logo Disk

Skaarhoj panely s BluePill Skaarhoj BluePill inside - lepší a výkonnější

Nová generace ovládacích panelů Skaarhoj s vestavěným procesorem BluePill je značně schopnější a flexibilnější nástroj pro vaši moderní produkci.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 15. března 2023

Panely Skaarhoj jsou programovatelné panely s možností navázání na různé výrobce komponent - od video střižny, přes audio procesory až po různé typy kamer. Tým vývojářů programuje jednotlivá jádra a ladí je, tak aby fungovala na 100% a efektivně. Kdo předchozí řady bylo možné nahrát 1-3 různé typy ovladačů zařízení, ale s přidáním BluePill procesoru, se toto číslo zvětšilo na "téměř nekonečno". 

Nejen, že jsou k dispozici novější verze s vestavenou BluePill, která navíc přidává více možností, ale také je možné dokoupení samotné BluePill ke starším panelům a můžete využít nového, lepšího systému Reactor. Na bluepill se dá již přistupovat přes webové rozhraní ze sítě, což je urychlení a usnadnění předchozího nastavování přes USB micro kabel. Dále výběr zařízení a jader je logičtější a snadnější. Přepínání mezi jednotlivými sadami ovládaných zařízení je až trapně jednoduché. V tomto se Skaarhoj opravdu předvedl, předchozí způsob nastavování panelu překročil mílovým krokem do stavu, kdy to zvládne opravdu každý. Pokud chcete starší panel s UniSketch používat v tandemu s jinými novějšími s BluePill, nastavíte jej do jádra Unisketch RAW Panel, doplníte IP adresu a zbytek nastavíte v BluePill Reactor.

Díky novému způsobu nastavování je možné sestavit soustavu panelů pro celé studio, kombinovat funkcionalitu napříč panely a dokonce si i můžete na míru objednat dřevěný rám pro zasazení panelů, tak aby perfektně seděly v řadách a mezi sebou. Panely samotné mají navíc magnetické boky, takže, když si je postavíte vedle sebe, budou držet jednolitě pěkně srovnané i na stole. Panely nově vybavené BluePill jsou ve všech sekcích, ovládání PTZ - PTZ Pro i PTZ Extreme, Ovládání režií, audia i rack panely. Dokonce je zde i nový PTZ panel MKA2 vybavený malými displeji, které ukazují u presetů i obrázek zachyceného pohledu kamery v daném presetu. O to je ovládání přehlednější a připočteme-li i možnost ovládat z jednoho panelu řadu kamer, každou od jiné značky, dostáváme přesně to, co jsme vždy potřebovali.

Blue Pill na eshopu

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře