logo Disk

Nové kamery BirdDog 2022

Nová generace FullHD BirdDog PTZ kamer je tady. První kusy nám už prošli rukama a jsou již u spokojených zákazníků, a na další se můžeme těšit začátkem ledna 2023.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 6. prosince 2022

Co je nového?

Více výstupů - HDMI, SDI, USB video (P110 a P120), NDI a v blízké budoucnosti se můžeme těšit i na IP video v různých příchutích: RTSP, RTMP, SRT, NDI HX3

Velké, opravdu velké, ze všech stran viditelné Tally světlo. Produkce využívající NDI střižnu, ať už Tricaster, V-Mix může na plno využívat broadcastových vlastností těchto kamer. Žádné další příslušenství navíc. Kamera rozsvítí zelené světlo při náhledu a červené při střihu do živého vysílání. Zadní strana kamery má menší Tally světlo, které může být navíc vyplněno s číslem kamery.

Sony senzory. S redundantním rozlišením 4K senzor pro FullHD kameru – tedy i digitální zoom kamery, nad rámec optického, je v rámci senzoru s vyšším rozlišením, kvalitativně je velmi málo odlišný od optického. Optický zoom plynule přejde v digitální zoom ani si toho nevšimnete.

Další perfektní přídavek je malý displej, který zobrazuje IP adresu kamery, název, stav a rozlišení. Umožňuje rychlejší instalaci a přístup pro správu zařízení. Nejen že se dá nastavit jaké informace bude displej zobrazovat, ale dá se i vypnout úplně.

Podpora FreeD protokolu pro případné využívání rozšířené reality do televizních produkcí. Pro vznášející se grafiku, 3D objektivy v reálném prostoru atp. Funkce, kterou úplně všichni nevyužijí, ale pro budoucí rozšiřování působnosti vašeho studia se může hodit.

P110 P120 P240

ohnisko 4,7-47mm

10x optický zoom

12x digitální zoom

60,9°-6,43° šířka záběru

HDMI. SDI, USB, NDI

145x152x171mm

ohnisko 5,2-104mm

20x optický zoom

16x digitální zoom

55,8°-3,2° šířka záběru

HDMI. SDI, USB, NDI

145x152x171mm

ohnisko 4,4-88,4mm

až 20x optický zoom

40x super resoution zoom

70,2°-4,1° šířka záběru

HDMI. SDI, NDI

Stabilizace obrazu

163x199x231mm

Kamery budou dostupné i v bílých variantách:

P110 P120 P240

V budoucnu se můžeme těšit i na upgrade firmwaru, který rozšíří funkcionalitu o NDI HX3 a streaming na RTMP servery, můžete kameru využít pro přímý streaming na Youtube nebo Facebook, nebo SRT protokolem do vzdálené produkce, která přes internet může pospojovat studia, která nejsou přímo vedle sebe či ve stejné síti.

Podobnou funkci můžete docílit využitím BirdDog cloudu, nebo NDI bridge a využít „pouze“ nativní NDI funkcionality kamer. Tyto apky jsou naprogramovavé, tak aby kamera fungovala téměř stejně, jako když je ve stejné síti, ale propojuje komunikaci a video přes internet.

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře