logo Disk

Gauss 7 ve studiu Ladislava Šišky

Velice nás těší, když nás osloví náš spokojený zákazník. Skvělý muzikant, skladatel a neustále dobrou náladou zářící Ladislav Šiška se rozhodnul obohatit své domácí studio o další pár nearfield monitorů. Záměrem bylo pořízení univerzálních monitorů pro náběry, postprodukci i mastering.

Kategorie: Studio - Recenze
DISK | 28. ledna 2022

Po krátkých konzultacích na naší firmě padla jeho volba na Gauss 7 – loňskou novinku od Avantone Pro. Vzápětí nás opět kontaktoval, aby nám udělal obrovskou radost. Rádi se o ni s vámi podělíme.

Jako profesionální a studiový hráč na bicí nástroje jsem se rozhodl z důvodu možnosti nahrávání vlastní hudební tvorby a pro nahrávání budoucím potenciálním zákazníkům vybudovat vlastní domácí studio. Když jsem přemýšlel, jaké studiové monitory budu pořizovat, věděl jsem, že budu potřebovat monitory jednak pro čistý poslech, ale i pro postprodukci akustických nástrojů. Zároveň jsem se chtěl malinko přiblížit k legendárním monitorům Yamaha NS-10.

Z toho důvodu jsem se obrátil s dotazem a prosbou o radu na firmu DISK Multimedia, kde mi byly doporučeny aktivní studiové monitory Gauss 7 od americké společnosti Avantone. Při poslechu jsem byl mile překvapen plným středobasovým vyvážením a čistým zněním vyšších frekvencí, jako jsou např. struny akustické španělské kytary nebo zvuky činelů. Čím více jsem jim naslouchal, tím více mě nepřestávaly udivovat a překvapovat svou zvukovou vyvážeností. V poměru ceny a výkonu monitory Gauss 7 hrají úžasně a mohu je jen vřele doporučit!

MgA. Ladislav Šiška

Koupit Gauss 7 na shop.disk.cz

Portfolio produktů značky Avantone Pro

Kdo je Ladislav Šiška?

Hudebník, skladatel, pedagog a všestranný studiový muzikant. Po studiu bicích na brněnské konzervatoři a absolvování JAMU hrál ve formacích Animé, DamaDama, Samamba, Svítání, spolupracoval s Javory Petra Ulrycha, Vlastou Redlem, Slávkem Janouškem, Petrem Vítem, Pavlem Fajtem, Bohoušem Josefem, Petrou Černockou a s mnoha dalšími. 

Více se dozvíte na: http://ladislavsiska.weebly.com

Přečtěte si také:

Avantone Pro: Gauss 7 – švýcarský nůž mezi monitory

Americká značka Avantone Pro rozšiřuje sérii referenčních studiových monitorů. Jako poctu monitorům Gauss oblíbeným zejména v 70. letech vyvinuli inženýři Avantone Pro dvoupásmové…

Chcete se dozvědět více?

Roman Jež

Roman se více než třicet let zabývá studiovou prací se zvukem, programováním syntetizérů i jiné techniky. Působí v několika kapelách, divadlech a přednášel hudební akustiku na JAMU a VUT. Patří proto mezi naše zkušené studiové odborníky. 

Kontaktovat jej můžete na roman.jez@disk.cz

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře