logo Disk

Gauss 7 ve studiu Ladislava Šišky

Velice nás těší, když nás osloví náš spokojený zákazník. Skvělý muzikant, skladatel a neustále dobrou náladou zářící Ladislav Šiška se rozhodnul obohatit své domácí studio o další pár nearfield monitorů. Záměrem bylo pořízení univerzálních monitorů pro náběry, postprodukci i mastering.

Kategorie: Studio - Recenze
DISK | 28. ledna 2022

Po krátkých konzultacích na naší firmě padla jeho volba na Gauss 7 – loňskou novinku od Avantone Pro. Vzápětí nás opět kontaktoval, aby nám udělal obrovskou radost. Rádi se o ni s vámi podělíme.

Jako profesionální a studiový hráč na bicí nástroje jsem se rozhodl z důvodu možnosti nahrávání vlastní hudební tvorby a pro nahrávání budoucím potenciálním zákazníkům vybudovat vlastní domácí studio. Když jsem přemýšlel, jaké studiové monitory budu pořizovat, věděl jsem, že budu potřebovat monitory jednak pro čistý poslech, ale i pro postprodukci akustických nástrojů. Zároveň jsem se chtěl malinko přiblížit k legendárním monitorům Yamaha NS-10.

Z toho důvodu jsem se obrátil s dotazem a prosbou o radu na firmu DISK Multimedia, kde mi byly doporučeny aktivní studiové monitory Gauss 7 od americké společnosti Avantone. Při poslechu jsem byl mile překvapen plným středobasovým vyvážením a čistým zněním vyšších frekvencí, jako jsou např. struny akustické španělské kytary nebo zvuky činelů. Čím více jsem jim naslouchal, tím více mě nepřestávaly udivovat a překvapovat svou zvukovou vyvážeností. V poměru ceny a výkonu monitory Gauss 7 hrají úžasně a mohu je jen vřele doporučit!

MgA. Ladislav Šiška

Koupit Gauss 7 na shop.disk.cz

Portfolio produktů značky Avantone Pro

Kdo je Ladislav Šiška?

Hudebník, skladatel, pedagog a všestranný studiový muzikant. Po studiu bicích na brněnské konzervatoři a absolvování JAMU hrál ve formacích Animé, DamaDama, Samamba, Svítání, spolupracoval s Javory Petra Ulrycha, Vlastou Redlem, Slávkem Janouškem, Petrem Vítem, Pavlem Fajtem, Bohoušem Josefem, Petrou Černockou a s mnoha dalšími. 

Více se dozvíte na: http://ladislavsiska.weebly.com

Přečtěte si také:

Avantone Pro: Gauss 7 – švýcarský nůž mezi monitory

Americká značka Avantone Pro rozšiřuje sérii referenčních studiových monitorů. Jako poctu monitorům Gauss oblíbeným zejména v 70. letech vyvinuli inženýři Avantone Pro dvoupásmové…

Jak Ladislav Šiška ve svém studiu snímá bicí

Měl jsem možnost u sebe ve studiu vyzkoušet set mikrofonů CDMK6 a Kick značky Avantone Pro určené zejména pro snímání bicích. Protože mám bohatší sadu, mikrofonní set jsem ještě do…

Chcete se dozvědět více?

Roman Jež

Roman se více než třicet let zabývá studiovou prací se zvukem, programováním syntetizérů i jiné techniky. Působí v několika kapelách, divadlech a přednášel hudební akustiku na JAMU a VUT. Patří proto mezi naše zkušené studiové odborníky. 

Kontaktovat jej můžete na roman.jez@disk.cz

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře