logo Disk

Mydy Rabycad živě s M-Audio Reportáž z online přenosu křtu alba

Je 26. března. V pražském Lucerna Music baru se právě chystá živý online přenos křtu nového alba kapely Mydy Rabycad. Někteří z vás mohli na našich stránkách vyhrát vstupenky. Ti, kdo se do klubu nedostali, však díky DISKu mohou vidět záznam koncertu. Pojďte se podívat, jak se připravoval.

Kategorie: Film & Video - Reference
DISK | 10. dubna 2015

Celý přenos a záznam zajišťovala firma DISK, která dodala kompletní video technologii. Konkrétně se jednalo o mobilní TV HD Studio sestávající ze čtyř profesionální kamer JVC a střižny Tricaster od firmy Newtek. Studio obsluhoval střihač a dva kameramani. I tato omezená posádka s dostupným vybavením dokázala s přehledem odbavit online střih z koncertu a zaznamenat materiál z jednotlivých kamer pro následnou postprodukci.

Proč se Mydy Rabycad rozhodli pro využití této moderní technologie? Je to jednoduchá matematika. Kromě přeplněného sálu klubu se na koncert z pohodlí domova dostalo ještě dalších 3000 fanoušků. Ze streamu byl navíc pořízen záznam, který můžete vidět zde. To je pro propagaci kapely velký přínos.

Kromě toho, že jste tým DISKu mohli vidět v akci na place, objevily se naše stopy i na pódiu. K ovládání samplerů a dalších softwarových nástrojů ve svých MacBookách používali muzikanti kontrolery z našeho sortimentu. Konkrétně jste na pódiu mohli vidět, že Nèro Scartch používá StudioLogic SL990, Ondřej Slánský M-Audio Axiom a Mikuláš Pejcha zase Akai Ewi.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře