logo Disk

Nové kamery JVC GY-HM620/660E

Na veletrhu NAB 2016 v Las Vegas představila společnost JVC Kenwood inovované modely kamer s označením GY-HM620GY-HM660, které vychází z populárních předchozích modelů s označením 600 a 650.

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Ing. Michal Kyjonka | 3. května 2016

Oproti dosavadním modelům mají nové kamery nový 12-bit obrazový CMOS senzor, který zvyšuje citlivost kamery z původní hodnoty F11 na F13, což se pozitivně projeví při natáčení za horších světelných podmínek. Dalším vylepšením je nový 3.5´´ LCD display s rozlišením 920K pixelů a funkcí focus assist, který nyní disponuje vyšším jasem, takže bude použitelný i za jasného dne. Další vylepšení se týkají modelu 660, který stejně jako předchozí model 650 je vybaven možností live streamingu ať už přes LAN, WIFI či mobilní LTE síť. Nový model je vybaven funkcí korekce chyb SMPTE 2022 Forward Error Correction a v novém streamovacím režimu je možno zabránit ztrátě až 50% přenášených paketů. Zcela novou užitečnou funkcí je zpětná audio komunikační linka (Interruptable Foldback - IFB) pro přenos komunikace z režie ke kameramanovi v rámci live IP streamování.

Stejně jako předchozí modely jsou kamery řady 600 vybaveny integrovaným objektivem Fujinon s 23-násobným zoomem (ekvivalent pro 35mm je 29-667mm) a optickou stabilizací, který disponuje 3 stupňovým ND filtrem, funkcí autofocus, stejně jako kroužky pro manuální zoom, ostření a clonu. Záznam je ukládán do SDHC/SDXC karet, k dispozici jsou 2 sloty, a celá řada záznamových režimů včetně zpětného (až 15 sec) a duálního záznamu. Pro snadnější integraci do systémů jsou kamery vybaveny např. rozhraním HD-SDI, HDMI a také ovládacím rozhraním LANC a vstupem pro timecode.

Nové kamery řady 600 jsou určeny pro pohotové nasazení ve zpravodajství stejně jako v mobilní produkci. Kamery budou dostupné v průběhu května 2016.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře