logo Disk

TV studio do tašky TriCaster Mini se představuje

To, co bychom ještě nedávno považovali za naprosté sci-fi, se v dnešní době považuje za samozřejmost. Je málo věcí, které nás dokáží nějak významně překvapit. Jedním z produktů, který je výjimečný, je TriCaster Mini - nejkomplexnější kompaktní multimediální studio na světě.

Kategorie: Film & Video - Recenze
DISK | 25. listopadu 2014

TriCaster Mini je komplexní TV produkční systém zabudovaný do malého boxu o velikosti asi tří Betacamových videokazet. TriCaster mini se vejde do běžné brašny či batohu, kde zbude místo i na další potřebné komponety.

Co TriCaster mini umí?

Tricaster dokáže v reálném čase zpracovávat video signál ze čtyř externích zdrojů s HDMI rozhraním. Kromě videa se zvukem má vstupy i pro analogový zvuk v linkové nebo mikrofonní úrovni. TC disponuje také interními playery, dvěma přehrávači videa, přehrávačem obrázků a zvuku.

Součástí pracovní plochy TriCaster jsou náhledová okna jednotlivých vstupů a po připojení druhého monitoru je k dispozici multiview náhled.

Je možno všechny zdroje prostříhávat nebo prolínat, k dispozici je celá řada přechodových efektů, dvě nezávislé vrstvy pro vkládání grafiky, multistopý záznam s kapacitou až 30 hod. a možností rozšíření připojením externího disku. Má 2 nezávislé HDMI výstupy a umožňuje live video streaming včetně zachytávání streamu do souboru. Novou a inovativní funkcí TriCaster je možnost přímého publikování obsahu na sociálních sítích.

TriCaster Mini je dále vybaven celou řadou funkcí jako klíčování, vrtuálním studiem, holografickým klíčováním, záznamem často používaných funkcí a vytvářením maker, vytváření hotspotů v obraze pro interaktivní ovládání atd.

Z čeho se skládá:

TriCaster Mini je kompaktní pracovní stanice se systémem Windows 7 embeded, pro ovládání potřebujeme připojit alespoň jeden full HD monitor s DVI nebo HDMI rozhraním, klávesnici a myš. Ovládání je možno provádět buď pomocí myši nebo klávesnice, nebo volitelně je možno také použít speciální ovládací panel TriCaster Mini CS.

Pro koho je určen?

Nemusíte být expert v oboru, provozovatel TV studia, nebo znalec v oboru profesionální video produkční techniky. Softwarové rozhraní je koncipováno pro obsluhu s jakoukoliv úrovní znalostí. Umožňuje obsluze začít od počátku i její další zdokonalování. Ovládání je intuitivní a dovoluje okamžitě začít s produkcí.

Jeho využití je mnohostranné. Díky svým možnostem je TC možno použít pro plnohodnotnou TV produkci, jako kompaktní mobilní přenosovou režii, lokální či regionální TV stanici, školní TV studio, internetovou, podnikovou TV, pro zpracování live koncertů, konferencí a podobně. Díky své nízké hmotnosti a malým rozměrům je však ideálním nástrojem pro TV produkci a tvorbu mutimediálních prezentací na cestách.

 

 

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře