logo Disk

Jaký obal na zvukovou techniku: bag, batoh, kufr nebo trolley? Chraňte vaši výbavu před poškozením!

DJ, zvukař i muzikant se upsali životu na cestách. Někdy musí svůj „vercajk“ převážet auty, někdy si vystačí vlastními silami. Vždy však platí, že chtějí svou techniku či nástroj bezpečně ochránit před pádem, politím či poškrábáním. Ale jaký obal si vybrat? Který je ten nejvhodnější?

Kategorie: DJing - Tipy & Triky | DJing
DISK | 4. března 2020

Mám jednu ruku volnou: bagy na rameno

Při otevírání dveří, při nastupování do auta, při nošení dalších zavazadel a nástrojů potřebujete mít často jednu ruku volnou (i dlouhou). V tu chvíli požadujete tašku, co má pás, který si můžete přehodit přes rameno. Rychle nasadit a rychle sundat. Šetříte čas.

Bag na rameno je určený pro lehčí váhy, jakými jsou např. LPíčka, menší DJ kontrolery, ale i sluchátka.

Bag Ultimate SlingBag Black Camo od UDG pojme až 50 vinylových desek!

Uvnitř bývá uspořádán tak, aby se do něj vešlo např. až 50 LP desek, malý DJ/MIDI kontroler, laptop i příslušenství. Vnitřní kapsu je rovněž rozdělit, popruh na rameno různě zkrátit. Samozřejmostí jsou festovní zipy, pevně doléhající a rovněž vodotěsné!

Výhodou je materiál: sice látka, ale obvyklý balistický nylon je voděodolný, dobře chrání případnou elektroniku.

Všechno vybavení unesu na zádech: batohy

Pokud už máte „cajků“ tolik, že by rameno neúměrně zatížily, je k dispozici batoh. Při dobrém rozložení se do něj vejde skutečně hodně a bude-li váha rovnoměrně rozložena na obě ramena, hodně toho i unesete.

Do batohů naložíte plno věcí zároveň: DJ kontrolery, malé mixážní pulty, zvukové karty, LPíčka, sluchátka, laptopy, tablety, mikrofony, malé klávesy ad.

Univerzální Ultimate ProducerBag Large je vhodný pro řadu DJ konzolí a kontrolerů a obsahuje i integrovaný zámek.

Batohy mají standardně takové rozměry, aby pojaly až 15" laptop, vinyly, konzole od různých výrobců, jako Pioneer, Native Instruments, Numark ad. Přední kapsu jde odejmout, nebo naopak nasadit a nosit v ní třeba zvukovou kartu. Batohy obsahují řadu externích kapes, které se hodí pro různé příslušenství, jako jsou kabely, rozbočovače, flash disky apod. Voděodolný balistický nylon chrání obsah před poškozením, pády, polití tekutinou nebo poškrábáním.

Tip: Vyberte si batoh s ramenními popruhy ve tvaru písmene "S" - zajišťují maximální komfort!

Pevné stěny ochrání zranitelnou elektroniku: Tvrďák Casey aneb hardcase

Obaly hardcase mohou být různé velikosti, od malých určených pro CD, až po velké kufry či batohy, ve kterých přenesete kompletní vybavení. Vždy však mají jedno společné: jsou „fest“ vyztužené, aby ochránili křehký obsah, na prvním místě elektroniku.

Proto bývají konstruovány z kvalitního a lehkého nárazuvzdorného materiálu s laminovanou vnější nylonovou úpravou. Díky pevnému potahu perfektně chrání techniku před pády, tekutinami i škrábanci. 

Snadno rozepnete a snadno zapnete: Creator Rane Seventy-Two Hardcase

„Tvrdá přepravka“ může být ve formě kabely do jedné ruky, bagu na rameno, kufru, batohu atd. Může sloužit jen pro LPíčka, sluchátka, ale hlavně pro DJ kontrolery, mixážní DJ konzole, zvukové karty a také pro všechno dohromady.

Přečtěte si také:

Novinky UDG Gear 2019: Flightcase, bag, stojan a USB kabely

Prémiová značka bagů, kufrů a příslušenství pro DJe a producenty UDG Gear oznámila novinky na letošní podzim. V nabídce nově najdete například flightcase na kontroler Pioneer DDJ-8…

Jaký obal na zvukovou techniku: bag, batoh, kufr nebo trolley?

DJ, zvukař i muzikant se upsali životu na cestách. Někdy musí svůj „vercajk“ převážet auty, někdy si vystačí vlastními silami. Vždy však platí, že chtějí svou techniku či nástroj b…

Hlavně:  pouzdro je designováno na cesty, to znamená, že je lehké, ale přitom pevné. Prostě šetří vás. Máte se přece soustředit na výkon umělecký a ne fyzický!

Kovem vyztužený kufr, třebas pro přepravu v letadle: flight case

A jsme u ryze profesionálního transportního vybavení, které ale nemusí být vždy cenově nedostupné. Vysoce odolná robustní konstrukce (např. 9mm silná překližka) je zasazená do extra širokých hliníkových profilů. Tím se celý kufr velmi zpevnil. Ocelové zakulacené rohy zajišťující stabilitu a chrání flight case před nárazy z citlivého místa. A boční pogumované úchyty jsou rovněž odpružené pružinami.

Ultimate Flight Case Multi Format XXL Silver Plus umožňuje nastavení horní police pro laptop.

Letecké kufry jsou určeny pro větší a dražší zvukovou techniku: DJ konzole, mixážní pulty, ale také třeba gramofony či klávesy.

Vnitřní jemnou elektroniku bezpečně ochrání pružné polstrování (např. z elastomerního polymeru) i dvojité ukotvení prvků s podložkami. Čelní strana je u řady modelů odnímatelná, některé řady nabízejí pro snazší přepravu gumová kolečka zabudovaná do rohů.

Použijte kolečka, náklad bude lehčí: trolley

Trolley je vlastně taška či batoh s kvalitní konstrukcí, výsuvným madlem a hlavně kolečky. Šikne se pro cestování vlakem, autobusem a hlavně letecky, přesně odpovídá rozměrům leteckých aerolinií.

Ultimate Digital Trolley To Go má trojité výsuvné madlo.

Do velké hlavní kapsy se vejde DJ kontroler, za oddělitelnou přepážkou je místo pro zvukovou kartu nebo sluchátka. Taška pojme také 15" laptop, přední či boční kapsy bývají určeny pro příslušenství, jako jsou kabely nebo i dokumenty. Trolley je prostě perfektním parťákem na dlouhé cesty.

Rozložte si své nádobíčko, kde potřebujete: stojany

DJ, který už najezdil o chlup více akcí, dobře ví, že vlastní pevné zázemí je k nezaplacení. Každý je prostě zvyklý na své a každý ocení techniku na svém místě.

A k tomu bezesporu poslouží kufr i stojan v jednom. Rozložitelný stůl pro DJ techniku si prostě přivezete sebou. Díky jednoduché konstrukci je lehký - snadno transportovatelný a rychle rozložitelný. Mimochodem transport obvykle usnadňují vestavěná kolečka.

Ultimate Fold Out DJ Table Silver MK2 Plus poskytuje prostor pro vše základní, co DJ potřebuje.

Stojany bývají konstruovány ze stejných materiálů, jako kufry typu hardcase: z hliníkových profilů, zpevněné překližky a zpevněných kulatých rohů. Poskytují dostatečný hlavní prostor nahoře  - na hlavní desce i uvnitř, kde mohou být odkládací police. Bývá vybaven i otevíratelnými otvory pro vedení káblů.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře