logo Disk

Radek Banga: Jak využít Maschine Jam a Studio při hraní s kapelou Čtvrtý bonusový díl minisérie o využití nástrojů Maschine v živé kapele

Čtvrtý díl série o využití nástrojů Maschine od Native instruments při živém hraní z kapelou věnuje Radek Banga, frontman kapely Gipsy.cz, spolupráci Maschine Studio a nového ovladače Machine Jam.
Jaké přináší toto spojení výhody a jaké funkce a vlastnosti se hodí pro živé koncertování?

Kategorie: Pódium - Tipy & Triky
DISK | 24. ledna 2017

Radka Bangu znají všichni jako frontmana a zpěváka kapely Gipsy.cz. Málokdo ale možná ví, že Radek se kromě zpívání věnuje také produkci a teď díky nástrojům Maschine Studio a Maschine Jam od Native Instruments s kapelou Gipsy.cz i regulérně hraje. Proč si vybral právě tyto nástroje a jak je využívá při hraní s kapelou? Natočil nám o tom 3-dílnou minisérii, ve které ukáže svých 12 důvodů, proč Maschine může mít své pevné místo i ve vaší kapele a jako bonus k ní přidal i toto čtvrté video, ve kterém shrnul i výhody nového Maschine Jam.

Maschine Jam: Ještě více tvůrčích možností

Maschine Jam je vybaven 8 dotykovými Smart Stripy pro kreativní práci se zvukem, efekty, akordy či melodiemi a dále maticí 8x8 barevně podsvícených padů určených pro 8-kanálový step-sekvencer, rychlé přepínáni patternů při živých jamování a vytváření bicích linek, melodií, akordů nebo aranží. Součástí balení je SW Maschine 2.5, balík Komplete Select a 2 Maschine Expansion dle vlastního výběru.

Maschine: Pro DJe, do studia i pro kapelu

Ovladače Maschine si většina lidí spojuje především se sférou DJingu. A není divu, když jej při svých vystoupeních používají například čeští DMC šampioni DJ FiveDJ FrikyDJ Flux nebo DJ Lowa, z dalších předních českých jmen napřklad OrbithNoisPhilip TBC a v neposlední řadě také DJ Roxtar, který právě používání Maschine při live DJingu v české kotlině pozvedl asi nejvíce. Ovšem Maschine je mnohem komplexnějším nástrojem a jeho spojení jen s DJingem by bylo obrovským plýtváním potenciálu, který v sobě skrývá.

 

Naopak, Maschine je primárně určen nikoli pro DJing, ale pro studiovou práci. A právě v ní je jeho největší síla. Spojení hardwarového ovladače, výkonného hudebního softwaru Maschine, bohaté knihovny Komplete a možnost jejich jednoduché integrace přímo do DAW aplikace jako VST plug-in je základním kamenem pro přímočarou a kreativní práci. Povědět by o tom mohl například už zmiňovaný Philip TBC, který na Maschine ve studiu nedá dopustit a několik jeho posledních alb by bez Maschine snad ani nevzniklo.

Všechny výhody, které dělají z Maschine výkonný studiový nástroj lze přenést i na pódium a udělat z něj plnohodnotného "člena kapely". Radek Banga s kapelou Gipsy.cz se touto cestou vydali a podle jejich slov se pro ně vše změnilo. Jak? Odpovědi najdete v minisérii, kterou jsme nazvali jednoduše "Jak využít Maschine v kapele?".

     
     
  Kde koupit Maschine?  
     
     
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře