logo Disk

Proč se zajímat o Video Live Streaming Marketingové taktiky se časem ztrácejí jako společnosti se starými způsoby podnikání.

Svět marketingu se neustále vyvíjí. Pokud jde o nové způsoby oslovení zákazníku a šíření povědomí o značce, tak marketingový pracovníci musejí být stále ve střehu. Dnes už je video neodmyslitelnou součástí marketingu. Když přijde na řeč o živém vysílání, tak máte se čím prezentovat? Nebo jsou Vaše výmluvy typu: „To je jenom pro hráče videoher", ...

Kategorie: Film & Video - Reference
Valér Smutko | 10. července 2018

Pojďme se malinko zamyslet nad Instagramem. Mnoho společností má obrovský úspěch na této platformě, i když nejsou fotografové cestující kolem světa, který snímají fotografie pro National Geographic. Získávají mnoho fanoušků, i když nejsou kanál jenom s odlehčujícím obsahem, nebo s fotografiemi života známe osobnosti. Právě proto, že tahle platforma je pro jednu věc velmi populární, neznamená to, že nemůže fungovat stejně dobře pro jiné. Nevyužívat tak pěkně žhavé metody jako Live Streaming, je velkou chybou. Zvláště, když se trh rozjíždí.

Zakládáte si na starých způsobech podnikání? Tak počítejte s tím, že každý den vám bude unikat hromada návštěvnosti na Vašich stránkách. Video Live Streaming je jeden z nejpravděpodobnějších personalizovaných způsobů navázáni kontaktu s publikem, který marketingový průmysl doposud ještě nikdy neviděl.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste se měli zajímat o Live Streaming, je prostě kvůli jeho obrovské uživatelské základně a rostoucí popularitě na sociálních sítích. Když optimalizace pro vyhledávače a obsahový marketing zabírají příliš mnoho času a peněz, tak potřebujete nový nástroj, jak posílit návštěvnost na Vašich stránkách. Live Streaming je na vzestupu a každým dnem roste na své síle. Můžeme také vidět, že každá sociální síť ho již integrovala do svého systému. A je to jen tím, že počty sledujících živé záznamy stále rostou. Vzhledem k této skutečnosti, je škoda to nevyužít.

V uplynulých letech jsme zaznamenali dramatický nárůst používání standardního videa. Lidé dnes sledují více obsahu založeného na videu, než kdykoli předtím.  Video obsah přebral velení napříč všemi zařízeními určeným k surfování na internetu. A jako bonus, uživatelé na sociálních mediích můžou tento obsah mezi sebou v reálnem čase sdílet, zatím co vy pracujete na své značce.

Živé vysílání je nová vlna digitální komunikace, propagace a konzumace obsahu. Když chcete byt leadrem na trhu, tak teď je ten správný čas začít streamovat. Živé vysílání může poskytnout vaší firmě podporu, kterou potřebuje na svůj růst.

Stačí se podívat na statistiku angažovanosti uživatelů pro Facebook Live. Lidé tráví třikrát více času sledováním živého vysílání než sledováním nahraných videí. Živý video obsah generuje více komentářů, sdílení, zapojení a čas prohlížení než standardní video. A skvělá zpráva je, že každá společnost nebo instituce ji může využít při různých obsahových formátech jako například webinář, přednáška, tisková konference, videa ze zákulisí, produktové videa, návody, rozhovory, pořady na pravidelné bázi a mnoho jiných podobných formátů.

Dalším příkladem, jak využívat službu Facebook Live na vybudování fanouškovské základny je streamovaní slavnostních událostí. Podívejte se, jak Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze využila Facebook Live pro streaming dvou promocí ve své vlastní marketingové PR strategii. Vytvořila na Facebooku událost, rozeslala pozvánky, notifikace na web a příspěvky na svůj FB účet, které informují lidi o tom, že v určitém čase budou vysílat živě. Díky této komunikaci nakonec dosáhli při živém streamingu videa z skoro 5000 shlédnutí. Dle zkušeností z minulého roku se toto číslo následně ještě zhruba zdvojnásobí o pozdější shlédnutí videa ze záznamu. 

Záznam z promoce bakalářů UMPRUM můžete vidět na Facebooku (ZDE)

Záznam z promoce magistrů a doktorandů UMPRUM můžete vidět na Facebooku (ZDE)

Po ukončení promoce se záznamy v plné HD kvalitě uložily na YouTube, k jejích další distribuci divákům, kteří se nestihli dívat během živého přenosu.

Celkový setup techniky využitý k streamování a nahrávání videa zapůjčený od firmy DISK Systems, který můžete vidět v následující fotogalerii byl následující:

Tricaster TC1

Tricaster TC1 CS

Tricaster Mini SDI

Tricaster Mini CS

NDI-HX PTZ1

JVC GY-HM660E

XW-HDU05 SDI

Marketingové taktiky se časem proměňují jako všechno ostatní. Chování spotřebitelů se mění, nové technologie se objevují a staré vymírají. Musíme neustále hledat nové formy oslovení zákazníků a budování značky. Teď je důležité věnovat pozornost živému videu. Živé vysílání je dostupné a prospěšné pro každého. Je na čase ho začít efektivně používat.

Produkty, o kterých se píše v tomto článku, najdete i v našem eshopu:
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře