logo Disk

Nový unikátní převodník U40 od Kiloview

Společnost Kiloview 25.1.2021 přestavila převodník U40 - kompaktní zařízení, které převede HDMI, USB či streamované video na NDI.

Tisková zpráva udává: "Převede jakoukoliv kameru na NDI"

Kategorie: Film & Video - Aktuality
Vít Valenta | 25. ledna 2021

U40 4K NDI Encoder

Kiloview U40 4K NDI encoder podporuje vstupy videa v 4K P60 HDMI nebo USB, převádí na NDI s vysokým datovým tokem a také podpruje převod IP streamu na NDI HX.
Se svými funkcemi jako je PoE+DC Out, PTZ ovládání, Tally, upevnění na kameru - je Kiloview U40 nejmenší a zárověň nejvýkonnější NDI enkodér, který z jakékoliv kamery udělá NDI kameru. Jedním síťovým kabelem můžete posílat obraz z HDMI kamer, USB webkamer a daších zařízení a tím je jednoduše převedete do NDI světa plného výhod IP přenosu videa s nízkým zpožděním a vysokou obrazovou kvalitou.

Nejzajímavější NDI enkodér? Jaké funkce byste si ještě přáli?

  • Vstup pro 4K 60p video
  • HDMI nebo USB na NDI high bandwidth
  • RTSP/SRT/RTMP/HLS…na NDI HX
  • DC Out výstup pro napájení kamery nebo monitoru
  • Dva ethernetové porty pro přenos dat

 

Velký výkon pro NDI a ještě širší možnosti využití:

Kiloview U40 NDI převádí HDMI na NDI v plném rozlišení až 4Kp60. Dále převádí USB video na NDI (s omezeným rozlišením a kompatibilními modely); Podporuje embeddování analogového zvuku do NDI streamu nabíraného ze vstupu 3.5mm audio jack.

Je kompatibiliní s NDI HX: U40 také převádí IP streamy jako je SRT/RTMP/RTSP/UDP/HLS na NDI HX (tato funkce je dostupná po upgradování softwaru)

Proč je kulatý? Enkodér by měl mít svůj styl...

Enkodér U40 využívá spoustu funkcí jako síťový switch, NDI encoding, rozprostření hromaděného tepla, napájení PoE a výstupní napájení - Kromě přidání řady funkcí se návrháři z Kiloview snaží i o co nejmenší rozměry a hezký unikátní design.

Nabízí také více možností upevnění na kameru - jednak kolmo ve vzpřímené poloze zašroubováním adaptéru do sáňěk nebo nástavcem (není součástí balení) pro upevnění do vodoroné polohy.

Dva Gigabitové Ethernet porty. Dvě sítě a možnost napájení.

Díky dvěma portům se můžete připojit do dvou sítí zároveň, z WAN sítě můžete nabírat SRT/RTMP vstup a ten můžete mít na výstupu druhého LAN portu ve formátu NDI HX.
Jeden z portů podporuje napájení PoE, krom napájení převodníku můžete připojit do DC OUT konektoru monitor, rekordér nebo kameru, které stačí 15W příkon.


Tally a PTZ ovládání.

Nemusíte se bát, že by vám ve studiu chybělo tally světlo. Na těle U40 je několik jasných světel signalizujících PVW/PGM z NDI režie - Perfektní kooperace i s NDI dalšími komponentami.

Hliníkové tělo a ventilátor

Využití hliníkové slitiny je zejména hlavně kvůli rozvedení tepla od výkonných součástech. V plastovém provedení by tak malá konstrukce nebyla vůbec možná. Celé tělo převodníku uchladí potom skrytý ventilátor, který odvádí teplý vzduch přes designově umístěné díry.

Rozměry ventilátoru jsou 35x35x6 mm, který oproti menším ventilátorům přesune více vzduchu a má menší hlučnost (18.3 DB).

 

Stránka produktu na e-shopu

Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře