logo Disk

Videokoferenční soundbar Minrray VA400

Společnost Minrray se zabývá videotechnikou a konferenčními systémy. Inovují své produkty a s novými produkty přibyl i AV400 videokonferenční soundbar s chytrým polohováním záběru. Jedná se o SMART produkt 3 v jednom USB kamera, několik mikrofonů a reproduktor s připojením do počítače pouze jedním USB kabelem.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 3. srpna 2022

ilustrační video způsobu polohování záběru

 

VA400 Video soundbar je navržen pro běžné jednačky, širokoúhlý objektiv a kamera s vysokým rozlišením jsou flexibilní v možnostech záběrování. Vestavěné mikrofony mají příjemný objemný zvuk. A zvuk mikrofonů je zpracováván pokročilými algoritmy pro odstranění šumu. A soustava mikrofonů dokáže určit z jakého směru přichází zvuk od hovořící osoby a na základě toho obraz upravit.

Širokoúhlý obraz je zpracován a pomocí detekce obličejů oříznut do kompozice vhodnější pro videohovory pro dané rozmístění lidí v místnosti. Součástí tohoto chytrého nástroje je také automatická korekce záběru při pohybu osoby. Soustava mikrofonů současně napomáhá identifikovat hovořící osobu a kamera na základě těchto údajů zoomuje na mluvícího účastníka. Jednotlivé tyto funkce lze individuálně vypnout/zapnout.

Součástí výbavy je indikátor stavu nad objektivem kamery. Červené nepřetržité světlo znamená, že nemáte připojený počítač. Modré indikuje připojení. Blikající modrá indikuje ztlumený mikrofon.

VA400 připojíte k počítači pomocí USB kabelu a je z něj možné dostat až 4K rozlišení videa - Jakékoliv zoomování a polohování je prováděno digitálně. Ponecháte-li maximální zoom 4x a režim FullHD, obraz bude pořád pěkný, ořezává se pixel na pixel. Většího zoomu lze dosáhnout, ale potom už dochází logicky k degradaci obrazu.

Součástí balení je destička "hák" pro montáž na zeď, na kterou se můžete soundbar pověsit. Další možnosti upevnění jsou 1/4" stativový šroub, tedy různým foto/video příslušenstvím můžete soundbar přišroubovat, kam potřebujete. Nejstandardnějším umístěním bude na stolečku pod obrazovkou nebo na kraji většího jednacího stolu.

Dobrým pomocníkem je i dálkový ovladač, na které můžete trackování vypnout a nastavit obraz podle potřeby i ručně. Připadně si podobně jako u PTZ kamer uložit různé pozice a ručně je vyvolávat. K dispozici jsou i režimy expozice, různé gamma křivky a barevné podání. Nesmí samozřejmě chybět ani Mute tlačítko. V menu kamery, které je vidět v obraze posílaném do počítače přes USB, můžete upravit i režimy sledování pohybu, zapnout či vyřadit prioritu sledování směru zvuku, nebo také nastavení maximálního zoomu pro automatické záběrování. Ne všichni tyto možnosti využijí, ale je velké plus, že je tam máme přístupné.

Video soundbar VA400 na našem Eshopu

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře