logo Disk

VideoMic v pralese Reportáž z reportáže

V Tichomoří leží Samoa. Malý ostrovní stát s počtem obyvatel jako má město Plzeň a který se rozkládá na několika ostrovech o celkové rozloze jako má, řekněme, Lucembursko. Takový malý zapadlý ráj, uprostřed pacifiku, se slavnou ragbystickou tradicí. Právě tam se vydal Ondřej Semotán. A s ním cestoval i VideoMic Go.

Kategorie: Film & Video - Recenze
Ondřej Semotán | 22. září 2014

Proč jste tam jeli?

Nebyla to dovolená ani výlet za sportem, jak by se mohlo zdát, ale pracovní výzkumná cesta. Oslovili mě přátelé, renomovaní vědci v oboru etnobotaniky, jestli bych se připojil k jejich expedici a pomohl jim s dokumentací a popularizací jejich výzkumu nedoceněných rostlinných druhů. 
 

Jaký materiál z toho vznikne?

Vznikne celá řada mediálních a populárně-naučných výstupů. Některé určené pro širší veřejnost, prostřednictvím televize a internetu, jiné budou určené spíše pro akademickou sféru. 

 

Jaké byly tvoje nároky na techniku?

Kritérií byla celá řada, ale nejhlavněší byla váha a skladnost. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem sám tvořil celý štáb a musel jsem všechno nést na svých (!) zádech, tak jsem potřeboval být hodně minimalistický. Minimalismus podporovala i skutečnost, že mě čekal dlouhý let na druhou stranu zeměkoule s několika přestupy a nechtěl jsem riskovat žádnou ztrátu vybavení. Všechno se mi muselo vejít na krk, do kapes a do palubního zavazadla.
Dalším kritériem byla cena a odolnost zařízení, popřípadě možnost jeho zabezpečení, zejména proti vlhkosti, prachu a nárazům. Velkou roli také hrála energetická náročnost techniky, jak dlouho výdrží baterie. Potřeboval jsem vydržet v provozu i bez každodenního nabíjení a přitom být stále schopný točit a nijak neomezovat a nebrzdit průběh expedice. Nic se nedalo dopředu naplánovat a tím méně opakovat. Principiálně jsem potřeboval vybavení, se kterým se mi bude dobře improvizovat.
 
Autor fotografie: Lukáš Huml + OS selfie

 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře