logo Disk

Jak využít nástroj Maschine při hraní s živou kapelou? (2. díl) 12 výhod Maschine Studio pro živou kapelu podle Radka Bangy z Gipsy.cz

Druhý díl minisérie, ve které Radek Banga postupně představí celkem 12 důvodů, proč je Maschine Studio od Native Instruments vhodný nejen pro DJe nebo do studia, ale i pro hraní s živou kapelou. Podívejte se na další pětici výhod, které můžete využít i ve své kapele.

DISK | 9. listopadu 2016

Radka Bangu znají všichni jako frontmana a zpěváka kapely Gipsy.cz. Málokdo ale možná ví, že Radek se kromě zpívání věnuje také produkci a teď díky nástroji Maschine Studio od Native Instruments s kapelou Gipsy.cz i regulérně hraje. Proč si vybral právě Maschine Studio a jak jej využívá v kapele? Natočil nám o tom 3-dílnou minisérii, ve které ukáže svých 12 důvodů, proč Maschine může mít své pevné místo i ve vaší kapele.

Maschine: Pro DJe, do studia i pro kapelu

Ovladače Maschine si většina lidí spojuje především se sférou DJingu. A není divu, když jej při svých vystoupeních používají například čeští DMC šampioni DJ FiveDJ FrikyDJ Flux nebo DJ Lowa, z dalších předních českých jmen napřklad OrbithNoisPhilip TBC a v neposlední řadě také DJ Roxtar, který právě používání Maschine při live DJingu v české kotlině pozvedl asi nejvíce. Ovšem Maschine je mnohem komplexnějším nástrojem a jeho spojení jen s DJingem by bylo obrovským plýtváním potenciálu, který v sobě skrývá.

 

Naopak, Maschine je primárně určen nikoli pro DJing, ale pro studiovou práci. A právě v ní je jeho největší síla. Spojení hardwarového ovladače, výkonného hudebního softwaru Maschine, bohaté knihovny Komplete a možnost jejich jednoduché integrace přímo do DAW aplikace jako VST plug-in je základním kamenem pro přímočarou a kreativní práci. Povědět by o tom mohl například už zmiňovaný Philip TBC, který na Maschine ve studiu nedá dopustit a několik jeho posledních alb by bez Maschine snad ani nevzniklo.

Všechny výhody, které dělají z Maschine výkonný studiový nástroj lze přenést i na pódium a udělat z něj plnohodnotného "člena kapely". Radek Banga s kapelou Gipsy.cz se touto cestou vydali a podle jejich slov se pro ně vše změnilo. Jak? Odpovědi najdete v této 3-dílné minisérii, kterou jsme nazvali jednoduše "Jak využít Maschine v kapele?".

     
     
  Kde koupit Maschine Studio?  
     
     
Líbí se Vám tento článek? Pošlete ho dál!
Přečtěte si také další související články:

Komentáře