady.
IK Multimedia přichází s posledními verzemi svých ikonických aplikací pro hudebníky, studiovou i produkční práci. Sample Tank 4 MAX v2 populární host instrumentů a masteringový pro…
Akai Professional přichází s vlajkovou lodí, produkčním studiem Akai MPC X. Ta přináší nejmodernější technologie, které nabízí dnešní doba zabalené do jednoho produkčního studia, které je nezávislé na počítačích, ale dokáže s nimi dobře spolupracovat. Právě Akai MPC X je předmětem dnešního testování. Přečtěte si recenzi od Mirka Píši, psanou pro portál o digitálním zpracování zvuku Audiozone.cz.
Kompletní informace o AKAI MPC X najdete ZDE.
Produkty AKAI Professional na shop.disk.cz
>>>Akai Professional hned na úvod roku 2017 představil dvojici nových členů rodiny produkčních stanic MPC. Nová vlajková loď MPC X i menší MPC Live jsou plně samostatné systémy, které ke svému fungování nevyžadují počítač. Naopak jsou poháněny výkonným procesorem s integrovaným softwarem MPC 2.0.
>>>Sample Tank 3 je mocná aplikace obsahující nepřeberné množství zvuků, smyček a MIDI souborů, její součástí je vícekanálový mix s integrovanými efekty studiové kvality, multitimbrální režim pro přehrávání skladeb, režim pro živé hraní a mnoho mnoho dalšího. Recenzi pro portál Audiozone.cz napsal Mirek Píša.
>>>