logo Disk

iOgrapher: Přeměňte svůj iPhone nebo iPad v profi filmařský stroj Z Wall Streetu přes Holywood, školní lavice a Kickstarter až na YouTube

Na YouTube každou minutu přibývá přes 300 hodin videí. Každý z nás může totiž jednoduše kdykoli vytáhnou z kapsy svůj mobil a okamžitě začít nahrávat, co právě prožívá, a video nasdílet celému světu. Abyste v takovém prostředí uspěli a u videí udrželi diváckou pozornost, potřebujete mít jak kvalitní zvukový záznam, tak i stabilní a kvalitní obraz.

DISK | 9. června 2020

Filmařská stabilizační pouzdra iOgrapher jsou zkonstruována za účelem vytváření kvalitních videí s běžnými iPhony, iPady i jinými smartphony. Přidáním externích mikrofonů, objektivů a osvětlení do těchto pouzder mají jejich uživatelé v rukou silnou zbraň pro tvorbu profesionálně vypadajícího video obsahu, využitelného mimo jiné i pro vzdělávání, marketing, sport a nebo žurnalistiku.

Prohlédnout modely pouzder iOgrapher

Za úspěšným projektem iOgrapher stojí David Basulto, bývalý obchodník s cennými papíry z Wall Streetu, který přes náhodný kompars ve filmu Rocky 5 nastartoval svou patnáctiletou kariéru v Holywoodu a TV a to převážně jako producent celovečerních filmů a TV pořadů. Po profesním vyhoření v roce 2007 David od filmu odchází, zakládá rodinu a hledá klidnější zaměstnání.

V témže roce ho osloví jeho středoškolská přítelkyně a nabídne mu místo učitele multimediálního umění a animace na střední škole v San Marinu. David nabídku přijímá jako výzvu, a těší se na předávání svých životních zkušeností z obchodování a filmové branže. Během svého učitelského působení je konfrontován s více než stotřiceti studenty a společně v rámci programu ROP získávají mnoho ocenění a na konto si připisují i spolupráci se Steven Spielberg's Shoah Foundation.

David vzpomíná, jak byla práce na těchto projektech obtížná, neboť měli k dispozici pouze pět školních kamer. Dovolil tedy svým studentům používat jejich vlastní iPady a iPhony. Obsahová stránka takto vytvořených projektů byla skvělá, ovšem kvalita zvuku, obrazu i nasvícení scény byla mizerná. A zde se zrodila Davidova myšlenka na „něco“. Mít něco v ruce s držadly po obou stranách, co by fungovalo jako stabilizátor, a mobil nebo tablet zafixovat do konstrukce. Zároveň připevnit mikrofony, světla, objektivy a to vše s možností uchycení na stativ. Vytvořil první návrh pouzdra a s pomocí inženýra vytvořil 3D tisk prototypu – tak se zrodil iOgrapher.

Přečtěte si také:

5 věcí, bez kterých se v létě neobejde žádný iOS fanoušek videa

Léto vybízí k různým dobrodružstvím a užít si je naplno je svým způsobem jasná věc, nebylo by fajn si na ně i vytvořit určitou vzpomínku ve formě videa, které si budete moci přehrá…

Jak sebe sám co nejlépe nafilmovat

Raději než byste sestavovali filmařský tým, vysvětlovali, co a jak a doprošovali se jich, natočíte se sám či sama? Nic nového pod sluncem! Ale jde to udělat kvalitně? Jasně že jo!…

Jaký mikrofon pro váš mobilní telefon?

Kdo natáčí, vysílá nebo streamuje přes mobilní telefon, dobře ví, že zvuk bývá často nic moc. Zašuměný, bledý, neurčitý! Dá se to vyspravit mikrofonem externím, který k mobilu přip…

Jak zlepšit zvuk při streamování z mobilu nebo tabletu?

Už jste zkusili z telefonu nebo tabletu streamování na Facebooku či na YouTube. A co zvuk? Nic moc? Připravili jsme pro vás sérii videí, jak úroveň audia razantně pozvednout. Během…

Třicet dnů od spuštění kampaně na Kickstarteru se o něm psalo na Forbes.com, v New York Times a dalších periodikách. Od této úspěšné kampaně uběhly již tři roky a zařízení iOgrapher se používají napříč odvětvími, od domácích uživatelů přes profesionální sportovní týmy, školy a univerzity na celém světě až po filmaře včetně samotného Stevena Spielberga.

Patentovaná stabilizační pouzdra iOgrapher jsou lehká, ale zároveň pevná a odolná díky kvalitnímu ABS plastu, ze kterého jsou vyrobena. Klíčovým prvkem konstrukce jsou dvě postranní držadla, jenž zajišťují pevný úchop a tím i stabilitu osazeného mobilního zařízení. Jednoduchá montáž umožňuje snadné nasazení k jakémukoli stativu pomocí standardního závitu 1/4“ - 20. Na šasi pouzdra lze pomocí dodávaného příslušenství sáněk připojit až dvě LED světla pro přisvícení natáčené scény, nebo uchytit externí mikrofon pro dosažení nekompromisní kvality zvukového záznamu.

V nabídce iOgrapheru jsou speciální pouzdra pro běžný sortiment iPhonů a iPadů, dále univerzální Multicase, který kromě iPhonů pojme i smarthphony značek Samsung a Pixel, nebo iOgrapher Go pro akční kamery GoPro, Sony, Osmo, Canon Vixia Mini a Blackmagic Micro Cinema. Další vychytávkou pouzder je zabudovaný 37 mm klipový systém pro rychlé nasazení a sundání přídavných objektivů, které jsou také v nabídce iOgrapheru.

Prohlédnout produkty iOgrapher

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře