logo Disk

Držáky na tablety a mobily vám uvolní ruce! Univerzální, lehké a spolehlivé.

Když pracujete či hrajete a přitom telefonujete, přenášíte obraz, přepínáte a nastavujete parametry, potřebovali byste ještě třetí ruku? Anebo i čtvrtou? Máme pro vás lepší řešení! Vyberte si ten správný držák na mobil či tablet. Existuje jich řada.

DISK | 11. listopadu 2020

Potřebujeme vůbec držáky na mobily a tablety? Kde všude?

Čtení a sledování TV

Pokud potřebujete číst, můžete samozřejmě tablet či mobil držet v rukou, ale mnohem pohodlnější je postavit jej před sebe: ke stolu, ke křeslu, židli nebo i posteli. Ruce máte volné a můžete je využít pro domácí práce, pro psaní na papír i na klávesnici, pro žehlení, vaření, domácí opravy aj.

iKlipem Case od IK Multimedia můžete sledovat váš iPhone stejně jako televizi.

Telefonování a video chaty

Spadl vám váš smartphone či iPhone už xkrát na zem? A oprava stála pořádný ranec? Když telefonujete, potřebujete třetí ruku? Telefonovat se dá i při tzv. režimu venkovního naslouchání - zapnutém reproduktoru. Pokud jste sami, nikoho nebudete rušit a získáte volné ruce pro potřebné činnosti.

No a při videochatech je stojan téměř bezpodmínečnou nutností. Chcete přeci, aby obraz nebyl roztřesený, a také potřebujete oko kamery zaměřit na jeden stabilní bod. Stojan to zařídí, je ideálním pomocníkem.

iKlip Case stabilizuje váš iPhone ve vertikální poloze a iRig Mic Studio od IK Multimedia zabezpečí perfektní zvuk.

Pro řízení virtuální nástrojů a audio techniky

Pokud máte klávesové nástroje, databanky, kytarové efekty, efekty pro vokál ad. ve vašem tabletu a pracujete s nimi v reálném čase (ve studiu, při editaci, na koncertech), potřebujete mít ruce volné pro muziku – nástroj a jen občas si něco přepnout nebo zvednout intenzitu některého parametru.

AmpliTube MAX obsahuje všechny virtuální efekty důležité pro kytaristu, pedálem iRig BlueBoard je můžete spouštět.

Běžným případem je dnes i nastavování si odposlechů pomocí mobilu či tabletu.

Pro natáčení audio záznamu

V dnešním světě je běžné točit jak do mobilních telefonů, tak do tabletů. K tomuto účelu slouží velikostně zmenšené, prostorově úsporné převodníky a mobil či tablet pak slouží hlavně jako počítač a datové úložiště. A v případě, že vše řídíte přes LCD display, hodí se vám obě ruce!

Nahrávací a editační programy fungují bezvadně na tabletech i laptopech.

Pro filmování a streamování

Budete-li mobilem či tabletem filmovat lidi, předměty či krajinu, velice často potřebujete mít tato nahrávací pevně uchycená v jednom bodě. Vlastně mít kamerový stativ, na který je spoleh. Který se netřese, nevlní. A buď jej získáte jako kompletní držák a stativ dohromady, anebo jen držák, na který držák připevníte. A rukama pak můžete přes LCD obrazovku zaostřovat, zoomovat, spouštět a vypínat natáčení ad.

iKlip A/V je kompletní mobilní řešení pro profesionální nahrávání audia a videa pomocí smartphonu

Podle čeho vybírat?

Je jedno, jaký držák si koupíte? Záhy zjistíte, že vůbec ne. Existuje řada faktorů, které byste měli vzít v potaz. Mrkněme se na ně!

Jaký tablet či mobil se do držáku vejde?

Samozřejmě, že držák má nějakou rozměrovou kapacitu a přestože disponuje vysunovatelnými úchytkami („prsty“), má omezenou kapacitu. Uchopí jen tablet o určitých rozměrech. A vy musíte znát rozměry vašeho zařízení. Zásadní je šířka udávaná v mm.

iKlip Xpand od IK Multimedia disponuje rozpětím šířky od 153,5mm do 220,8mm

Speciálním případem jsou pak držáky pro malé fotoaparáty či kamery.

Pozor na úhlopříčku!

Často ale u držáku objevíte údaj, jakou úhlopříčku je vlastně schopen pojmout. Ta je udávaná v palcích (´´). Připomeňme si, že palec je široký 25,4 mm. Běžná velikost příček se potom pohybuje od 7´´ do 12´´.

iKlip 3 od IK Multimedia je kompatibilní s iPad/iPad Mini/iPad Air/iPad Pro a se všemi tablety s úhlopříčkou od 7“ do 12,9“ včetně rámečku

Ale já potřebuji mačkat na tlačítka u okrajů i po bocích!

Tlačítka po bocích jsou velice důležitá, nastavujeme jimi např. hlasitost audio vstupů a výstupů, ale také světelnost obrazovky, zapínání a vypínání přístroje ad. A na bocích také najdeme fyzické vstupy či výstupy (např. pro sluchátka, napájení ad.).

Dá se to"votočit"?

Otáčecí kloub a azimut jeho natočení jsou důležitou věcí, jak při čtení, tak při filmování. Rozpětí (úhel) v šířce bývá obvykle větší než rozpětí v délce. Bývá udáváno ve stupních. Pro úplnost uveďme, že čtvrtkruh obsahuje 90° a půlkruh 180°.

U iKlip Xpand můžete díky kulovému kloubu snadno nastavit požadovaný pozorovací úhel a volnou rotaci mezi orientací na výšku a na šířku

Připevnění naležato i nastojáka?

Zjistěte si detailně, na jaké mikrofonní či jiné stojany můžete držák připevnit. Záleží opět na palcích a na unifikovaných palcových závitech.

Držáky iKlip můžete připevnit na horizontální či vertikální (iKlip Xpand MINI) tyč.

Je festovní? Co mechanicky vydrží?

Je držák pevný, i když je vyroben z umělé hmoty? Nepraskne, jestliže spadne na zem z větší výšky? Anebo když do něj vložím hmotnější tablet?

Udrží pevně mobil či tablet?

To je skoro zásadní otázka. Zde doporučujeme si držák prakticky vyzkoušet, anebo si pozorně pročíst reference a zkušenosti uživatelů. Pravda je ale ta, že kvalitní držáky mají vysunovací části tuhé a úchytka pogumované. Aby na ně tablet či mobil přilnuly. Neklouzaly.

iKlip 3 od IK Multimedia má pevně roztahovatelná ramena s pogumovaným povrchem

Nepoškrábe mi mého "miláška"?

Kvalitní gumový potah zároveň slouží i jako ochrana proti poškrábání těla tabletu i mikrofonu.

Jen pro tablety a mobily, anebo i pro další zařízení?

Samozřejmě, že existují speciální rozšířená zařízení, které např. obsahují napájení pro mobil či tablet díky vnitřním bateriím, ale také phantomové napájení pro mikrofon. A třeba vstupy a výstupy typu TRRS a XLR, nebo mini jackový výstup pro sluchátka.

iKlip 3 Deluxe je univerzální držák tabletů s adaptérem pro připevnění na mikrofonní stojan a s adaptérem pro připevnění na kamerový stojan typu tripod, monopod a dalších základen obsahující unifikovaný palcový závit UNC ¼”-20

Nechce se mi sebou tahat další těžké věci!

Držáky obvykle bývají vyrobeny z robustního termoplastu, spolehlivého a odolného, ale lehkého a snadno přenosného.

Přečtěte si také:

Nahrávám do mobilu ve studiové kvalitě!

Do chytrého telefonu ani tabletu nemohu přeci kvalitně nahrávat! Vždyť obsahují zvukové převodníky, co šíleně šumí! Ale co když bude mobil či tablet sloužit jen jako počítačová jed…

Jaký mikrofon pro váš mobilní telefon?

Kdo natáčí, vysílá nebo streamuje přes mobilní telefon, dobře ví, že zvuk bývá často nic moc. Zašuměný, bledý, neurčitý! Dá se to vyspravit mikrofonem externím, který k mobilu přip…

Jak zlepšit zvuk při streamování z mobilu nebo tabletu?

Už jste zkusili z telefonu nebo tabletu streamování na Facebooku či na YouTube. A co zvuk? Nic moc? Připravili jsme pro vás sérii videí, jak úroveň audia razantně pozvednout. Během…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře