logo Disk

Jak zlepšit zvuk při streamování z mobilu nebo tabletu? Krátké video tipy, návody a vychytávky

Už jste zkusili z telefonu nebo tabletu streamování na Facebooku či na YouTube. A co zvuk? Nic moc? Připravili jsme pro vás sérii videí, jak úroveň audia razantně pozvednout. Během okamžiku se dozvíte, co potřebujete. Poslechnete si reálné příklady a jednoduše se rozhodnete, jaký zvuk vám sedne. A stanete se králem sociálních sítí. Jdeme na věc!

Ondřej Jirásek | 6. května 2020

Bez streamování to dnes nejde

Video streamování se dnes stává více a více důležitým. A tak si většina z nás pokládá otázky: Jak mohu na Facebooku vysílat živě? Nebo je lepší streamovat z mobilu na YouTube? A co třeba zkusit živé mluvené slovo nebo hudbu na Google+?

Ach ten zastřený zvuk!

Určitě jste už streamování zkusili a pravděpodobně přišli i na to, že obraz nebývá až tak velkým problémem. Pokud jste náročnější moderátor nebo hudebník, trápí vás kvalita zvuku: audio je zašuměné, zamlžené a neurčité. Čím to, že jiní je mají krásně ostré a čitelné?

Video díl 1: Jak streamovat mluvené slovo?

Proč nepoužívat interní mikrofon a čím snímat mluvené slovo?

Poslechněte si na reálných příkladech, jaké propastné rozdíly existují, když budete hlas zaznamenávat přes mikrofon zabudovaný do mobilu, tabletu či PC nebo přes mikrofony externí. A dozvíte se také, jaké mikrofony k mobilu či PC existují a jak znějí z různých vzdáleností. A můžete přemýšlet, který je ten pravý pro vás.

Externí mikrofon k PC nebo mobilu zní zcela jinak!

Odpověď je jednoduchá: potřebujete kvalitní mikrofon k mobilu nebo počítači. Mikrofony zabudované do mobilu, tabletu či PC kvalitní audio pro přenos nebo záznam prostě nezaručí. Budete se divit, jak se barva zvuku s externím mikrofonem rozsvítí!

Jednoduché rady a tipy, prostě know how

Ale potřebujete i něco víc a tím je know how, z jaké dálky v jakém prostoru do mikrofonu mluvit, jak mikrofon správně nasměrovat, jak nastavit správnou úroveň a případně jak smíchat více stop do stereo stopy hlavní, jak nahrát a streamovat celou kapelu ad. Proto jsme se rozhodli připravit pro vás video seriál, kde vás krok za krokem provedeme video streamováním a kde se zaměříme na kvalitu audia.

Video díl 2: Jak streamovat zpěv s kytarou?

Jak snímat zpěváka s kytarou?

Hrajete na kytaru, zpíváte a chcete se s tím pochlubit na síti? Mrkněte na různé typy snímání zpěvu (jedním, dvěma) různými mikrofony! Který se vám bude líbit víc?

Jirka s Pavlem zvuku rozumí

Pavel Vlach a Jirka Sedláček se v audiotechnice pohybují už nějaký pátek a patří ke zkušeným matadorům. Sedávají za mixážními pulty, ale hlavně stejně jako vy streamují, živě přenášejí koncerty, pořady a diskuze.

Rychlá a srozumitelná vysvětlení

Nechodí kolem horké kaše, ale jdou přímo k jádru problému. Ukáží v čem je zakopaný pes, jaké technické nástroje jsou k dispozici, jak se s nimi barva hlasu či nástrojů mění a jaké klíčové věci je třeba při streamování ohlídat. Budete se divit, jak váš hlas nebo hudební nástroje začnou jinak znít. A taky co na kvalitu vašeho živého přenosu začnou říkat kamarádi na Facebooku.

Video díl 3: Jak streamovat zpěv + kytaru + podklady?

Když zpěv a kytara nestačí,  přidejte i podklady z počítače

Je vám kytara a zpěv málo? Přidejte si do streamu i bicí nebo jiné podklady z počítače. Budete k tomu potřebovat malý mixážní pult a AD převodník, který převede smíchaný audio signál (master) do digitální informace. Ta je potom přes USB zaslána přímo do iPhonu.

A jaké další díly pro vás připravujeme?

Přečtěte si také:

Jak mít dobrý zvuk při live streamingu

Jak na to, abych měl při živém vysílání na FB čistý a příjemný signál? Je to komplikované? Drahé? Zdaleka ne! Stačí na to jít od lesa! Krok za krokem. Dokonce stačí mít mobilní tel…

VIDEO: Jak streamovat na internet ve vysoké kvalitě díky free aplikaci

V době, kdy se lidé mohou scházet v podstatě jen virtuálně, je (video)streaming tou nejvhodnější cestou, jak svoji tvorbu dostat mezi lidi. Nemusí to být ale pro každého úplně je…

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře