logo Disk

Firemní prezentace skrze live stream Nemůžete vystavovat? Prezentujte svoje nové produkty online!

V době, kdy se zastavilo cestování a pořádání oborových výstav, kde se na trh uváděly nové produkty, se firmy zabývají tím, jak nové produkty prezentovat efektivně svým zákazníkům. Jedím ze způsobů je online interaktivní prezentace skrze live stream. Podívejte se jak to udělal marketingový team Konica Minolta Czech s produktem AccurioPress C14000.

Kategorie: Film & Video - Reference
Ing. Petr Krkavec | 24. května 2020

Během pandemie koronaviru byla zrušena výstava, na které se připravovalo uvedení nové technologie Konica Minolta AccurioPress C14000 na český a slovenský trh. Marketingový tým, jehož úkolem byla prezentace tohoto nového produktu, se začal zamýšlet, jak svým zákazníkům nový produkt prezentovat distančně a zároveň interaktivně. Volba padla na online streamovanou prezentaci s možností zpětné interakce zákazníků. Protože cílem byla profesionálně vypadající prezentace, bylo nutno předem připravit scénář pro cca hodinové online vysílání, který pokrýval představení firmy, portfolia nabízených produktů, obecné vysvětlení nově prezentovaného produktu, podrobnou ukázku s odborným technickým komentářem a také prostor pro online dotazy od diváků. Pak už bylo jen potřeba stanovit termín online prezentace, rozeslat pozvánky zákazníkům a vrhnout se do přípravy samotného online přenosu.

Showroom brněnské kanceláře se proměnil v malé TV studio, kde bylo potřeba prezentovaný stroj fyzicky nainstalovat. V následujícím časosběrném videu se můžete podívat jak taková instalace tiskařské techologie AccurioPress C14000 vypadá.

Po samotné instalaci bylo potřeba nazkoušet připravený scénář na nečisto, protože během samotné prezentace se před kamerou vystřídali celkem čtyři speakeři a bylo nutné, aby každý věděl jakou má roli, v jakém místě bude mluvit, jak na sebe budou jednotlivé části navazovat a jaké budou záběry jednotlivých kamer. To se již dostáváme k technickému vybavení, které bylo pro živý přenos využito. Jednalo se o čtyři dálkově ovládané PTZ kamery BirdDog P200, plus jedna malá ruční kamera JVC GY-HM250 (s NDI převodníkem BirdDog mini) výstup z těchto kamer byl pak pomocí technologie NDI přiveden do video režie Newtek Tricaster mini 4k, kde proběhnul live střih, záznam a odbavení do streamu na FB stránky. Zvuk byl snímán čtyřmi Rodelink filmmaker bezdrátovými microporty a mixován na malém audio mixu a následně posílán do analogového vstupu Tricaster mini 4k. Jak to vše vypadalo, je vidět ve fotogalerii pod tímto článkem.

Samotné živé vysílání a online dotazy diváků, můžete shlédnout na Facebookovém profilu Konica Minolta CZ ZDE

Nebo můžete shlédnou záznam toho přenosu na Youtube kanálu Konica Minolta CZ ZDE.

Na závěr nezbývá než dodat, že samotná koronavirová pandemie urychlila zavedení online streamingu do komunikace firem se svými zákazníky a tato forma zřejmě přetvá i nadále v době post pandemické, kterou bude více či méně provázet doba ekonomické recese. Zvláště v této době bude hrát efektivní komunikace s cílovými zákazníky velkou roli. Firmy, které již na tento model naskočily v době pandemie, budou tak ve velké výhodě oproti ostatním firmám spoléhajícím se na konzervativní metody, jako jsou například klasické výstavy, nad jejichž pořádání visí v tomto a následujím roce velký otazník.

Odkaz na sestavu AV techniky pro firemní prezentaci ZDE.

Live stream - Firemní prezentace Konica Minolta CZ

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře