logo Disk

Homepage

Nové články

Jak se točí na RØDE NT‑USB+…

Před časem jsem recenzoval RØDE NT‑USB Mini, a než jsem se dostal k většímu bratrovi, RØDE NT‑USB, dostala se na trh nová verze se znaménkem +. Mikrofon je zajímavý pro snímání mluveného slova, zpěvu, ale také hudebních nástrojů. Zaměřil jsem se na mluvené slovo a voiceovery, které běžně ve střižně u produktového videa namlouvám.

>>>
Recenze

Recenze: Canon CR-N700

Nová PTZ kamera Canon CR-N700 - Dostali jsme oč jsme žádali: 4K 50/60 fps NDI HX, 12G-SDI, k tomu přičteme ještě vlastnosti předchozího modelu, jako je kvalitní optika, spolehlivé automatické zaostřování, vestavěné ND filtry, XLR vstupy, 3G-SDI, SRT streaming a máme kompletně dálkově ovládanou kameru pro náročnější televizní studia.

>>>
Recenze

Tisková zpráva: Canon tracking pro PTZ kamery

Společnost Canon vydává aplikace pro automatické sledování objektu a pohyb ve smyčce pro kameru PTZ, které zefektivní nejen běžné studiové nahrávání, ale i složitější situace a filmové, několikrát opakované záběry. Níže kompletní tisková zpráva.

>>>
Aktuality

Avantone Pro: MP-1 – sluchátka nejen do studia

Požadavky na studiová, HiFi i běžná sluchátka může překvapivě splňovat jeden produkt. Důkazem toho jsou profesionální sluchátka MP-1 značky Avantone Pro. Nabízejí bytelnou konstrukci, nadstandardní frekvenční rozsah, 50 mm měniče s přesnými basy a Vari-Voice umožňující změnu charakteristiky.

>>>
Aktuality

PSI Audio: A125-M – osvobodil mé
hlavní monitory

Švýcarská značka PSI Audio se dlouhodobě věnuje vývoji a výrobě špičkových studiových monitorů, wooferu a aktivních basových pastí. Pro své produkty používá pouze své vlastní měniče, které sama vyvíjí i vyrábí. Je průkopníkem nových technologií a držitelem nemála patentů.

>>>
Aktuality

Domácí (nahrávací) studio na startovní čáře

Byť je nahrávání ve výsledku disciplína umělecká, opírá se nevyhnutelně o techniku a technologie. Na začátku je tedy třeba studio správně vybavit. Pro začínajícího zvukaře je vhodné si věci nekomplikovat. Proto vám ukážeme 5 základních komponent nahrávacího studia, bez kterých se skutečně neobejdete. Pojďme na to.

>>>