logo Disk

Nejprodávanější USB PTZ kamera Value HD V20C

Kamera V20C v setu s konferenčním mikrofonem M200 je již ve stovkách konferenčních místností, učeben a pracoven. 

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 27. října 2020

VHD V20C je robotická kamera, která si pamatuje 9 vámi uložených pozic, kam se má dívat. Umí záběr přiblížit optickým zoomem, a záběr v průběhu konference můžete díky tomu rychle měnit a upravovat dálkovým ovládáním. Je kompatibilní se všemi konferenčními programy, na které si vzpomenete, a streameři ocení i to, že spolupracuje s OBS a podobnými programy. - Protože je to "webkamera", ale lepší: Má objektiv a čip jako kompaktní fotoaparát a navíc může pohybovat se záběrem.

To bylo stručné seznámení s kamerou.. Níže podrobněji:

Kameru dodáváme v setu s konferenčním mikrofonem s Speakerphone M200 - Obě komponenty jsou kompatibilní s aplikacemi Zoom, MS Teams, Skype, Google Meets i Hangouts. Kamera možňuje streaming na FaceBook, YouTube, atp. Výborně pracuje v OBS, vMix a dalšími aplikacemi. V operačním systému se PTZ kamera V20C automaticky detekuje jako webová kamera bez nutnosti instalování dodatečných ovladačů, takže lze prakticky použít ve většině aplikací. Speakerphone M200 (USB všesměrový mikrofon s reproduktorem) se také automaticky detekuje jako vstupně/výstupní audio zařízení bez nutnosti instalování dodatečných ovladačů. Mikrofon dokáže kvalitně snímat zvuk a zároveň při videokonferencích reprodukuje hlas dalších účastníků konferenčního hovoru bez nežádoucí zpětné vazby. Oba produkty jsou kompatibilní s Windows, Mac i Linux systémy. Jedná se také o vhodný doplněk k interaktivním tabulím.

Value HD V20C je robotická PTZ kamera, která pracuje v režimu 1080p30 a je osazena objektivem s 10x optickým zoomem. Je vhodná jak pro široký záběr, tak pro detailní delší záběry a díky možnosti předem nastavených záběrů lze snadno během produkce záběry střídat. Kamera je vybavena rozhraním USB 2.0, přes které dodává video ve formátu H.264. Počítač kameru automaticky detekuje bez nutnosti instalace ovladačů, a v systému se pak zobrazuje jako webkamera. Takto lze kameru využít pro live přenos na Youtube apod., případně také pro videokonferenci přes Skype a podobné platformy. Kameru je možné dálkově ovládat (polohovat záběr) pomocí IR ovladače, RS232 kontroleru nebo počítače přes USB propojení (kompatibilní je aplikace od PTZ optics pro ovládání kamer. Ve srovnání se srovnatelnými modely - za čtvrtinovou cenu - je jednoznačně ta nejracionálnější volba.

Na spodní části kamery je závit pro připevnění na stativ 1/4" šroubem. A k dispozici jako volitelné příslušenství máme i univezální držák pro montáž na strop a častěji používaný držák na zeď.

Někomu může chybět na této kameře výstup HDMI. Máme v nabídce kamery s USB výstupem i HDMI, které fungují podobně, například: Arec CI-21H - tato kamera toho umí značně víc, například pracuje v 1080p60 a umí přímý streaming na Youtube a podobné servery přes LAN výstup. A má mnohem větší paměň pro ukládání pozic záběrů. Pokud vás zajímají i jiné varianty, neváhejte nás kontaktovat.

Sada VHD V20C + M200 Speakerphone na webu

 

Použití

Představte si firemní jednačku, kde na dálku komunikujete s klientem nebo kolegy z jiné pobočky. Místní kolegové prezentují svoje nápady, aby kolegové v konferenčním hovoru dobře viděli prezentujícího, zmáčknete předvolenou pozici kamery pro danou židli v jednačce a kamera zabere pouze toho konrétního kolegu. Další pozice může být záběr na tabuli a dalšího prezentujícího. No a pro případ, že nemáte pro danou osobu přednastavenou pozici, dálkový ovladač má pro polohování kamery šipky, tak můžete záběr upravit i bez přípravy.

Pokud prezentujete z homeofice, můžete výstup počítače připojit k větší obrazovce a rozšířenou plochou sledovat konferenci s ostatními. Nebo můžete použít obrazovku pro prezentaci a mít ji v záběru společně s vámi. V základě byste byli v záběru s obrazovkou, v případě potřeby přiblížit záběrem prezentaci na televizi nebo dát do záběru jen vás.

Ve velké učebně kamera může být na straně místnosti, a díky otočné hlavě, která má horizontální rozsah téměř 360°, může záběrovat na obě strany, tedy směr k tabuli i do posluchačů. Pozici záběru po rychlém přesunu mezi tabulí a posluchači pomocí presetů (uložených pozic) můžete doladit ovladačem, tak aby záběr nejlépe zabíral hovořící osobu.

 

V domácích talkshow či webinářích můžete využít presety nejen na záběrování mezi hosty a moderátorem, ale také mezi scénami na různých stranách místností. Pro talkshow s pocitem, jako z televize by se hodilo použití alespoň dvou kamer a stříhat mezi nimi. Na to je kompatibilita s OBS a vMix výborným pomocníkem.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře