logo Disk

Mobilní klíčovací pozadí Jak klíčovat snadno a kdekoli

Klíčování je stále častěji využívaná technologie zejména při nízkonákladové TV produkci. Základním prvkem je přitom (většinou) zelené pozadí, které lze poměrně snadno vyrobit, pokud ovšem nejste zrovna kutilové, máme pro vás několik možností.

Kategorie: Film & Video
Ing. Michal Kyjonka | 14. března 2017

Technologie klíčování je v televizní produkci využívána stále častěji a to nejen ve speciálně postaveném studiu. V současných podmínkách, díky stále dokonalejším technologickým zařízením, je možno produkci realizovat prakticky kdekoliv. V našem sortimentu máme k dispozici několik mobilních klíčovacích sestav, které lze snadno sestavit a používat během několika minut

Westcott 579K

Nejjednodušší klíčovací komplet se samonosnou konstrukcí Westcott 579K má rozměry 1,5 x 2,1m. Konstrukce s teleskopickýma nohama je snadno sestavitelná, klíčovací textilie ze 100% polyesteru je opatřena okovanými otvory ve spodní i horní části, které umožňují snadné zavěšení a vypnutí do stojanu. Pro přepravu je k dispozici přepravní pouzdro, které pojme jak nosný stojan, tak až 3 ks klíčovací textilie. Přepravní hmotnost celého kompletu je pouhých 2,1kg.

Westcott 132

Pokud potřebujete větší rozměry klíčovací plochy, pak je k dispozici klíčovací textilie Westcott 132 o rozměrech 2,7x6m, která je ze 100% polyesteru a je po obvodu opatřena napínacími oky, v užší části je všitá kapsa na provlečení zavěšovacího ráhna. Pozadí je možno vytvořit zavěšením textilie na stěnu nebo zavěšením na tyč pomocí všité kapsy apod. Díky délce 6m je možno vytvořit pozadí pro celou postavu včetně klíčované podlahy.

Pro sestavení kompletního klíčovacího pozadí je možno využít např. mobilní nosnou konstrukcí Basic BS-2

 Samonosné klíčovací komplety LEDGO

 

Novinkou v našem sortimentu jsou samonosné klíčovací komplety firmy LEDGO. Výrobce studiových a kamerových LED panelů a světel na základě zvýšené poptávky  do svého sortimentu také zařadil mobilní sestavy klíčovacích pozadí, které jsou k dispozici ve dvou provedeních. Sestava ve tvaru L s označením LG-2022L  a sestava tvaru U označovaná jako LG-1822U, přičemž obě umožňují snímání celé postavy. Sestavy jsou  složeny ze samonosné skládací konstrukce a klíčovací textilie v zeleném provedení, tzv. „green screen“. Celý set je vždy uložen do transportní brašny a má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, což umožňuje snadné přenášení.

Konstrukce se skládá z lehkých Al trubek, které se spojují plastovými spojkami s aretací. Na složenou konstrukci se pak navléká klíčovací textilie, která je ušita z pružného materiálu typu LYCRA a je opatřena suchým zipem. Celý systém je možno sestavit během cca 10 min.

Sada pro nasvěcování pozadí LG-E60 4KIT

Pro nasvěcování pozadí má Ledgo v sortimentu speciální LED tyče, které jsou rovněž v mobilním provedení. Díky speciálnímu provedení je možno LED tyče spojovat do větší délky. Základní sestava LG-E60 4KIT obsahuje LED tyče, spojovací prvky a stativy, na které se pak světelné tyče upevní. Vše je uloženo v transportním pouzdře a díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je sestavu možno snadno přenášet.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře