logo Disk

Jaký mám vstup na mobilu a jaký video mikrofon do něj? 3 jedineční pomocníci z řady VideoMic Me

Miniaturní mikrofony z řady VideoMic Me nasadíte na váš chytrý telefon a zvuk se okamžitě rapidně zlepší. Pozor ale! Záleží, jaký vstup na vašem zařízení máte. Podle něj vyberte ten pravý video mikrofon.

Kategorie: Film & Video - Tipy & Triky
DISK | 30. září 2021

Vylepšit zvuk v mobilu nebo v tabletu je daleko jednodušší, než předpokládáte. Vždy to ale začíná použitím správného a kvalitního mikrofonu. A RØDE nabízí širokou škálu právě takových řešení, jež zvednou kvalitu zvuku v mobilu. Ať už jde o Android nebo iPhone. A pokud hledáte něco, co je osvědčené i zcela jednoduché a snadno se používá, nemůžete sáhnout po ničem jiném než pro mikrofonech z řady VideoMic Me.

Kompaktní mikrofon VideoMic Me-C je vhodný pro vstup USB-C- je ideální pro vlogování.

Níže se podíváme na tři produkty z řady VideoMic Me. Co vám tyto mikrofony mohou nabídnout a který je pro vás ten pravý.

Řada VideoMic Me: Který je pro vás mikrofon ten pravý?

Řada VideoMic Me se skládá ze tří superkompaktních a lehkých mikrofonů, které připojíte přímo k telefonu. Všechny jsou stejné, až na jeden klíčový rozdíl: způsob spojení se vstupem v mobilu. To určí, který mikrofon je pro vás ten pravý:

VideoMic Me-L disponuje konektorem Lighting určeným pro použití se zařízeními iOS, která mají port Lightning.

VideMic Me-C obsahuje konektor USB-C kompaktní se zařízeními Android a iOS, která končí portem USB-C.

VideoMic Me je vybaven 3,5 mm konektorem TRRS vhodným pro použití s jakýmkoli mobilním zařízením, které má tzv. 3,5 mm vstup pro sluchátka.

Klíčové vlastnosti mikrofonů VideoMic Me

Mikrofony VideoMic Me nabízejí jednoduché řešení pro okamžité zlepšení kvality zvuku v mobilu. Připojují se přímo do vstupu zařízení, bez nutnosti držáků nebo adaptérů, a lze je nasměrovat buď do primární polohy kamery, nebo do směru selfie. Podle toho, jak natáčíte.

Každý mikrofon je vybaven vysoce kvalitní kondenzátorovou kapslí sloužící k zachycení ostrého a čistého zvuku. Mají úzkou směrovou charakteristiku, což znamená, že se více „soustředí“ na objekt, na který je zaměřen mikrofon, a tím zároveň sníží okolní zvuky. Zajistí, aby vaše videa zněla jasně a srozumitelně.

To je obzvláště skvělé pro záznam scény, kdy požadujete, aby byl hlas pěkný a čistý. Aniž by jej rušil hluk v pozadí, ovlivňující kvalitu užitečného signálu.

Mikrofony VideoMic Me se dodávají s montážním držákem, který zajistí, aby mikrofon zůstal při nahrávání bezpečně na svém místě. Součástí je i luxusní kožešinová ochrana určená proti větrným čelním nárazům. Ta je užitečná pro rozptýlení jakýmkoliv nárazům větru, které mohou při natáčení v exteriéru narušit čitelnost hlasu.

Na zadní straně mikrofonů je umístěn 3,5 mm konektor pro sluchátka, jenž umožňuje poslouchat zvuk během nahrávání nebo poslouchat přehrávání záznamu, aniž byste museli mikrofon vyjímat.

Nahrávání pomocí aplikace RØDE Reporter

Když přijde čas začít nahrávat s VideoMic Me, program RØDE Reporter je skvělým řešením. Jedná se o snadno použitelnou aplikaci, kterou si můžete zdarma stáhnout v Apple App Store nebo prostřednictvím Google Play.

Umožňuje nahrávat a publikovat zvuk v profesionální kvalitě přímo z vašeho mobilního zařízení. Navíc sledovat signál v reálném čase a zobrazovat jej v průběhu natáčení, abyste měli jistotu, že vstupní úrovně jsou perfektní. A také pomocí nej můžete aktualizovat mikrofon nejnovějším firmwarem apod.

Řada VideoMic Me je ideální pro náběry zvuku do mobilního zvuku – skvělá pro natáčení videa, vlogování, podcasty, videohovory, nahrávání hudebních vystoupení nebo zachycení dalšího mistrovského díla Tiktok.

Další informace najdete na produktových stránkách pro VideoMic Me-L, VideMic Me-CVideoMic Me .

Hledáte kompletní řešení pro mobilní filmovou tvorbu? Podívejte se na řadu Vlogger Kit, která obsahuje VideoMic Me, stativ, LED světlo a příslušenství - vše, co potřebujete k zachycení úžasných záběrů do mobilního telefonu.

Přečtěte si také:

Jak zlepšit zvuk při streamování z mobilu nebo tabletu?

Už jste zkusili z telefonu nebo tabletu streamování na Facebooku či na YouTube. A co zvuk? Nic moc? Připravili jsme pro vás sérii videí, jak úroveň audia razantně pozvednout. Během…

Ach, ten hrozný zvuk videa z mobilu! To je ostuda!

5 tajemství či tipů vám odhalí jednoduchá pravidla a rady. Pokud je budete dodržovat, v krátkém čase se zvuk vašeho videa rapidně vylepší. A budete koukat, jak vás kamarádi na face…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře